Brivni aparat (brivnik)

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Dober dan. Odločil sem se, da si v kratkem kupim nov brivni aparat. Do sedaj sem več ali manj uporabljal navadno britvico in peno za britje. Nekaj sem že iskal po internetu, pa so objave večinoma starejše od dveh let, tako da mi ne pomagajo veliko.

Za začetek.. Poznamo ROTACIJSKI brivnik in FOLIJSKI brivnik.. (morda še kakšnega?) Kateri boljše pobrije dlake? Kateri je bolj nežen do kože? Verjamem, da vas je tukaj kar nekaj uporabnikov brivnikov, ki že imate izkušnje, in boste znali pomagati
wink-1.gif


Na kaj je treba biti pozoren pri nakupi, kje kupiti?
Veliko berem o tem, kako si je z brivnikom težko urediti zalizce, ampak za to bom verjetno še kar naprej uporabljal britvico.
Katera firma je trenutno najboljše pri teh aparatih? Philips, Remington,...??

Hvala vsem za pomoč!
smile-1.gif
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
No pa še to.. Cena aparata ni tako zelo važna (do neke meje seveda).. Raje pa kupim malo dražje in kvalitetneje, pa čeprav sem študent.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Jaz sem pol leta nazaj naročil na Amazon.co.uk Philips-a HQ8290. Zelo zadovoljen z britjem in tudi kožo. Cene so bile takrat precej ugodne.
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Torej, verjetno bom kupil Philips RQ 1085. Na ceneje.si je samo ena cena, in sicer 239€. Je mogoče kje cenejši? Je morda še kakšna stran, kjer se primerja cene posameznega produkta?
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Jaz sem mel philipsa enega navadnega par let, delal ko urca, obrit v dveh minutah, nič svinjarije nikjer ker se vse nabira v glavi. Potem je crknil ker mi je padel v vodo. Kupil brauna, po dveh mesecih sem ga vrgel v smeti. Pa je bil višji cenovni razred. Bril sem se 10min+, obril je slabše, poln umivalnik kocin, vse zabasano z dlačicami okrog glave...skratka polom.
uf-1.gif
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Braun je daleč najboljši brivnik. Če pa je tebe Philips boljše obril pa ne vem kake dlake imaš....
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Odvisno je od človeka.. Kar nekaj sem že prebral o tem, pa vsak svoje hvali (kot pri antivirusnih programih
smile-1.gif
)
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
RQ1085, ti 1 let starga, 3x rabljenga [brez zajebancije] s cistilno tekocino prodam za 100€..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
imam dva philipsa (enga starga cca 13 let in enga cca 3 leta )
foter se brije z braunom pa ga slabo obrije. Jaz pa še nisem testiral brauna. Po vratu pa moram malo bolj drgnit, sploh če se brijem na 3+dni.
Da bi šel na želetke- ne hvala.
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Pred 14 dnevi sem si kupil Philipsa RQ 1065 ampak očitno imam preobčutljivo kožo in mi nikakor ne odgovarja, sploh če se brijem na vsake 3 dni. Probleme imam predvsem na vratu kjer je potrebno bolj drgniti in se koža poškoduje (odrgne). Verjetno bom spet začel uporabljati peno in želetko.
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Mogoče veš, če je kakšna razlika med glavami na 65 oz 85? Prodajalka mi je zagotovila da sta enaki...
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Za celo serijo arcitec so iste glave, razlike so samo v dodatkih in "bombončkih" na samem brivniku. 1051 je samo brivnik s polnilno postajo in opozorilnimi lučkami za baterijo, 1085 ima čistilno polnilno postajo in 5 stopenjsko skalo polnosti baterije, 1095 pa čistilno polnilno postajo in lcd zaslonček s časom trajanja baterije.
Je pa stvar taka, da se mora koža tudi navaditi na suho britje - podobno je tudi pri braunu. Če se pa koža res ne more navaditi na suho britje, lahko nabaviš philipsa na mokro britje. Imaš v samem aparatu vrečkico z gelom (ali rezervoarček) in potem tisto doziraš po potrebi, da brivnik lepo drsi po koži. Gre se za coolskin serijo.