Brisalci x+1 (KR)

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
za eno leto ne vem, za tri mesece pa lahko zatrdim da ne
grin1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
ja ne vem kako uporabljate brisalce, fotr ima na Bravi že 3. leto od Valeota tiste navadne in brišejo kot, da so novi.....je pa dal takrat še v tolarjih 5500 za oba v Anetu.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
meni so brisali lepo dobro leto samo se ful vozim in eno parkrat sem jih vklopil pozimi ko je bilo se malo leda na steklu.Zamenjal sem jih nekje po letu in pol, so se brisali ampak so zaceli cvilit kaj mi je slo na zivce.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Kakšna je pa razlika med aerotwin in valeo brisalci?





razlika?
To je Boschov "izum" ki so ga poimenovali Aerotwin, ostali so pac zadevo skopirali in naredili podobne brisalce.
Najvecja prednost je da lepo brisejo tudi pri veliki hitrosti da ne mora prit veter med njih, predvsem se mi dopade da so tihi ker oni navadni ropotajo, predvsem ko je na steklu malo vode.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik predator pravi:
ja ne vem kako uporabljate brisalce, fotr ima na Bravi že 3. leto od Valeota tiste navadne in brišejo kot, da so novi.....je pa dal takrat še v tolarjih 5500 za oba v Anetu.






brisalci se hitro unicijo ce imas steklo potolceno od kamenja.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
ja to se strinjam, pa tudi pozimi je treba pazit da se jih ne vklaplja dokler je še led na šipi, redno gumice čistit, če je šipa polna muh jih tudi ni dobro vklapljat in se bo življenjska doba takoj povečala....vsaj take so moje izkušnje
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
danes gledal v sparu - imajo klasične boscheve 10e (2 pakirana), Champion ista pakung ista cena, te kaj ste pa tukaj gor pisali pa so od 8-16e 1komad.

me pa zanima kako naj vem če bo mi šlo na moj avto zmontirati? ker za omego je pisalo samo na boshevih da ustreza. Kaj imajo vsi opli okrog letnika 00 isto? ker corsa, vectra je navedena skoraj na vsaki embalaži...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
nč bat, ti sam glej, da imajo sistem zapenjanja za tvoj avto pa pravo dolžino.
tvoj avto predvidevam, da ima še star način zapenjanja, k zgleda ko neka kljuka. če so šli na mojga golfa2 in vectro b, ni vrag da ne bi šli na tvojo omego
wink-1.gif
kak zgleda zapenjanje za star sitem si pa mal višje poglej, ko sem prilepil slikce.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
KSZ

Če ne rabiš Aerotwin brisalcev, potem so se meni do sedaj najbolj obnesli brisalci (beri gumice) od Rosila. To je slovenski proizvajalec in ob tem, da sem probal od Valea do super dragega Boscha, ampak z Rosilom, sem pa res zadovoljen. Zelo dobro brišejo ob pršenju, majhnem dežu, skratka zelo dobro. Cena pa je tudi zelo ugodna.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.339
959
113
HVALA vsem za odgovore...

Morm rečt, da na brisalce kar pazim... Šipe pozimi vedno temeljito sčistim, če napovedujejo sneg, brisalce dvignem, ko perem avto, jih vedno posebej sčistim, šipe tudi na bencinski skoraj redno čistim...

Imam pa rahlo na sumu, da so mi jih na parkirišču zamenjali...
bonk.gif


Glede na to, kako star avto imam, ne mislim 40€ metat za brisalce in tud pod razno ne mislim na servis hodt ponje...
wink-1.gif
Je pa res šipa z leti postala nekoliko "popraskana"...

Vse kar bi rad so brisalci, ki bodo zdržali eno leto, da bodo dobro brisali in da ne bodo ropotali...

Mogoče kdo ve, kateri brisalci so na novih Fiatih?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.334
950
113
Titograd
Meni so po manj kot letu Aerotwini začeli delati črte (ja kupljeni na fiatovem servisu), pa jih v ledu nikoli nisem vklapljal, ob vsakem pranju sem jih temeljito obrisal. So pa res ful tihi, pa lepo zgledajo. Imajo pa že v šparu neke ponaredke teh aerotwinov ko komplet pride okrog 10 €
 

qbm

Pripravnik
1. sep 2007
160
0
16
ksz
Denso so najboljši klasični brisalci kar sem jih imel, pa še dragi niso.
wink-1.gif
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
danes sem si meril pa imam en brisalec 60mm drugega pa 48mm - kaj to posledica tega da je bila kakšna metlica posamezno menjana v nepravilni velikosti? ali so razlike pri vseh?

kako dimenzijo pa naj zdaj kuoim? ker vzel bom boscheve - pa sta po 2 pakirana - seveda iste dolžine...
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
torej odpade in ne morem vzeti pakirano po 2komada? kaj je napačno če dam zdaj oba 53mm? (trenutno 60mm in 48mm)

kaj pa rešitev če samo gumice menjam? ali je to brezveze?
 
Nazadnje urejeno:

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Jaz bi na tvojem mestu dal oba enaka
pri meni sta original za Fiata različno dolga, ampak razlika je minimalna



312871-Brisalci.jpg
 

Priponke

  • 312871-Brisalci.jpg
    312871-Brisalci.jpg
    22 KB · Ogledi: 227
Nazadnje urejeno: