Brskalnik za Windows XP

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Tega dela tud jaz ne zastopim....valda daš prej preden nalagaš nov sistem vse kar ti pomeni na disku na kak usb/CD itd...
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
in kaj si počel, da ti je to uspel?
Kot kaže mi zato ni kazal USB v Bios-u, ker ni imel driverjev inštaliranih. Sem leptop zagnal, je začel nalagat driverje od USB-ja. To dela nekaj časa, ker jih more ene štiri. Grem za foro pogledat v Bios in ga končno najdem med trdimi diski, zraven glavnega. Ga premaknem pred glavnega in na prvo mesto, zaženem komp in voila.
Pol pa nalaga pa nalaga dolgooooo. Ko je opravil sem opazil, da nima še nekaterih driverjev (zvok, Wifi). Namestim program, da mi inštalira vse manjkajoče driverje. Imam pa sedaj samo še malo placa za ostale stvari, zaenkrat. Notri je disk samo 40Gb, bo potrebno mal pojačat.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Sej zato so stare "stružnice"......da se vajenci učijo na njih...in da ni škode če se kaj polomi ;)
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Samo še tole vprašanje.
Ali ima za spomin Bios-a kakšno posebno beterijo znotraj na matični, ker ko vsakič izštekam iz napajanja se datum in ura resetirata?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Ja.....ponavadi je navadna CR2032 na namiznih....za laptop lahko da je kaka druga......poglej kaj je...zamenjaj z novo in bo datum ostal!

Pa upam da ne boš rabil vsega razmontirat....pač laptop ko laptop.....(poišči DIY na youtube)
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Kot vidim z Win7 lite ni kaj boljše. Tukaj bodo tudi prenehali brskalniki dobivati posodobitve, isto kot na XP-jih. Glede tega bi bolo boljše, če bi ostal XP-jih
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
To boš mel samo za par programov?
Al zakaj točno vztrajaš na XPjih?
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Saj ne vztrajam na XP-jih, samo sedaj vidim, da z Win 7 nisem nič pridobil, razen tega da moram dokupit večji Ram, da se bo kaj obračalo. Tudi tle so brskalniki zastareli. Ko sem namestil Antivirus, je šele štala. Šteka ful.
za win7 so zaenkrat brskalniki se vedno up to date. karksn kol antivirus je pa na takem prenosniku neumnost, ker ti ga bo samo upocasnil za nic haska.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Jest sem pa našel res rudimentaren browser za XP-je ... http://www.netsurf-browser.org/
Je bolj nepopoln projekt, manjka ful stvari, TW in YT ne dela, ostalo pa vse več ali manj in ima samo 15MB ... je bolj za "peš" vpisovat Url-je ... ma mi je zanimiv, škoda ker nedokončan ... z malododatne obdelave, bi lahko bil še kar ...

Ps.: če imate 64-bit mašino in bi radi komentirali tudi pri zaklenjenih komentarjih na straneh, evo rešitev ... https://dissenter.com/
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Jest sem pa našel res rudimentaren browser za XP-je ... http://www.netsurf-browser.org/
Je bolj nepopoln projekt, manjka ful stvari, TW in YT ne dela, ostalo pa vse več ali manj in ima samo 15MB ... je bolj za "peš" vpisovat Url-je ... ma mi je zanimiv, škoda ker nedokončan ... z malododatne obdelave, bi lahko bil še kar ...

Ps.: če imate 64-bit mašino in bi radi komentirali tudi pri zaklenjenih komentarjih na straneh, evo rešitev ... https://dissenter.com/
ni nedokončan, ker če bi bil, bi bil bloatware, tako kot ostali browserji.

Ti browserji so lahki zato, ker ne podpirajo mnogo stvari, ki jih ma modern html5 web. Net surf recimo sploh nima html5 podpore in tudi html4 podpora je omejena. Pa ker nima javascripta, je to potem bolj kot ne akademska zadeva kot nekaj uporabnega za 2021.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.214
5.770
113
Netsurf je pogojno uporaben, ker si lahko zbuildaš framebuffer verzijo za konzolo. Namesto lynxa. Če veš zakaj to rabit. Lahko je tudi kot namenski klient za wikipedijo. Ostale možnosti so izven akademske sfere zelo omejene.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
leon, pa daj pejt na bolho pa za 50 eur ene par generacij boljš laptop vzem. ne pa da boš tega kremenčka matral, ki je že zdavnaj izdahnu...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Jest ne bi na bolhi iskal, saj je kar nekaj podjetij, ki prodajajo "refurbished" kompe z garancijo ...
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
leon, pa daj pejt na bolho pa za 50 eur ene par generacij boljš laptop vzem. ne pa da boš tega kremenčka matral, ki je že zdavnaj izdahnu...
Saj jast mam komp ( Dell), gre se mi za nostalgijo, ker je prvi katerega sva z ženo kupila. Rad bi ga, če se seveda da, tolk obudil, da bi bil še za kaj. Je bolj priročen ker je 15".