Carinska pošta

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Ker kar nekaj naročujem prek spleta me zanima, od kdaj si pošta zaračunava 1.02 Eura za pregled pošiljke, kjer ni kaj za carinit ? Vem, da se za pošiljke izven EU računa DDv in še neke storitve, če je vrednost pošiljke čez 22 Eurov - in to mi je jasno. Kaj pa če je daleč pod 22 Eurov in se pač nekomu zdi, da bi preveril ali je kje drugje nastal ta strošek ? Ker prejšnja leta se tega ne spomnim...

Tin
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Zanimivo...včasih definitivno ni bilo tega.

Edino, če je to zdaj kaka nova finta. Razen, če se jim je zdela pošiljka "sumljiva" in so jo pač morali odpreti? Je pisalo, "na nalepki" kaj vsebuje pošiljka ali je bil gor napisan zgolj tvoj naslov?
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Na nalepki je vse lepo pisalo, pa se samo 1 kos je bil noter. Edino kar je, so zahtevali račun, ki sem ga poslal po emailu. To se mi je ze prejsnja leta dogajalo, pa je potem prislo brez dodatnih stroskov cez par dni...

Tin
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Citat:
Uporabnik tin01 pravi:
Na nalepki je vse lepo pisalo, pa se samo 1 kos je bil noter. Edino kar je, so zahtevali račun, ki sem ga poslal po emailu. To se mi je ze prejsnja leta dogajalo, pa je potem prislo brez dodatnih stroskov cez par dni...

Tin

Pa je bila tudi vrednost "paketa" napisana "na nalepki" ali samo vsebina?
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Iz sosednje teme, odgovor uporabniku Lithium-u, ki je dal na pošto vprašanje

Carinik se za oprostitev carinskih dajatev ni odločil na podlagi razvidne povezave iz spletne strani, zahteval je, da se za pošiljko izvede podrobnejši carinski pregled.
To pomeni, da je bilo potrebno pošiljko v prisotnosti carinika odpreti in zraven priložiti zahtevano dokumentacijo.
Storitev ste plačali po ceniku objavljenem na spletni strani Pošte Slovenije.


torej Pošta Slovenije zaračunava svoje "storitve"
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Edino pravilno, saj to je namen carine, da preverja vsebino "sumljivih" pošiljk. Nakupujte znotraj EU, pa ne bo problemov.
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Naj preverjajo, nimam nic proti. Ampak ko ugotovijo, da je vse BP a si morajo se kaj zaracunat ??? Ne recem, da si kdo naroci telefon za 200 Eurov in potem prodajalec napise na paket da je vrednost 10 dolarjev, ampak to. Ker to pomeni, da si bo sedaj pošta zaračunavala vsak "random" pregled paketa in lepo na vsakem kasirala.

T
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Kakšna pa je razlika pri opravljenem delu, če preverijo paket, ki vsebuje telefon vreden 200€ ali kondom vreden 0.5€? Pri obeh morajo namreč odpreti paketi, preveriti vsebino in ga zapreti nazaj. Torej je enako opravljeno delo, ki se mora enako obračunati.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Edino pravilno, saj to je namen carine, da preverja vsebino "sumljivih" pošiljk. Nakupujte znotraj EU, pa ne bo problemov.
samo ti si res pravo tele. lahko preverjajo kaj hočejo. zato so tudi plačani iz proračuna. nimajo pa kaj zaračunavati odpiranja .
po tvoji logiki, ti bo policaj tuti zaračunal kontrolo vozniškega dovoljenja lai pa kotrolo veljavnosti prometnega

to je samo v slovenistanu
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Ne moreš verjet - pravkar je bil pri meni poštar in prinesel novo pošiljko in glej ga zlomka - tokrat je bilo za plačat 2.30 Eura !!! Še sam je rekel, da je to neka nova dajatev. Zdaj me pa res zanima, od kod njim različna tarifa za različne preglede ?

T.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
Mogoče pa so opazili, da dobivaš veliko paketov "iz kitajske" in te hočejo na tak način malce zajebat?
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
očitno lahko delajo kaj hočejo.
če te ni doma boš za vsaka iebeno brezvezno pošiljko iz tujine šel na pošto, zgubljal po nepotrebnem čas in plačal da jo dobiš

mafijska država
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Še sam je rekel, da je to neka nova dajatev.
13.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.954
113
manjka €, zato vsak paket odprejo, raja pa mora plačat. To se mi zdaj dogaja zadnje leto, prej tega ni bilo, razen pri dražjih paketih.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Glede na to da je nekaj zaračunano je poštar moral izdati neko potrdilo in na njem piše kaj so zaračunali. Potem piišči tole po cenikih.

Kar se tiče zaračunavanja je tako da se pošiljk v mednarodnem prometu NE sme dvakrat zaračunavat (bo nevem kateri konvenciji). Torej naša pošta po nobeni logiki ne sme dodatno zaračunavat pošiljke, ki je bila poslana s kitajske.

Tu je verjetno sedaj kakšna "siva ekonomija" kjer se razne špediterske storitve lahko zračunavajo dodatno po ceniku .. je pa vseeno malce nehigienično + špediterske opravke moraš kot plačnik izredcno naročit in verjetno moraš biti tudi vnaprej obveščen koliko bo koštalo.

Po drugi strani razumem pošto, kmalu bodo dostavljali 50% pošte iz tujine za katero dobijo plačilo samo po mednardnih tarifah ki so izjemno nizke ponavadi izrržene v par 10 $ na tono tovora. Slovenska pošta mora pa potem razvažat pošto od katere dobijo manj kot 1 cent po vseh vukojebinah, po možnosti še priporočeno da imajo še 3x toliko dela.