Brezzrcalni ali kompaktni fotoaparat

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
ixusi so bili špica na začetku, kakih 13, 14 let nazaj, potem je to postal klump najnižjega razreda
 

majkel

Zelenc'
29. dec 2015
6
0
1
Jaz ga imam za družinsko uporabo, in mi povsem zadostuje, zadnje čase se mu pa objektiv ne zastre povsem in razmišljam o čem novem, podobno poceni in dobrem. Ta ima za sabo preko 20000 slik, morje, otroke, gore... tako, da ni čudnega, če ima kakšno bojno rano.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
je super, dokler si ne kupiš telefona

sicer pa imamo različne želje in potrebe
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
jest mam zdej panasonica lumix star cca 6-7 let... pa nisem zadovoljen... pred njim sem imel ixsusa pa mi je bil res boljši.

od lumixa gledam fotke - v slabši svetlobi so sama zrna, umazanija notri v objektivu... pa je skoz v etuiu... skratka canon mi je bil top.

sedaj razmišljam da bi malo zamenjal z ixusos, vendar me je hermannov post malo presenetil...

kaj je torej nadomestek ixusu? tja do 300€
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
jest mam zdej panasonica lumix star cca 6-7 let... pa nisem zadovoljen... pred njim sem imel ixsusa pa mi je bil res boljši.

od lumixa gledam fotke - v slabši svetlobi so sama zrna, umazanija notri v objektivu... pa je skoz v etuiu... skratka canon mi je bil top.

sedaj razmišljam da bi malo zamenjal z ixusos, vendar me je hermannov post malo presenetil...

kaj je torej nadomestek ixusu? tja do 300€

https://www.bigbang.si/kompaktni-fotoaparati/dscrx100-sony-556849

https://www.electronic4you.si/...=Artikel+133282

Tole, pa boš zadovoljen. Ixusi so ratala žal šrot. Oz. praktično vsi kompakti ki imajo senzor manjši kot 1''
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
Vidim da je tale malo starejsi model... Ima kaksnega mlajsega naslednika? Kako je hitrostjo, je res pocasen al je ok?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Po spletu okoliščin (vračilo dolga) sem postal pred nekaj tedni lastnik Panasonic Lumix-a TZ 71.

In ker me je zanimalo, kaj takšen aparat lahko pokaže, sem ga malo primerjal tudi z RX100 II., seveda ob popolnoma enakih pogojih in na enakem kadru.

Škatlica se je odrezala kar dobro, posnetki so uporabni, še posebej, če se jih pretvori iz RAW-a sicer pa je JPG nekoliko slabši, ali bolje rečeno - kar naredi algoritem v aparatu, je skoraj nemogoče popravljati.

Torej ga lahko priporočim, vendar ob zavedanju, da to ni niti blizu DSLR-ju, vendar je njegova cena lahko za marsikoga zanimiva. Seveda pa ne sme biti 'pipetkar', ker bo potem prehitro razočaran.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Vidim da je tale malo starejsi model... Ima kaksnega mlajsega naslednika? Kako je hitrostjo, je res pocasen al je ok?

Ima, samo so cene ohoho
smile-1.gif


Kdo je pa rekel da je počasen??
confused-1.gif