Carisma crknila

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Hi.

No evo.
Včeraj zvečera avto dela normalno, danes zjutraj ko želim v službo ne vžge.
Sem si mislil, očitno je akumulator izdihnil, saj je star, 2x bil že izpraznjen..
Dam not nov akumulator, avto ne vžge.

Vmes je celo 2x vžgal ampak takoj crknil.
Kaj bi lahko bili vzroki? Sploh ne vem kaj naj naredim, jutri zjutraj rabim nujno avto. Danes v službo bom že nekako prišel.

Imam AMZS.Samo ne vem kam naj jih napotim (k kateremu servisu), da mi odšlepajo avto. Na uradnega ne mislim voziti starih jajc, ker me bodo zaračunali ko prasca...

Predlogi? Sem pa iz okolice LJ (smer Vrhnika).

avto: mitsubishi carisma 1.8 GDI, letnik 1998
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.867
3.893
113
Da avto ne vžge je možnih 100 vzrokov, tako da ti tle na forumu ne bo nihče znal svetovat!
grin1.gif


Tako na pamet če vžge in se takoj ugasne je lahko (najpogostejši vzroki):
- imobilizator oz. el. zaščita motorja
- preskočil jermen
- okvara enega od senzorjev
- benz pumpa oz. ti imaš v GDIju še eno stvar ki se ji reče visokotlačna pumpa (verjetno če ta crkne so tudi podobni simptomi)
- ni bencina ...

.. če avto kaj pokašljuje potem so lahko tudi svečke oz. el. napeljava. Sicer nobena od teh napake ne pride z lufta, tako da glej kaj iz prvega seznama in upaj da bo šlo za kakšno malenkost!
zmaga.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Po moje je kaj s pumpo za benz narobe (čeprav, a je nisi menjal ko si kušil avto). Al pa je kaj v zvezi z elektriko hin.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
:D hehe,
torej, mojster na terenu iz AMZS.. Pozabil sem ime (pismo, še prej sem ga vedel!) je res pravi mojster.. Dober je, kapo dol.

Torej, čakam zdaj na vleko.. Je pa umrla zadnja benc. pumpa.

Prednja (visokotlačna), kot omenja Utisevalec je ok, če tista crkne avto sicer gre oz. se pelje, vendar nima moči.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Za navadno bencinsko pumpo, ki je v tanku? Po mojem ne.
Drugače pa ja, avto star 12 let, svoje je dal skozi. Kar bo še dal, bo bonus.
 
Nazadnje urejeno:

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Drugače pa ja, avto star 12 let, svoje je dal skozi. Kar bo še dal, bo bonus.

Citat:
Uporabnik bansh28 pravi:
predlagam ...... čas je za avto-prešo !

Kako so meni taka razmišljanja smešna.

V redni uporabi imam avte naslednjih letnikov:

- 2009 (6.900km)
- 2003 (135.000km)
- 1997 (500.000km)
- 1985 (200.000km)
- 1978 (145.000km)

Kmalu bom na spisek dodal še dva:

- 1979 (80.000km)
- 1980 (360.000km)

Če avto ni ravno totalen crap, mora ob ustreznem vzdrževanju brez kakih hudih šokov iti vsaj pol milijona kilometrov.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Avto že zdrži marsikaj. Ekonomska upravičenost vzdrževanja takega avta je pa čisto druga stvar. Jaz recimo sem zapeljal na odpad celo čisto brezhiben avto, sicer obtolčen z vseh strani, ker je bilo to ceneje kot ga prodajat za 50€ ali šenkat nekomu. In? Pri 12 let starem avtu je hitro taka napaka, da je odpad cenejša možnost. Bencinska pumpa pri carismi to še ni, ampak kmalu bo tudi to prevelik strošek
tongue-1.gif
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Ja, saj.. Sem v upanju, da bo čidlje delalo vse brezhibno. Sicer delam kar veliko km, tako, da teh 150eur še ne gre nevem koliko navzkriž :D
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Avto že zdrži marsikaj. Ekonomska upravičenost vzdrževanja takega avta je pa čisto druga stvar. Jaz recimo sem zapeljal na odpad celo čisto brezhiben avto, sicer obtolčen z vseh strani, ker je bilo to ceneje kot ga prodajat za 50€ ali šenkat nekomu. In? Pri 12 let starem avtu je hitro taka napaka, da je odpad cenejša možnost. Bencinska pumpa pri carismi to še ni, ampak kmalu bo tudi to prevelik strošek
tongue-1.gif

Natanko tako.

Ni isto a imaš avto zato, da ga imaš v garaži in ga vsako nedeljo daš pred bajto glancat, da je že ves zguslan od glancanja, ali pa ga imaš, da ga redno uporabljaš ali pa celo na veliko štancaš kilometre.
Pri slednji varijanti, so stare gare hitro čista ekonomska totalka.

Ogo
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Avto že zdrži marsikaj. Ekonomska upravičenost vzdrževanja takega avta je pa čisto druga stvar. Jaz recimo sem zapeljal na odpad celo čisto brezhiben avto, sicer obtolčen z vseh strani, ker je bilo to ceneje kot ga prodajat za 50€ ali šenkat nekomu. In? Pri 12 let starem avtu je hitro taka napaka, da je odpad cenejša možnost. Bencinska pumpa pri carismi to še ni, ampak kmalu bo tudi to prevelik strošek
tongue-1.gif

Natanko tako.

Ni isto a imaš avto zato, da ga imaš v garaži in ga vsako nedeljo daš pred bajto glancat, da je že ves zguslan od glancanja, ali pa ga imaš, da ga redno uporabljaš ali pa celo na veliko štancaš kilometre.
Pri slednji varijanti, so stare gare hitro čista ekonomska totalka.

Ogo

kaj pa takole razmišljanje.

od infernusa carisma je totaln jajc, ni vredna nič..tistih 300€, boljš, d ajo da na odpad kukr k je dal 150 za popravilo.

kaj pa nej kupi, k jo da na odpad. neki za 5 cukov? vozil se bo isto. a je mozno, d aje potemtakem carisma zanj vredna 5 cukov?