Brezplačen vrtec

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Citat:

Drugi otrok v vrtec brezplačno



Ministrstvo za šolstvo napoveduje, da bo s 1. septembrom 2008 vključitev drugega otroka v vrtec za starše brezplačna.

Generalna direktorica za vrtce in osnovno šolstvo Mojca Škrinjar pravi, da je takšni odločitvi botroval cilj povečanja vključenosti otrok v vrtce. Trenutno je v vrtcih nekaj manj kot 65 odstotkov vseh otrok. Ukrep ministrstva naj bi veljal ne le za drugega, temveč tudi za vse nadaljnje otroke, istočasno vključene v vrtec. Koliko bo to stalo državo, bo znano, ko bo pripravljen proračun za l. 2008.

Novo tudi obveščanje staršev o prostih mestih v vrtcih
Obeta se še več novosti, med njimi obveščanje staršev o prostih mestih in čakalnih dobah v vrtcih. Tovrstna evidenca naj bi bila na spletnih straneh ministrstva za šolstvo in šport dostopna do konca tega leta. Poleg tega naj bi uvedli tudi spremembe pri vpisu v vrtec, saj ministrstvo namerava uveljaviti obveznost vpisa v vrtec v občini stalnega prebivališča, sledila pa naj bi možnost prepisa v želeni vrtec. Tako zdaj poteka tudi vpis v osnovno šolo.

Škrinjarjeva pa je, kot poroča Radio Slovenija, sporočila tudi dobro novico za starše otrok, vključenih v devetletko. Po novem naj država ne bi plačevala le izposojevalnine za učbenike za osnovnošolce od 1. do 4. razreda, kot je bilo napovedano, temveč tudi za šolarje, ki hodijo v 7. razred.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Končno en pameten ukrep, ki bo mogoče res malo prispeval k naši nataliteti. Res pa je, da bo treba še zgraditi nekaj vrtcev, ker jih močno primankuje. V Ljubljani, na našem koncu, se neprestano gradi in na novo priseljeni ljudje normalno nimajo kam dati otrok v vrtec. Mi, ki smo tam živeli že prej, smo pri vpisu imeli prednost in tako s tem nismo imeli problemov. Za nove je pa jeba
frown-1.gif
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Bravo. podpiram 100%...hvala bogu da se spomnejo še dat kej zastojn, ne pa sam jemat... Vejže ko bom speku froca, bom še enga zraven naredu, če bom mel pri tem več pomoči države.

Zdej jo maš največ če maš 4 otroke. Žviš ko car, če te ne pohodjo lastn otroc
grin1.gif
 

jakao

Pripravnik
19. jul 2007
406
0
16
nokia
hja, volitve se bližajo, delnice na borzi javnega mnenja so kilave, pa je zgleda treba dat mal pospeška vladi, da bo spet izvoljena - khm, seveda, z davkoplačevalskim denarjem.

Da ne bo pomote, sem absolutno za takšen ukrep, ampak se zdi, da so ga lansirali v javnost, kar tako, brez premisleka in konkretnosti - težave s prostori, financiranje itd. Skratka, ukrep, ki zanekrat služi le temu, da farba javnost, žal.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Tale vlada bo ponovno izvoljena, samo če bo opozicija čist v riti. Kar na žalost tudi je.
stupid-1.gif


Ogo
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
frown-1.gif
moji bodo do takrat že iz vrtca in sem zvisu kot smrkelj,...
nič od te države zame
cry12bpy.gif


b
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.131
2.291
113
v lokalni ostariji
mislim da je tole bolj pesek v oci... nikjer nobenih konkretnih podatkov, izracunov... samo ena "obljuba"... ko pa je nekaj podobnega predlagala SMS je pa vecina vladajoce garniture skocilo u luft KAO da ni racunice... a sedaj pa naenkrat je racunica? bomo vidli so rekli slepi gluhim... ceprav tole bo spet ena zadeva da bodo malo dvignili popularnost... podpora vladi je v riti...
 

suicidal

Pripravnik
22. jul 2007
600
1
16
Center
sploh pa je treba do drugega otroka priti na dan najprej s prvim. jaz pa si še prvega ne upam imeti. naj naredijo (v kolikor sploh mislijo resno) zastonj vrtec za vse otroke: prve, druge, tretje, ...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.131
2.291
113
v lokalni ostariji
i najprej je treba cca leto dve placevat vrtec ze za prvega...

pa pustimo stat... itak pa.. novico so sporocili kar tako mimogrede preko PR-ke... namesto da bi tako novico predstavil kar sam minister...
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Lepo se sliši, sam kaj ko ni dovolj prstora za vse otroke. Že sedaj, ko ljudje želijo plačati ni prostora za vse, kam jih bodo zbasali pa potem?
hja... v Ljubljani imate mogoče res take probleme.... medtem ko se tukaj v pomurju srečujemo s pomanjkanjem otrok v vrtcih.....
cheer.gif
 

HS2K

Pripravnik
23. jul 2007
251
0
16
Za drugega otroka bo zastonj v primeru, da je prvi otrok še v vrtcu. Če je starostna razlika večja (se pravi je starejši npr. 1. razred), vrtec ni zastonj. To je primerno za tiste, ki imajo otroke na 2 leti...
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik HS2K pravi:
Za drugega otroka bo zastonj v primeru, da je prvi otrok še v vrtcu. Če je starostna razlika večja (se pravi je starejši npr. 1. razred), vrtec ni zastonj. To je primerno za tiste, ki imajo otroke na 2 leti...

ja to drži....in jaz se lepo lahko obrišem pod noso, ker mata moja dva otroka preveliko starostno razliko....sicer pa da bodo s tem povečali vpis v vrtce????????
bonk.gif


če pa že zdaj ni mesta....živim v eni vasi blizu mb, pa že zdaj ni mesta za naše froce....mater so budale tam gor. naj se rajši spravijo več vrtcev delat!!!
bonk.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
No pri nas se pa tega ukrepa veselimo in upam, da ga bodo sprejeli. Imam plan ravno za september 2008, da gresta obe v vrtec in bosta obe vsaj tri leta v vrtcu, zato bi bilo tole res dobrodošlo.

lp