Carinska pošta

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Zanimivo: naročil RAMe iz HK, CN je bil seveda z napačno ceno (1 USD namsto realnih 15 USD), je bila pa prava specifikacija ... Šlo čez brez problema ...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
A mi lahko kdo preveri tole tracking št. iz Kitajske?
LF138759629CN
Preveril na 17track.net in ni nič, ravno tako po kitajskih spletnih straneh.
Bi rad videl, če vsaj fizično obstaja, ker je verjetnost natega precej visoka, hehe...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Velikokrat tracking number štacunarji rezervirajo in se v tracking aplikacijah pojavi šele takrat, ko je blago odposlano. Meni se je že zgodilo, da se je cifra pojavila šele po treh tednih.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
http://www.geekbuying.com/item...one-381084.html
Ali tole ES warehouse pomeni samo hitrejšo dobavo ali tudi izognitev ddv in carisnkemu pošti?
Enkrat vem da ste omenjali neko foro o pošiljanju iz evrope iz "brezcarinskih območij" kjer potem plačaš carino isto kot bi naročil na kitajskem

Ravno sem mislil naročiti nekaj iz EU warehouse samo zato, da ne bi bi mel spet kompliciranja s carino in davkom.
uf-1.gif


Če sem pa tudi pri EU warehouse dolžan plačati carino, potem naj pa nekam grejo in je skoraj vseeno, če naročim direktno iz nemške trgovine in ni nobenega kompliciranja.

Sem mislil, da sta pri EU warehouse carina in davek že nekje v EU plačana in ne bo nobenega kompliciranja več
crazy1.gif
.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Sem naročil preko geekbuying dva meseca nazaj, ES warehouse, nobenih dodatnih stroškov
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zgoraj pa pravijo, da nima veze, če naročiš iz EU warehouse in ravnotako plačaš carino in kompliciranje?

Če je roba dejansko poslana iz EU, bi po mojem morala biti nekje carina že plačana in je ne bi smeli zaračunati še enkrat???

Nič mi ni več jasno
bonk.gif
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
To pa ne bi vedel, imam izkušnje le iz geekbuying in honorbuy, pri obeh sem dobil brez dodatnih stroškov. Sicer pri honorbuy dobiš lahko paket že naslednji dan (baje skladišče v SLO), geekbuying (ES warehouse) sem pa čakal malo več kot en teden.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Sem mislil, da sta pri EU warehouse carina in davek že nekje v EU plačana in ne bo nobenega kompliciranja več
crazy1.gif
.
Ja - tudi jaz sem včasih tako mislil
frown-1.gif


Lahko bi bila tudi "SI warehouse" - item location: Port of Koper
Z kontejnerjem v luko in dokler ne gre ven čez carino ...
rolleyes-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Dokler je v kontejnerju razumem, da še ni plačana carina.

Če bi pa ti v Luki Koper kontejner odprl in od tam naprej pošiljal paketke fizičnim osebam, bi pa po moje moral plačati carino, davek....

Dvomim, da je tako brez plačila carine in davkov, možno pošiljati paketke naprej fizičnim osebam?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.122
929
113
Emona / Carnium
KSZ
A Azijci po defaultu navedejo nižje vrednosti pošiljk (cca. 30$)? Četudi je realna cena pošiljke lahko 10x višja...Kaj narediti v takem primeru, kot te pošta pozove, da dostaviš dokazila?
grin1.gif
 

Blisk1

Zelenc'
24. avg 2016
8
0
1
ALI VESTE, da je Pošta Slovenije EDINA V EVROPI, ki ji moraš poslati dokaze o nakupu blaga in na podlagi tega določijo carino oz. DDV.
Da pošta slovenije deluje na zelo sivem območju ker zakonsko NI določeno, da morajo preverjati vrednost blaga, če je na paketu že napisana vrednost. In prav tako zaračunavanje carinjenja.
In kolikor sem prebral tole spletno stran delajo proti zakonu, kot zraven zaračunajo tudi poštnino pri vrednosti blaga.
Mislim, da bi se moralo ustanoviti društvo, ki bi poslalo pritožbo na evropsko sodišče saj je praksa Pošte Slovenije edina v evropi in smo diskriminirani!
https://mladipodjetnik.si/podjetniski-koticek/racunovodstvo/uvozne-dajatve-carine-ddv-trosarine
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
Ja dobro bi bilo malo reda naredit.

p.s. ravno čakam eno pošiljko iz Kitajske. Sem napisal tem rumencom naj točno navedejo znesek pošiljke da ne bo problema na carini. In danes dobim obvestilo da je cena na pošiljki 12€
jezen.gif
in naj pošljem račun (prava cena pa je 36€).
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ja in?

Plačal boš DDV in še 5,- EUR strošek obdelave. In teh 5,- EUR "zaračunaš" pošiljatelju.

In kje bi ti red delal? Saj si mislil, da pri pošiljatelju - ali? Ni ti naša pošta napisala napačen znesek na CN22/23.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Blisk1 pravi:
ALI VESTE, da je Pošta Slovenije EDINA V EVROPI, ki ji moraš poslati dokaze o nakupu blaga in na podlagi tega določijo carino oz. DDV.
Da pošta slovenije deluje na zelo sivem območju ker zakonsko NI določeno, da morajo preverjati vrednost blaga, če je na paketu že napisana vrednost. In prav tako zaračunavanje carinjenja.
In kolikor sem prebral tole spletno stran delajo proti zakonu, kot zraven zaračunajo tudi poštnino pri vrednosti blaga.
Mislim, da bi se moralo ustanoviti društvo, ki bi poslalo pritožbo na evropsko sodišče saj je praksa Pošte Slovenije edina v evropi in smo diskriminirani!
https://mladipodjetnik.si/podjetniski-koticek/racunovodstvo/uvozne-dajatve-carine-ddv-trosarine

Aja? Na osnovi katere izkušnje iz tujine veš, da druge države (pošte) ne zahtevajo dokazil o vrednosti blaga?

Daj namesto "mladega podjetnika" preberi zakone, ki določajo te zadeve.

Diskriminirani smo.
hysterical-1.gif
 

Neutralist

Pripravnik
21. feb 2017
40
2
8
tudi drugje plačujejo,malo preber kdaj feedbacke ,pa boš prebral ko se ljudje pritožujejo ko morajo plačevati dodatne stroške ,
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
Jaz reda ne bom nikjer delal sam ne vem kaj je težko kitajcu napisat točen znesek pošiljke če mu rečeš.