CBD

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Samo medklic: A nisi ti enkrat pisal neke nenormalne ure dela in brez počitka in nevemkaj? Ker mam občutek da se zadeve lotevaš na povsem napačnem koncu. Torej da še vedno samo blažiš posledice, namesto da bi odpravljal vzroke. Koliko "zadev", ki v osnovi niso hrana zmečeš vase dnevno?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, sem pisal kako leto nazaj. Zdej, lahko da je še kdo podobno pisal, vendar sem jaz takrat iskal rešitev, ker sem bil zmeden in slabo sem dojemal okolico. Vsak dan sem laufal, tudi kvihtal + služba. Spal pa samo ene 2-5 ur. Kdaj samo 2, kdaj 5...ostalo nekje vmes. Vitaminov in mineralov nisem nič jemal - morda vsake toliko. Potem sem se takrat nehal ukvarjat s športom in malo pojačal ure spanja in zadeva se je izboljšala. Vmes sem bil še na MRI glave, ki pa ni nič pokazal in je rekel dohtar, da je vse v redu.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
To je klasična izčrpanost, razlog ni v glavi, oz je, le ne v njenem tkivu ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Ne gre se za beljakovine, gre se za to, da pri nekaterih oblikah raka, pride do "poškodbe" mitohondrijev, kateri potem laufajo le na glukozo...in pri postu pade ta na bazalno raven in je je zato toliko manj za tiste celice.

so pa dolčene vrste rakov, ki se pa "hranijo" s ketoni, tako da je post tam kontra-produktiven.

Je pa post bolj privlačen iz drugega vidika, namreč telo se umiri, ker ni več pod stresom "napačne hrane", sledi avtofagija in pa normalni procesi v telesu se obnovijo, kar tudi pomeni da se lahko večina rakavih celic eliminira "naravno" - imunski sistem.

PS, seveda govora o zdravem človeku.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
No, o čem jaz govorim so dejanske študije izvedene na ljudeh in modelih živali, in ne anekdote, teh ima vsak polno.
 

AndrejO

Zelenc'
2. feb 2018
11
1
3
CBD žal ne zdravi raka lahko pa pomaga zmanjšati simptome ter neželene učinke, povezane z zdravljenjem raka, kot so slabost, bruhanje in bolečina. Poleg tega ima cbd olje še številne druge pozitivne učinke, tudi pri raznih duševnih motnjah (anksioznost, depresija itd.).
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Jaz bi pa dal podvprašanje.... smola z THC in CBD in tista skoraj brez THC in samo CBD izkušnje ???

Sprašujem zato, ker je znanec s prvo zdravil bolno mater rak na grlu in on je osebno prepričan, da pomaga za take zadeve le prva, da druga pa vsaj za tako zadevo ne. Vem, kako je z legalnostjo, pri nas je problem, da bi morala biti tako ena, kot druga standardizirana in na prodaj v uradnih inštitucijah.
Sem pa po vsem prebranem na spletu mišljenja, da sintetična varianta tu ne pomaga, torej je lahko v naravni, še kaj, kar sploh ne vemo pa tisto pomaga....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.839
113
pri taščici
Tko btw, a so tisti ki kadijo travo, oziroma kako drugace uzivajo njene produkte, imuni na raka? Je kaksna raziskava na to temo. Pri nas najbrz ne, v tujini....
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Jaz mislim da je stvar pri thcju ta, da ti thc za razliko od cbdja se lajsa bolecine in pa vzbuja apetit, kar pa je po moje zelo pomembno.
 

B81

22. jul 2007
34.470
8.944
113
Imo pa da bolj umiri telo in zgleda, da tudi mnozitev rakavih (okvarjenih) celic. Cudno, da ne zbije imunskega sistema, kot KT.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
No se jaz nekaj da recem. Par let nazaj, ko sen studiral, prababice nisem videl recmo 1 mesec. Na obrazu je imela majhno starostno znamenje, ki so ji ga kor starostnega kozneha raka odstranili. Koza se ji ni celila, rana se je vecala, rdecica okoli sirila. Zgledalo je grozno. Nato, kot receno, je nekaj tednov nisem videl. Pa pridem k njej in wtf? Majhna suha pikica. Kaj ste odkrili cup of life or what? No njen drug pravnuk ji je nabavil smolo iz ganđe ali neki takega. In jo s tem vsak dan mazal. In to je to. Neverjetno.
 

AndrejO

Zelenc'
2. feb 2018
11
1
3
Jaz bi pa dal podvprašanje.... smola z THC in CBD in tista skoraj brez THC in samo CBD izkušnje ???

Sprašujem zato, ker je znanec s prvo zdravil bolno mater rak na grlu in on je osebno prepričan, da pomaga za take zadeve le prva, da druga pa vsaj za tako zadevo ne. Vem, kako je z legalnostjo, pri nas je problem, da bi morala biti tako ena, kot druga standardizirana in na prodaj v uradnih inštitucijah.
Sem pa po vsem prebranem na spletu mišljenja, da sintetična varianta tu ne pomaga, torej je lahko v naravni, še kaj, kar sploh ne vemo pa tisto pomaga....

THC ima psihoaktiven učinek, kar pomeni, da pri kakšnih hujših boleznih verjetno lahko še bolj pomaga lajšati bolećine ipd. Problem je, da je še premalo raziskav narejenih, tiste, ki so, pa podpirajo tezo, da najbolje delujeta v kombinaciji (THC + CBD) oz. komplet rastlina, skupaj še z ostalimi kanabinoidi. Je pa žal prepovedano, če vsebuje več kot 0,2% THC-ja.
 

B81

22. jul 2007
34.470
8.944
113
No se jaz nekaj da recem. Par let nazaj, ko sen studiral, prababice nisem videl recmo 1 mesec. Na obrazu je imela majhno starostno znamenje, ki so ji ga kor starostnega kozneha raka odstranili. Koza se ji ni celila, rana se je vecala, rdecica okoli sirila. Zgledalo je grozno. Nato, kot receno, je nekaj tednov nisem videl. Pa pridem k njej in wtf? Majhna suha pikica. Kaj ste odkrili cup of life or what? No njen drug pravnuk ji je nabavil smolo iz ganđe ali neki takega. In jo s tem vsak dan mazal. In to je to. Neverjetno.

Tako je Rick Simpson zacel z enako zadevo na obrazu.
Edit: na roki, https://www.leafly.com/news/cannabis-101/what-is-rick-simpson-oil
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
A je možno, da kakak oseba ne odreagira na THC, da ne postane zadeta ...... oziroma, da na njo ni psihoaktivnega učinka ? So kake raziskave v tej smeri ali naj bi delovalo na vse......
 

AndrejO

Zelenc'
2. feb 2018
11
1
3
A je možno, da kakak oseba ne odreagira na THC, da ne postane zadeta ...... oziroma, da na njo ni psihoaktivnega učinka ? So kake raziskave v tej smeri ali naj bi delovalo na vse......

Teoretično je možno. V praksi mislim, da gre bolj za način uživanja oz. učinke. Vsak ima svoj endokanabinoidni sistem, kar pomeni, da bodo različni ljudje različno doživljali zadetost in učinke. V bistvu je ravno to pomankanje predvidljivosti, ena izmed glavnih problematik uporabe CBD olja v medicini. Pri nekom lahko učinkuje bistveno dlje kot pri drugem. Je pa to bolj pogosto pri oralnem uživanju, pri kajenju je to učinkovanje bolj enotno.

Če govoriš o kajenju je lahko tudi odvisno od vrste konoplje (indika, sativa) ali pa sorte - teh je več sto (white widow, northern light npr. ).