Carinska pošta

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.102
113
zanalašč bi naročil 50x po neke pizdarije po 0.1 cent, 50 posilj iz kitajske, naj vsako odprejo in vse zavrneš pa naj se jebejo.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Vedno me je zanimalo kako jim znese tole s poštnino: Evo dva pimera:
1. Primer: Kupim en izdelek s kitajske ki stane s poštnino vrez 0,99$. Torej: Izdelek, kuverta, poštnina (navadna) pride 0,8€!

2. Primer priporočeno:naša pošta znotraj slo zahteva plačilo do 100g 1€ +0,3 =1,3€ oblazinjena kuverta za priporočeno pošiljko. Kitajci pa 2$ kar je 1,5€ in to iz drugega konca sveta?!
 
Nazadnje urejeno:

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
Lahko da tudi kitajska vlada kaj subvencionira njihovo pošto da imajo cenejše pošiljanje po svetu da več prodajo.
 
22. jul 2007
12.788
1.309
113
123
Ne da lahko to tudi dela, kdo bi pa zastonj še pošiljal na drugi konec sveta
grims-1.gif
 

kaktus

Zelenc'
31. avg 2010
5
0
1
Carinska pošta je oddelek pošte oz pošta s poštno številko 1004, na naslovu C. v mestni log 81 in ne pametuj preveč...
rolleyes-1.gif
 

kaktus

Zelenc'
31. avg 2010
5
0
1
Citat:
Uporabnik grenivka pravi:
Iz sosednje teme, odgovor uporabniku Lithium-u, ki je dal na pošto vprašanje

Carinik se za oprostitev carinskih dajatev ni odločil na podlagi razvidne povezave iz spletne strani, zahteval je, da se za pošiljko izvede podrobnejši carinski pregled.
To pomeni, da je bilo potrebno pošiljko v prisotnosti carinika odpreti in zraven priložiti zahtevano dokumentacijo.
Storitev ste plačali po ceniku objavljenem na spletni strani Pošte Slovenije.


torej Pošta Slovenije zaračunava svoje "storitve"

Tole je pravljica za otročičke....carina ne sme in more zaračunavati nič drugega kot uvozne dajatve (carina, DDV, trošarina,..) Slovenska pošta si pa zmišljuje storitve in vsak mesec preseneti...Za navadno pošiljko sem včeraj plačal 2,30 €, pa država ni nič obračunala...Če bi šel v petek dvignit, bi bilo samo 1,02...
Pošiljk do 22 € pošti sploh ne bi bilo treba dati v carinski postopek, pa jih z lahkoto, samo da potem lahko kasirajo...Banda...
uf-1.gif

Da krivdo prevalijo na carinike je pa klasika...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
saj še sami nevejo tam zakaj se gre.
meni so opalili carino na 21.6€ vreden paket pa mi ni znal noben razložit po katerem členu zakona.
pa sem jim sam vse razložo po členih točno. pa je on še kr trdil naj si zakon preberem. pa sn reko nekemu vodji da sem mu ga pravkar prebral točno člene kjer to piše in nič. no po pritožbi je bil dnar vrnjen.

to je samo eno leglo slamuhov.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
saj še sami nevejo tam zakaj se gre.
meni so opalili carino na 21.6€ vreden paket pa mi ni znal noben razložit po katerem členu zakona.
pa sem jim sam vse razložo po členih točno. pa je on še kr trdil naj si zakon preberem. pa sn reko nekemu vodji da sem mu ga pravkar prebral točno člene kjer to piše in nič. no po pritožbi je bil dnar vrnjen.

to je samo eno leglo slamuhov.


Amm uporablja se tečaj na določen dan v mesecu, ne vem točno kje točno ampak prav določena stran kjer očitajo oni ! Lahko je bil to problem da je bilo potem 22€ ???
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Edino pravilno, saj to je namen carine, da preverja vsebino "sumljivih" pošiljk. Nakupujte znotraj EU, pa ne bo problemov.

