Brskalnik za Windows XP

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
pri taki starini bo moral v ta namen uporabit še kakšno disketo iz lokalne arheološke zbirke...
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... sem užgal svojo najstarejšo mašino (nek pentium4, ram 512). ... sem kar presenečen kako lepo dela firefox.
Ja proc je Ok (virtual double Cpu), rama tudi za silo, SSE2 so tudi :zardelalter: ... saj mora delat, če ni glih prva serija P4 z Rambus Ram ...
...uporabit še kakšno disketo iz lokalne arheološke zbirke...
Ko vse odpove FD drive dela (hardversko v čipu chipseta!) ... sam uporabljam in cenim to :evil: ...

Ps.: http://softplanet.com/QtWeb browser 8MB !!! (
ne 80 ali 800!) ... meni sicer občasno na LiteXPsp2 zmrzne, ma mora nekaj bit pri meni narobe s kakšnim sistem fajlom, ki mu ne odgovarja. TW ne dela, FB samo mobile, za ostalo ne vem (prestara verzija trdijo soc.omrežja) ...
------------------------------------
" ..." I Want To Believe "..." :zardelalter:
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
828
269
63
z bootom se lahko pomaga tudi z plop bootloaderjem, ki ga nasnames na disketo ali cd, potem pa kickstartas bootanje z njega preko usb.

ampak glede na to, da njegov procesor ne podpira nx bit, win10 tako ali tako nebo delal.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
828
269
63
Ja proc je Ok (virtual double Cpu), rama tudi za silo, SSE2 so tudi :zardelalter: ... saj mora delat, če ni glih prva serija P4 z Rambus Ram ...Ko vse odpove FD drive dela (hardversko v čipu chipseta!) ... sam uporabljam in cenim to :evil: ...

Ps.: http://softplanet.com/QtWeb browser 8MB !!! (
ne 80 ali 800!) ... meni sicer občasno na LiteXPsp2 zmrzne, ma mora nekaj bit pri meni narobe s kakšnim sistem fajlom, ki mu ne odgovarja. TW ne dela, FB samo mobile, za ostalo ne vem (prestara verzija trdijo soc.omrežja) ...
------------------------------------
" ..." I Want To Believe "..." :zardelalter:
Nimajo vse pentium4ke SMTja oz hyperthreadinga.
qtweb pa itk uporablja hudo zastarelo verzijo webkita, kar pomeni, da nobena moderna stran (vkljucno s tem forumom) ne dela prav. Da se o vseh znanih ranljivostih, ki jih majo tako stare verzije web browserjov, niti ne pogovarjamo.
 
Mater me srbijo prsti da bi se po 20 letih lotil spoznavanja tega Linuxa.
Imam dva laptopa z XP in sta mogoče primerna za tako spoznavanje Linuxa....
Ker sedaj mi od začetka videokonference pri šolanju na daljavo ležita v predalu.
Prej sta se bila pogojno uporabna za otroško raziskovanje


distribucij maš malo morje, od redhata/fedora, suse, ubuntu...če si orto lev morš obvezno sprobat red star različico...ni da ni

uglavnm poišči si LIVE VERZIJE.....te potem zapečeš na cd/dvd/ključek in v biosu izbereš opcijo da gre prvo ta medij brat...live verzije imajo to prednost da se ne inštalirajo, ampak jih laufaš iz medija....BTW glih tko boš dostopal do neta, bral dokumente itd...sam sistem ne bo nameščen. Po rebootu se ti bo zagnal sistem ki je inštaliran
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Ker ne morem pognati boot iz USB ključka.
Najprej se prepričaj sploh če update biosa reši to zadevo (doda usb opcijo!)
Da se ne boš zastonj zezal....

Vsekakor se pa učiš...in to na laptopu ki ga ni škoda....če ti rata ti rata....če ne pa kanta :zmaga: :nazdravje:
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Najprej se prepričaj sploh če update biosa reši to zadevo (doda usb opcijo!)
Da se ne boš zastonj zezal....

Vsekakor se pa učiš...in to na laptopu ki ga ni škoda....če ti rata ti rata....če ne pa kanta :zmaga: :nazdravje:
Sem že precej izven forme glede peke zagonskega DVD-ja (poskušam z bootom iz DVD-ja)
Škatla nekaj časa melje potem pa vrže na normalen štart Windowsov XP.
Kje delam napako?
Na devedeju so takole datoteke v root-u.
 

Priponke

  • Win10Lite32bit.jpg
    Win10Lite32bit.jpg
    228,3 KB · Ogledi: 141

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Ja proc je Ok (virtual double Cpu), rama tudi za silo, SSE2 so tudi :zardelalter: ... saj mora delat, če ni glih prva serija P4 z Rambus Ram ...Ko vse odpove FD drive dela (hardversko v čipu chipseta!) ... sam uporabljam in cenim to :evil: ...
You wish :)
Tole je not
Poleg tega ne dela pol tipkovnice, nisem mel cdja in disk je ide, ki ga nimam nikamor drugam vtaknit. Hvala bogu je bila gor ena stara instalacija liuxa preko katerga sm instaliral nov os.
 
Nazadnje urejeno:
Sem že precej izven forme glede peke zagonskega DVD-ja (poskušam z bootom iz DVD-ja)
Škatla nekaj časa melje potem pa vrže na normalen štart Windowsov XP.
Kje delam napako?
Na devedeju so takole datoteke v root-u.


je cd inšatalcijski, si ga morda narobe zapekel....? če si mel stisnjkeno datoteko, jo razširiš in zapečeš kot inašatlcijski cd/dvd

predvidevam da si narobe zapekel medi
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
828
269
63
ne zapravljaj čas z win10, ker tukaj gor _nebo_ delal. Zapeči Windows 7 32 bit, to bo mogoče delal.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sem že precej izven forme glede peke zagonskega DVD-ja (poskušam z bootom iz DVD-ja)
Škatla nekaj časa melje potem pa vrže na normalen štart Windowsov XP.
Kje delam napako?
Na devedeju so takole datoteke v root-u.
Na tako stari škatli so včasih problemi s poganjanjem boot dvd-ja. Poskusi napraviti boot CD.