CBD

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Jaz sem zelo skeptičen za vse te novodobne dodatke in substance, ki naj bi reševale tisoč in eno težavo, tudi tisto kar ne veš, da imaš.

Ampak...

Pri kolegu je primer, ki me prepričuje v nasprotno. Ima otroka, ki je že kot majhen doživljal pogoste težave s pljuči (vsem znani bronhiolitisi, tudi pljučnice, itd.). Mnogokrat je končal v bolnišnici na kisiku in drugih substancah, 1x tudi na intenzivnem oddelku, diagnoza je bila astma in dobil je standardne pumpice, ki jih poznajo vsi starši in otroci z astmo, sumom astme ali kar tako. Otrok ni bil nikoli bolan v mesecih od aprila do novembra. Ko se je vrnil v vrtec in kasneje šolo, so ga podrli virusi, vročine, vse pa je prešlo naprej na pljuča, obupen dolgotrajen kašelj, itd. Skratka mučenje na obroke.

Starša sta z grozo čakala vsako zimo. Standardni medicini je bilo vse to "normalno", inhalacije, pumpice, "naj bo doma", "saj bo bolje v par letih", skratka preživi kakor veš in znaš, vaš otro je pač malo bolj občutljiv. Poizkusili so vse. Hrana, šport, dodatki, vitamini, solne sobe, tudi homeopatijo. Otrok je športnik, leta kot odvezan cele dneve, nima nobenih težav (niti sledu o astmi), pobere ga izključno ob nedolžnih prehladih, ki se razvijejo v več kot je treba. In teh prehladov je bilo preveč, preveč so se vlekli, skratka zadeva je ubijala celo družino.

No in sprobali so tudi tole CBD olje. Ne vem katera firma, niti kater zvarek točno. Jemlje cela družina (žena je alergik). Lahko se pohvalijo, da so spremembe očitne. Manj je bolezni. Če so, so manj hude, veliko manj reaktivne, itd. Skratka, edina stvar, za katero pravijo, da vidijo razliko na bolje. Dodatno se je tudi ženi alergija močno ublažila.

Lahko, da je slučaj, nič ne rečem, lahko, da je otrok leto starejši in je čudežno bolj odporen. Lahko pa je res nekaj na tem. In na netu berem ogromno o teh zadevah in pozitivnih učinkih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

B81

22. jul 2007
34.424
8.921
113
Jaz sem zelo skeptičen za vse te novodobne dodatke in substance, ki naj bi reševale tisoč in eno težavo, tudi tisto kar ne veš, da imaš.

No konoplja lih ni novodobna zadeva :) krivce za vse pa je itak spet zda, ko so 1937 prepovedali vse troje, hemp, alkohol in kokain (opij verjetno). Alkohol so potem pustili. Sklepam, da zato, ker ga je težje švercat in so videli dober zaslužek v davkih in v zdravstvu, farmacija služi na polno zaradi alkohola. Sem prepričan, da če bi rabil za hemp ali droge kako večjo stvar pri sebi, bi ju tudi pustili.

https://konopljazdravi.si/cbd-olje/zgodovina-konoplje/
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
lahko, da je otrok leto starejši in je bolj odporen. Astma tudi izveni (včasih)

Seveda je to tudi možno, zato pa je prav, da se o tem pogovarja. Glede na to, da zaenkrat nekih stranskih učinkov CBDja niso našli, je pa ogromno primerov pozitivnih rezultatov ob uporabi, bi rekel, da nekaj je na tem. Placebo efekt je tudi možen, a realno pri otrocih tega ni in, če pomaga njim, toliko bolje. Starša tega otroka o katerem sem govoril ravno zato, ker pač 100% vsemu tudi ne verjameta, oz. vse jemljeta z nekaj rezerve, dozirata CBD vsem le čez jesensko - zimski čas, potem pa pol leta nič.
Aja, še en pozitivni efekt sem se spomnil. On je imel večne težave s prhlajem in tudi te težave so se močno zmanjšale...jaz sem mu sicer rekel, da je to verjetno posledica mirnejšega življenja zdaj ko je otrok bolj zdrav (dejansko vidiš na vseh, koliko lažje dihajo čez zimo), ampak a je sploh važno?

Ma na šihtu smo kot ene branjevke, vemo za vse neumnosti :)
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
No konoplja lih ni novodobna zadeva :) krivce za vse pa je itak spet zda, ko so 1937 prepovedali vse troje, hemp, alkohol in kokain (opij verjetno). Alkohol so potem pustili. Sklepam, da zato, ker ga je težje švercat in so videli dober zaslužek v davkih in v zdravstvu, farmacija služi na polno zaradi alkohola. Sem prepričan, da če bi rabil za hemp ali droge kako večjo stvar pri sebi, bi ju tudi pustili.

https://konopljazdravi.si/cbd-olje/zgodovina-konoplje/

Res, da ni novodobna zadeva, ampak kolikor vem CBD opcija pa je? Vsekakor kaže, da bo to ena od rastlin, ki si bo (si je že) uspela priboriti medicinski status po tem, ko je bila kriminalizirana toliko let.