Sam ti si pa tud tolk pametn da že boli. Ko boš pa isto plačal za paket iz Nemčije boš pa jokal na široko (kot se je zgodilo v sosednji temi)
rolleyes-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.304
6.528
113
Aha, dejansko potem pošta zaračuna "stroške" carinjenja in ne carinska pošta. Potem je tudi pošta tista, ki je kriva, da je do "odpiranja" paketa sploh prišlo, ker pošta "preda" paket na carino.

Lepo zakomplicirano
wink-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
saj še sami nevejo tam zakaj se gre.
meni so opalili carino na 21.6€ vreden paket pa mi ni znal noben razložit po katerem členu zakona.
pa sem jim sam vse razložo po členih točno. pa je on še kr trdil naj si zakon preberem. pa sn reko nekemu vodji da sem mu ga pravkar prebral točno člene kjer to piše in nič. no po pritožbi je bil dnar vrnjen.

to je samo eno leglo slamuhov.


Amm uporablja se tečaj na določen dan v mesecu, ne vem točno kje točno ampak prav določena stran kjer očitajo oni ! Lahko je bil to problem da je bilo potem 22€ ???

transakcijska vrednost paketa se dokazuje z računom, račun je bil v € pod 22
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.310
1.179
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Na C. v mestni log je samo ena od izpostav Carinskega urada Ljubljana. Pošta s tem nima nič. Kaj mislite, da poštarji odpirajo in kasirajo? Ponavljam, to dela carina!
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.254
-8.465
113
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Na C. v mestni log je samo ena od izpostav Carinskega urada Ljubljana. Pošta s tem nima nič. Kaj mislite, da poštarji odpirajo in kasirajo? Ponavljam, to dela carina!
Poštarji dodatno kasirate dostavo. Neupravičeno!
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.911
4.970
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Glede na to da je nekaj zaračunano je poštar moral izdati neko potrdilo in na njem piše kaj so zaračunali. Potem piišči tole po cenikih.

Kar se tiče zaračunavanja je tako da se pošiljk v mednarodnem prometu NE sme dvakrat zaračunavat (bo nevem kateri konvenciji). Torej naša pošta po nobeni logiki ne sme dodatno zaračunavat pošiljke, ki je bila poslana s kitajske.

Tu je verjetno sedaj kakšna "siva ekonomija" kjer se razne špediterske storitve lahko zračunavajo dodatno po ceniku .. je pa vseeno malce nehigienično + špediterske opravke moraš kot plačnik izredcno naročit in verjetno moraš biti tudi vnaprej obveščen koliko bo koštalo.

Po drugi strani razumem pošto, kmalu bodo dostavljali 50% pošte iz tujine za katero dobijo plačilo samo po mednardnih tarifah ki so izjemno nizke ponavadi izrržene v par 10 $ na tono tovora. Slovenska pošta mora pa potem razvažat pošto od katere dobijo manj kot 1 cent po vseh vukojebinah, po možnosti še priporočeno da imajo še 3x toliko dela.

Ti je že CAR povedal, da Pošta Slovenije nima nič s carinsko pošto, ki spada pod Carino!
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.911
4.970
113
Citat:
Uporabnik nUUb pravi:
Lahko da tudi kitajska vlada kaj subvencionira njihovo pošto da imajo cenejše pošiljanje po svetu da več prodajo.

To bo to.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Na C. v mestni log je samo ena od izpostav Carinskega urada Ljubljana. Pošta s tem nima nič. Kaj mislite, da poštarji odpirajo in kasirajo? Ponavljam, to dela carina!
to delajo poštarji, ker pošta tudi kasira odpiranje in ne carina. Carina karisa DDV + carino ( če carina je )
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.102
113
en naj to rukne v medije, pa dajih pahklajo, mi da pišemo mejle pa se priožuejmo ne rešimo nič. En bi moral it sedet.