BullDozer

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
V investicije se ne spravljamo na podlagi lepih animacij in optimističnih tekstov. Kje je več podatkov? Gregor Koželj je pa sicer uspešen in priznan trader - kar pa še nič ne garantira.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
lepo. in kakšni so kej donosi pa to? ni ravno veliko stvari napisanih na pageu, zato pa sprašujem...
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Zelo mal konkretnih informacij. Kar je v tej panogi zelo pomembno. Očitno so poskušal očarat s flashom.
smirk-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Poznam ga zelo dobro, kakih 4-5let (se preden je zacel z razvijanjem Bulldozerja), zaenkrat doslej lahko o njemu rečem samo
zmaga.gif
(thumbs up!)



@vse cinike: dajte se skulirat. Če bi bila stran slabo postavljena bi spljuvali. Ta je profesionalno postavljena, spet pljuvate. Sploh pa vse podatkov se tudi ne daje na splet, resni investitorji ga bodo kontaktirali in se osebno z njim dobili. Osebno mislim da tako človeka ki bo upravljal s tvoji denarjem, najbolj spoznaš - ne pa da se odločaš na podlagi spletne strani
stupid-1.gif


Veliko bolj zaupam njemu kot pa kateremukoli Paribasu, FinanzasForexu in podobnimi zvarkami.
 
Nazadnje urejeno:

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Z raznimi FFX in podobnimi verjetno ni primerjave, saj verjamem da se tukaj res trguje na pravem marketu in ne prelaga iz kupčka na kupček.

Ampak kaj imaš proti cinizmu? V dobi, ko že vsak drug ponuja nek nov produkt, obljublja nevemkakovelike donose, je doza cinizma zdrava in priporočljiva. Američani temu rečejo "due dilligence". Male več informacij o produktu bi pa vseeno lahko bilo na netu. Poglej si kak tuj hedge fund, graf donosov, performance reporti itd. Vse javno in na dosegu roke.

Sam ne hodim na seminarje in na 1-na-1 predstavitve brez da imam prej že precej dobro sliko o zadevi.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Ampak kaj imaš proti cinizmu? V dobi, ko že vsak drug ponuja nek nov produkt, obljublja nevemkakovelike donose, je doza cinizma zdrava in priporočljiva.

Tukaj se ne obljubljajo absurdno visoki donosi, so kar na realnih tleh. Osebno so preverjeni.
 
Nazadnje urejeno:

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Poznam ga zelo dobro, kakih 4-5let (se preden je zacel z razvijanjem Bulldozerja), zaenkrat doslej lahko o njemu rečem samo
zmaga.gif
(thumbs up!)



@vse cinike: dajte se skulirat. Če bi bila stran slabo postavljena bi spljuvali. Ta je profesionalno postavljena, spet pljuvate. Sploh pa vse podatkov se tudi ne daje na splet, resni investitorji ga bodo kontaktirali in se osebno z njim dobili. Osebno mislim da tako človeka ki bo upravljal s tvoji denarjem, najbolj spoznaš - ne pa da se odločaš na podlagi spletne strani
stupid-1.gif


Veliko bolj zaupam njemu kot pa kateremukoli Paribasu, FinanzasForexu in podobnimi zvarkami.

Ti je pa zelo pri srcu, da ga tako braniš. Pojma nimam kdo je ta dečko in me zaenkrat tudi ne zanima. Povedal sem samo svoje mnenje, da je stran sicer lepa in zanimiva (dizajn) ampak za moje mnenje je dost premalo informacij. Neka kvalitetna predstavitev je prvi pogoj, da se bom sploh dalje zanimal za razne inesticije... Saj se ne pogovarjamo o enem sendviču ampak o investiciji nekaj tisoč €.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
No sej jaz sem se oglasil v glavnem zaradi tega ker so nekateri pričeli s tipičnim pljuvanjem vsepovprek, slučajno pa človeka poznam in vem o čem se gre, zato ga pač branim ker vem da so obtozbe neutemeljene.

Popolnoma pa razumem previdnost pri takih odločitvah.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Sam ne vidim nobenega pljuvanja ali obtožb, le povsem validne pripombe. Kritika je ponavadi dobrodošla, pa četudi gre za take osnove kot je spletna stran. Potrebno je ločiti med temi pojmi.

Glede na prebrano, gre za avtomatskega "robota", ki trguje verjetno na več marketih hkrati. Tudi sam imam izkušnje s pisanjem takih programov in precej dobro vem, kako zahtevna naloga je to, saj market se vedno spreminja. Važna je tudi kvaliteta testiranja, saj tak program v backtestu zna pokazat skoraj sanjske rezultate, v praksi pa pogori. Ima pa po drugi strani veliko prednost pred človekom, saj trguje brez emocij, pohlepa in strahu.

Nekaj podobnega uporablja tudi hedge sklad Quadriga (Superfund).
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Cist simpl, ti napises kaksni so kaj donosi pa to, jaz pa tebi kaj ti klobasas, pa to.

A ko to bo nekdo reku da je donos pa recimo 15 na x obdobje bos pa reku, aha - to je pa dobar?
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
nič ne bom rekel ampak si bom mislil svoje... mogoče ne smem vprašat kakšni so donosi? to je ena imed najbolj pomembnih informacij za vlagatelje, ni res?

ko jaz tržim kkšne sklade, me stranke vedno povprašajo o donosih glede na določena obdobja pa še cel kup drugih stvari, res ne vem zakaj te je to tok zbodlo da sm pač vprašal po detajlih, kateri niso navedeni na njihovi lepo urejeni strani, samo zaradi tega vprašanja jih pa tud ne mislim kontaktirat.
 
Nazadnje urejeno:

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Jst dones naredim dva porftelja enega s kapit. mocnimi slo podjetji jutri pa ves navdusen sklepam posle s povsevnookimi modreci. Ker je pri prvem minus takisto pri drugem to pomeni da to ni tista prava stvar pa ceprav je zadeva potencialna zaradi teh in onih dejstev.

Torej; kaj mi pomaga da je KD XY od leta 2006 do danes naredil +40% ce nisem bil udelezen s svojim kapitalom v doticnem skladu.

In bistvo: ne zanimajo me pretekli donosi, vec mi pomeni uveljavljeno ime kmecke druzbe in zaupanje ki so ga ustvarili med vlagatelji. Torej prva vprasanja in (po mojem mnenju v startu najpomembnejsa) so kam in zakaj tja, fleksibilnost in kako lahko jaz sam manevriram ob morebitnem preblisku.

Vprasanje: "kaksni so pa kej donosi pa to, al to je za KEJ" je mimosunek.

Vprasas lahko pa kar zelis. Mogoce pa se ta nalozba ujema s tvojo srajco pa je zato primerna
cool-1.gif



Sem pa se vedno mnenja da imamo v sloveniji dovolj DZUjev in posledicno ponudbe z/brez zavarovalnice, tako da fokusirat se na neko firmo, ki jo ne poznam, mi ni v interesu. Verjamem pa da obstaja neka ciljna skupina ljudi, ki so pripravljeni zavestno ali pa tudi ne vstopit v tako zadevo. In prav je tako.