Brivni aparat (brivnik)

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
kupil Braun series 3 330 za 80€ in sem super zadovoljen. Dela pa na aku ali napajanje, ker ko po par letih crkne baterija še vedno imaš alternativo.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
ksz.
Tudi jaz ima dovolj packarije s peno in kupovanje nastavkov za žiletke in razmišljam o el. brivniku, zato imam par vprašanj:
- kakšna je poraba časa klasičen način britja vs. z aparatom?
- se da z brivnikom tako gladko pobrit kot na klasičen način?
- je pri vsakodnevnem britju koža bolj razdražena pri britju z brivnikom?
- če kupiš brivnik z gelom - ali ga lahko uporabljaš tudi brez in ali je brez gela kaj slabši kot tist, ki je namenjen za čisto suho britje? Kakšna je poraba gela in koliko stane?

Kaj je trenutno naj nakup (price/performance)? Med suhimi Philips RQ1095 in med gel izvedbami HS8060?
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
ksz.
Tudi jaz ima dovolj packarije s peno in kupovanje nastavkov za žiletke in razmišljam o el. brivniku, zato imam par vprašanj:
- kakšna je poraba časa klasičen način britja vs. z aparatom?
- se da z brivnikom tako gladko pobrit kot na klasičen način?
- je pri vsakodnevnem britju koža bolj razdražena pri britju z brivnikom?
- če kupiš brivnik z gelom - ali ga lahko uporabljaš tudi brez in ali je brez gela kaj slabši kot tist, ki je namenjen za čisto suho britje? Kakšna je poraba gela in koliko stane?

Kaj je trenutno naj nakup (price/performance)? Med suhimi Philips RQ1095 in med gel izvedbami HS8060?

Časovno: tam tam, razen če boš kupil brauna bo šlo ene pol ure ker je polom...
tongue-1.gif


Ne, žiletka poreže bolje, ampak ni opazno "na uč". Tudi ko pošlataš takoj po britju ni neke razlike hude.

Prve 14 dni boš malo rdeč po bradi za par minut po britju, pa še to mogoče, potem nič več.

Bodi moški in kupi brivnik ne depilatoja z gelom.
bonk.gif


Načeloma je tako da do 100 EUR je vse isto (glave), potem 100-200, itd. Z brivnikom ki je par deset EUR dražji se ne boš boljše obril, samo torbico boš dobil zraven.
bonk.gif
Ko pridejo potem s še več denarja druge glave je druga pesem samo sem imel najdražje in najcenejše glave pa meni ni bilo razlike...

Upam da sem pomagal
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
RQ 1095 nikakor ni best buy glede na price/performance, ker se boš isto obril z RQ 1050, ki ima povsem isto glavo in tehnologijo kot dražji iz te serije. Je pa res, da zraven ne dobiš čistilne enote, pa lcd displeja na aparatu itd. Ampak pri samem britju ti to nič ne koristi.
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
- če kupiš brivnik z gelom - ali ga lahko uporabljaš tudi brez in ali je brez gela kaj slabši kot tist, ki je namenjen za čisto suho britje? Kakšna je poraba gela in koliko stane?
lahko ga uporabljaš tudi brez
če je slabši ne vem povedat ker drugega še nisem uporabljal

pri meni je cca. 1 flaška na leto, cena je pa okoli 7 eur
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Mislim, da si je moj foter prejšnji teden kupil to, sam je dal skoraj 100€.

Jaz sem ga poskusil pa ni slabo obril, ne morem pa ti rečti, kako obrije proti ostalim. Jaz sem bil presenečen, da sem se dokaj gladko obril...
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
Citat:
Uporabnik Vrsho pravi:
Ali kdo uporablja Philipsa HS8420? Je v akciji v Leclercu za 70 EUR in me je zamikal...

Če ima kdo kakšne izkušnje s serijo HS, naj prosim napiše!
je bilo o sami HS seriji na tem forumu že veliko povedanega

HS8420 je novejši model in je najslabši v tej seriji. Kolikor sem gledal je razlika v bateriji in dodatkih kot pa pri samem britju.

Sam imam staro serijo (HS8040) in sem zelo zadovoljen z njim. Obrije dobro, da je gel mi je všeč ker lepo pohladi in se je tudi lažje brit (sploh če se tako kot jaz, bolj poredko briješ
wink-1.gif
).

Za več pa malo pobrskal forum
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Jaz ti priporočam Philipsa. Sem imel na razpolago 3 različne cenovne modele in sem bil z vsemi zadovoljen.
Za darilo sem pa dobil precej dragega Remingtona in ni niti približno tako dober kot osnovni Philips - glave so preveč narazen, po britju koža ni gladka, digitalni števec kaže narobe...