Carinska pošta

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Je blo za razumet, da zagovarjaš delanje reda na pošti zaradi napačnega zneska, ki ga je kitajc napisal ...

In ne vem, če je treba lih na carinski pošti red delati - jaz imam v glavnem dobre izkušnje z njimi, pa čeprav sem tudi že plačal "obdelavo".
Pri zneskih pod 22,- EUR pa ne, pa čeprav je prišel zahtevek za dopolnitev. Povedano drugače - "Jenny" mi je svojevoljno šla na roko in napisala vrednost 10,- USD, dejanska vrednost 19,50 USD - carinska "preverba" - poslani screenshoti, dostava dan-dva kasneje BREZ zaračunanih stroškov obdelave. Tak da ...
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Nove dodatne dajatve so se pojavile, ko je Pošta od (bivše) Carine prevzela vse postopke carinjenja blaga iz tretjih držav


En bivši zoll
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Jaz tega res ne morem razumeti, kako, za kaj za vraga ne napišejo točne cene. Kaj je tisti razlog. Eden je, da to masovno štampajo že predizpolnjene CN22 obrazce.
Pa vendar, če napišeš, zakaj takrat ne naredijo izjeme.
Bi bil morda še kak drug razlog morda vezan na njihovo "izhodno carino"?

Zahtevam tudi, naj pošiljki priložijo račun. No, tudi tega nikoli ne morejo, ponudijo mi, da lahko pošljejo na email.

Ko sem isto napisal nekemu Turku pri naročilu iz Turčije preko ebay, je bilo pa vse izpolnjeno tip top. Tudi na zunanji strani v plastični vrečki račun in na hrbtni strani je na veliko pisalo "INVOICE".

Dobil sem še idejo, da bi morda Kitajcem pravzaprav poslal sliko, kako naj izpolnijo, ker morda teksta ne razumejo.

Nekaj v tem stilu:
Vxp8mU5.jpg


A nekako dvomim, da je problem res nerazumevanje teksta.

EDIT: Aja, še to. Včasih mi nazaj napišejo, da ne vedo, kaj je to CN22:bonk:
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Meni je samo eden do sedaj odpisal in sem mu razložil, da sem jaz kot uvoznik odgovoren, da papirji štimajo in da mi lahko v primeru da ne štima, zaračunajo uvozne stroške.
Potem je odpisal, da običajno napišejo vrednost 6$ (resnična vrednost je bila 18$), ampak bo tokrat napisal pravilno. Potem pa dobim paket (v velikosti A3) z vrednostjo 0.02$.
Totalno se sprenevedajo, ker tip je razumel vse kar sem mu napisal, pa tudi kaj je cn22 je vedel.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Meni je samo eden do sedaj odpisal in sem mu razložil, da sem jaz kot uvoznik odgovoren, da papirji štimajo in da mi lahko v primeru da ne štima, zaračunajo uvozne stroške.
Potem je odpisal, da običajno napišejo vrednost 6$ (resnična vrednost je bila 18$), ampak bo tokrat napisal pravilno. Potem pa dobim paket (v velikosti A3) z vrednostjo 0.02$.
Totalno se sprenevedajo, ker tip je razumel vse kar sem mu napisal, pa tudi kaj je cn22 je vedel.
Mislim da imajo kar zapovedano kako morajo izpolnjevati za free poštnino in subvencije s strani kitajske vlade. In se jim sladko hebe za naše probleme... v nasprotnem primeru ne bi bili konkurenčni.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Če se ne motim, imajo prodajalci neko kvoto do katere jim država subvencionira free shipping, zato pa na pošiljke pišejo fake-manjše vrednosti izdelkov, tako da jim prodajna veselica čim dlje traja.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ocitno se jim preklemansko pozna, da tistemu enemu slovencu ne morejo napisat realne vrednosti.
Hanzl. spet si zamudil... Kitajčku dol visi za enega slovenčka in niti pod slučajno ne bo spreminjal protokola pošiljanja... Če boš pa naročil 2 kontejnerja mesečno se bo pa potrudil da bo stvar štimala. Samo takrat boš ti plačal prevoz...
Pač sprejmi njihova pravila igre ali pusti (hebat ga, vemo da niso ustrezna... ) Me pa prav zanima če bi za gadget v vrednosti 20 ali 22 EUR bil pripravljen plačati 10 EUR poštnine, potem pa še DDV na to (ali pa na 15 EUR), tako kot pri večini ponudnikov na eBayu...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Včasih napišejo, kot je potrebno glede zneska. Ampak niti takrat CN22 ponavadi ni popoln. Recimo datuma in podpisa običajno še vedno ni gor.

Zgornje trditve, kot jih navajate, o fake manjših vrednostih na račun kvote za free shipping, pa tudi ne držijo. Primer, naročim produkt za 3.98 USD, na CN22 pa se bohoti napis $ 10.
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Ali uma kdo link do nekega uradnega dokumenta kjer je seznam kaksen je strosek carinjenja za izdelke nad 150eur. Oziroma kateri izdelki so oprosceni carine tudi nad 150eur?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Ali uma kdo link do nekega uradnega dokumenta kjer je seznam kaksen je strosek carinjenja za izdelke nad 150eur. Oziroma kateri izdelki so oprosceni carine tudi nad 150eur?

Na tem linku, pa potem poiščeš izdelek katerega želiš uvoziti in izvorno državo, kjer najdeš koliko % je obdavčitev na dotični izdelek,
se boš moral pa malo poglobiti da boš našel pravo grupo ;)

TARIC

skupni sum je: cena izdelka + carina + poštnina *22% DDV
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Kupil sem izdelek za katerega sem plačal 22% davka + zahtevnejše carinjenje. Izdelek se je po enem tednu pokvaril. Prodajalec mi lahko pošlje nov izdelek iz kitajske, jaz pa mu pokvarjen izdelek pošljem v nemčijo.
Se da na carini to kako dokazat, da nebi še enkrat plačeval davka ter zahtevnejšega carinjenja?
Če ne gre drugače bom raje vzel denar nazaj. Samo pri tem imam še manjši problem, ker bi mi prodajalec povrnil samo polovico DDVja ki sem ga jaz plačal. S tem pa se seveda ne strinjam.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Če si iz Ljubljane, pojdi na carinsko pošto. Tam se lahko marsikaj zmeniš in urediš začasni izvoz zaradi popravila oz. menjave izdelka.
 
Nazadnje urejeno: