Bruhanje piva

mihaj999

Pripravnik
7. dec 2019
34
6
8
Pozdravljeni pivovarji, iskal sem že po forumu vendar nisem našel nikjer omenjenega problema.
3. marca sem dal fermentirati pivino Mangrove Jacks lucid pilsner. Po 11 dneh sem ga vstekleničil ko je bila gostota pivine 1007 "točk". Sedaj po nekaj dnevih ko sem želel degustirati pivo, se mi je zgodilo da je iz steklenice ko sem jo odprl, začela vhajati pena. Iz dna steklenice se začnejo hitro dvigovati mehurčki ter usedlina.
Naj omenim da steklenice nisem tresel ali kaj podobnega. Tudi ko sem odprl se 2 drugi steklenici je bil podoben efekt.
Ali imate kakšno idejo zakaj se to dogaja?
Hvala in lep pozdrav
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.281
-8.475
113
Preveč fermentacije v steklenici.

Prezgodaj flaširano/preveč cukra ob flaširanju/okužba z divjim kvasom

Izberi po želji :fredi: Bo pa najverjetneje prva opcija. 11 dni je malo
 

mihaj999

Pripravnik
7. dec 2019
34
6
8
Jest5 hvala za tvoj odgovor. Se mi je zdelo da bo nekaj v tej smeri. Sicer sem vse razkužil z Chemypro Oxy.
Uporabljam vodo z izvira ki je nič ne prekuham, vendar nevem ali bi že tam lahko bila voda okužena z divjim kvasom.
V steklenico preden natočim pivo dam 5g namiznega sladkorja na 0,5 l . Ali je vredu?

Sem pa isti slad uporabil že 3 × prej vendar ni bilo teh problemov, s to razliko da sem prejsnic 3 × stekleničil po 10ih dneh. Vsekakor pa vaja dela mojstra.
 

Podobne teme