Briketi za žar in lesni peleti za okus

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
tud jaz. z webrom izjemno zadovoljen. škoda vseh eurov ki sem jih zmetal za noname žare.

btw: se je kdo že s tem zabaval: binchotan ?
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Za čvape pa perutke se ne potrebuje zeleni jajček. Ti ga imaš?

To čem povedat. Za čivape in podobno je dovolj rešetka in dva kvadra. Ne pa neki za 100€+. Meni, če Jamie pregori v 5 letih, se ne bom sekiral in bom šel po Webra. Da pa mi brez veze Webr stoji, to pa je za premislit.
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Za čvape pa perutke se ne potrebuje zeleni jajček. Ti ga imaš?

Za čvape ne, za perutke pa.
Ko boš jih enkrat jedu, ti bo prec jasno.
Perutke so notri izjemno sočne, meso se stopi v ustih navzven pa pravilno zapečena in hrustljava koža.
Če ti to rata naredit pri navadnem žaru si čarovnik. Pri webru pa je to normala. Pri jajčku je pa še lažje

Vem pa da vsaj 80% folka misli, da, če ne je žagajna, da je pa še surovo
grin1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.467
113
Citat:
Uporabnik buce pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
A Big Green Egg-a pa nima nobeden?


jaz zbiram dnar... jeb-at ga. 1300€ ni malo. pa najbrž bom joe-a izbral.

Tudi jaz si ga bom v prihodnosti kupil. Bolj mi je všeč Big Green Egg kot Kamado Joe. Čeprav je Egg dražji in dobiš manj opreme že v kompletu.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz imam še dosti dražjo stvar kot BGE... amortiziran ne bo nikoli, upam pa da bo 20 let pri hiši. Bolje že kot feltne za avto, ki so gladko 2k€ +

Pač kupiš če je kaj viška keša, mi je pa kar malo bad, ko pišete o 50 eur za grill.
rolleyes-1.gif
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Jaz imam še dosti dražjo stvar kot BGE... amortiziran ne bo nikoli, upam pa da bo 20 let pri hiši. Bolje že kot feltne za avto, ki so gladko 2k€ +

Pač kupiš če je kaj viška keša, mi je pa kar malo bad, ko pišete o 50 eur za grill.
rolleyes-1.gif

Kaj ti bo grill za 2 jurja, če nimaš kaj gor dat.
hysterical-1.gif
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Kva hudiča si si pa ti ubodu?

Fadil: zakaj BGE napram Joe-u? V čem je fora? Jaz sem gledal primerjavo glede na opremo in to, zato te sprašujem v čem je BGE boljši...
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Jaz imam še dosti dražjo stvar kot BGE... amortiziran ne bo nikoli, upam pa da bo 20 let pri hiši. Bolje že kot feltne za avto, ki so gladko 2k€ +

Pač kupiš če je kaj viška keša, mi je pa kar malo bad, ko pišete o 50 eur za grill.
rolleyes-1.gif

Kaj ti bo grill za 2 jurja, če nimaš kaj gor dat.
hysterical-1.gif

Kaj se ti oglašaš potem v taki temi? Pejd na karitas v vrsto stat.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Čist lepo si serviran dobil tak odgovor na tvoj butast post.

Lepo, da veš kaj mam jaz za gor dat. Trenutno res pomoje sam 2 starana ribeye-a in koruzo. Čevapi pa mene res ne zanimajo, to dobim dost tiste parkrat na otroških rojstnodnevnih zabavah.
tongue-1.gif
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Fajn bi bilo, če se ne bi ocenjevali po žarih.....LOL. Tud perutničke in čevape je treba znat naredit prav, tu noben multi eurič žar ne pomaga. Keramiki so super zadeva, vsem samo polagam na dušo tele podatke MINI in SMALL so manjši od Weber SmokyJoe ali ProQ Ranger, MEDIUM pa je en cm večji. MINI 18kg, SMALL 35kg, MEDIUM 52kg.
17758-icon_confused.gif
 
Nazadnje urejeno:

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Ja, ker za čvape in perutke (ker drugega ne grilam) ne rabim grila za 2 jurja, morem it na karitas. Bravo omejenec.

Zakaj se potem sploh (oglašaš na/ vmešavaš v) stvari ki se te NE tičejo?! Se ti zdi da si zaradi tega kaj bolj pomemben al kaj?
Ljudje kaj več dajo na gril kot čevape po 3€/kg. Če ti tega ne počneš, se ne rabiš izpostavljat s takimi komentarji...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.467
113
Citat:
Uporabnik buce pravi:
Kva hudiča si si pa ti ubodu?

Fadil: zakaj BGE napram Joe-u? V čem je fora? Jaz sem gledal primerjavo glede na opremo in to, zato te sprašujem v čem je BGE boljši...

Predvsem rdeča barva mi je odbijajoča za grill. Sicer kot sem že napisal, po prebranem pri Kamado Joe dobiš precej več zraven, tako da nimam pametnega razloga, kot zgolj to, da mi je Big Green Egg zaradi barve lepši. Sicer pa, 100% odločitev bo padla, ko bom kupoval. Trenutno ga nimam kje imeti.

Tole si lahko prebereš, če še nisi:

http://forum.kraljzara.si/viewtopic.php?f=61&t=184&_ga=1.92771166.235028330.1490266182
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Čist lepo si serviran dobil tak odgovor na tvoj butast post.

Lepo, da veš kaj mam jaz za gor dat. Trenutno res pomoje sam 2 starana ribeye-a in koruzo. Čevapi pa mene res ne zanimajo, to dobim dost tiste parkrat na otroških rojstnodnevnih zabavah.
tongue-1.gif

malo je blo sarkastično mišljeno, zato je bil smajli zraven. Ampak enim sem stopil na žul. Super, da imate tak drage grile, če imate le čas to izkoristiti.
pozdrav.gif
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik buce pravi:
Kva hudiča si si pa ti ubodu?

Fadil: zakaj BGE napram Joe-u? V čem je fora? Jaz sem gledal primerjavo glede na opremo in to, zato te sprašujem v čem je BGE boljši...

Predvsem rdeča barva mi je odbijajoča za grill. Sicer kot sem že napisal, po prebranem pri Kamado Joe dobiš precej več zraven, tako da nimam pametnega razloga, kot zgolj to, da mi je Big Green Egg zaradi barve lepši. Sicer pa, 100% odločitev bo padla, ko bom kupoval. Trenutno ga nimam kje imeti.

Tole si lahko prebereš, če še nisi:

http://forum.kraljzara.si/viewtopic.php?f=61&t=184&_ga=1.92771166.235028330.1490266182

Hvala za link. Hmm, meni sicer barva ne pomeni nič. Se pa strinjam da je zelena lepša kot rdeča. Bom danes zvečer pogledal prednosti BGE vs Joe. Sem pa zasledil da je primerjava narejena brez Classic II, ki naj bi bila dost izboljšana... no, bom malo prebrskal.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Napoleon BIPRO500... najmanšega pro, da je še made in canada.

Mam zraven posodo za oglje in dimljenje, ampak pravi smoker izdelki pa meni ne bi sedli prav pogosto, tako da sem šel na plin. Kupil sem novembra ali decembra, tako da sploh še nimam vzidanega. Zdajle bo zalaufal na masivnem lesenem stojalu potem pa testiranje ali pa menjava za BGE.
grin1.gif