Brexit propaganda

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.598
113
Vidiš napačno razmišljanje.
Isto, kot če bi peljal avto na redni letni servis in ti mehanik ugotovi, da je nekaj narobe z mašino. Ti bi pa potem govoril: "Ne bi smel iti na servis pa ne bi zdaj imel dodatnih stroškov".

Je v bistvu že 8888 odgovoril namesto mene...
Sicer pa poglej "naše" "Brazilce". Koliko % jih dela in pošteno živi?
Ali pa poglej gradbena podjetja pri nas. Raje, kot, da bi pošteno plačali domače ljudi, uvažajo probleme iz Kosova, ki posledično ostalim državljanom znižujejo standard in jih še dodatno obremenjujejo (sociala). Lastniki teh firm pa bogatijo na račun tega, ena izdajalska stranka pa pridobiva glasove. A s tem se mogoče strinjaš? Čisto enak problem, kot v VB.

Ti bi gradbenega delavca plačal pošteno? Koliko je za tebe pošteno? Ti jaz povem. To kaj dobijo je cena za fizično delo brez uporabe možganov. In je poštena. Si videl čistokrvnega hansa kopat jarke v nemčiji ali avstriji. Nisi. Ker ne obstaja. To delo opravljajo bosanci in albanci. In za to dobijo nemško, pošteno plačilo. Pa zaradi tega znižujejo standard ostalim nemcem? Ni videt.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ti bi gradbenega delavca plačal pošteno? Koliko je za tebe pošteno? Ti jaz povem. To kaj dobijo je cena za fizično delo brez uporabe možganov. In je poštena. Si videl čistokrvnega hansa kopat jarke v nemčiji ali avstriji. Nisi. Ker ne obstaja. To delo opravljajo bosanci in albanci. In za to dobijo nemško, pošteno plačilo. Pa zaradi tega znižujejo standard ostalim nemcem? Ni videt.

Za pošteno plačilo bi jarke kopal tudi Janez, Hans oz. domorodec.

Za to, kar se plačuje pri nas za nekvalificirana fizična dela, je pa potrebno seči globoko na jug.

Kaj prinese uvoz delovne sile z "juga" oz bo v prihodnje z vzhoda, lahko pa vsak sam pri sebi oceni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Kamele0N

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Zdaj se pa vprašajte ali bi kot končni uporabniki bili pripravljeni plačati storitev, gradnjo, stroj, napravo, you name it ... po ceni, ki bi omogočala "pošteno plačilo" delavca, ali bi iskali fušarje, "brez računa" ali kar je še možnosti.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Če bi bil tozadevno trg reguliran (Švica naprimer) ....cena ba uro X +/- 5%.....potem bi iskal samo kdo ma boljše reference...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.598
113
Zdaj se pa vprašajte ali bi kot končni uporabniki bili pripravljeni plačati storitev, gradnjo, stroj, napravo, you name it ... po ceni, ki bi omogočala "pošteno plačilo" delavca, ali bi iskali fušarje, "brez računa" ali kar je še možnosti.
Seveda nebi. Vsi bi imeli vse zastojn, istočasno pa vpijejo v rog da so delavci premalo plačani.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Ko sem hodil v OŠ, se je govorilo, da je delavec v vinogradu bolje plačan kot učitelj v OŠ. Ravnatelj pa je bil menda že konkurenčen s plačo.
To ima dobre in slabe strani. Poznam zdravnika iz Belorusije, ki dela pri nas. Zakaj? Ker je sosed, ki je bil dober pleskar zaslužil 700 €, on pa kot zdravnik in dodatno še asistent na medicini 500 €. In je odšel.
Če bo učitelj s svojo neto plačo lahko plačal samo kako bruto uro primerno plačanega fizičnega delavca, nam bodo pač otroke učili samo tuji učitelji. Mogoče je vseeno bolje, da nam tujci zidajo hiše in gradijo ceste.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Za pošteno plačilo bi jarke kopal tudi Janez, Hans oz. domorodec.

Za to, kar se plačuje pri nas za nekvalificirana fizična dela, je pa potrebno seči globoko na jug.

Kaj prinese uvoz delovne sile z "juga" oz bo v prihodnje z vzhoda, lahko pa vsak sam pri sebi oceni.
Prepričan sem, da jim ne plačajo manj od minimalne plače, ki jo prejema tudi deset tisoče čistokrvnih Slovencev, pa vseeno ne vidim, da bi se ti pretepali za tovrstna dela.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.422
9.166
113
delavcu popoldne lahko daš samo svojo neto urno postavko če že (to je pač max). ... ker ga pač ne moreš dat v stroške... če tisto storitev dal v strošek, bi bilo precej drugače.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Prepričan sem, da se v Švici čistokrvni Švicarji pretepajo za gradbena dela. :nigladek: Zakaj neki imajo toliko priseljencev z juga Evrope?
Nisem govoril o tem ali dela čistokrvni švicar al švica Ređepi.....

Govoril sem o lepo reguliranem trgu!

:nigladek: :nigladek: :nigladek:
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Prepričan sem, da jim ne plačajo manj od minimalne plače, ki jo prejema tudi deset tisoče čistokrvnih Slovencev, pa vseeno ne vidim, da bi se ti pretepali za tovrstna dela.

Delavcev po ponujeni ceni ni.
Dobiš jih samo tako, da enemu "uvoženemu" z firmo plačaš pogodbeno vsoto, on pa outsourca delovno silo ljudem z delovnim dovoljenjem. Če v Sloveniji dobi zakonski minimalec, je to xy kratnik plače v njegovi rojstni državi. Zakaj se slovenci ne tepemo za te službe, pa upam da je vsakomur jasno. Iz istega razloga kot se slovenci tepemo za službe in plačo v Avstriji, Italiji, Nemčiji, Švici,.... ki jih domačini ne želijo niti od daleč.

Dokler bo dovolj velik priliv delavcev z juga/vzhoda, bo stvar funkcionirala. Če je to, tisto kar si želimo, pa sami vidimo na primeru UK, pa tudi pri nas, ko je kvaliteta za več denarja zbežala na zahod in sever. Ostanki in posledično kvaliteta gradnje sta pri nas dostikrat lepo vidna.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.598
113
Stvar tako funkcionira v npr Nemčiji že od wiederaufbau in tudi vedno bo. Revnih iz juga ne bo nikoli zmanjkalo. Če pa katera država slučajno vmes obogati, pa greš malo južneje.
Ampak to nima nobene veze s tem kaj si mi želimo. V to smo prisiljeni. Ali misliš da si nemčija blazno želi uvažati vse med hrvaško in sirijo?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kot sem razumel, je v UK problem, da so delavci, ki so v okviru EU prosto prihajali, morali spokati domov, sedaj je pa za tujce precej bolj komplicirano in raje poiščejo delo tam, kjer jih ne mučijo z milijon papirji. In problem je predvsem s sezonskimi poljskimi delavci.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Kdaj si pa nazadnje videl Slovenca, ki bi opravljal kaka ročna dela? Recimo pri gradnji in popravilih cest, napeljevanju infrastrukture ali gradbeništvu? Kolikor vidim, vsi pošteno delajo.
Če jih ti ne vidiš, to pač še ne pomeni, da jih ni v teh panogah.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Zdaj se pa vprašajte ali bi kot končni uporabniki bili pripravljeni plačati storitev, gradnjo, stroj, napravo, you name it ... po ceni, ki bi omogočala "pošteno plačilo" delavca, ali bi iskali fušarje, "brez računa" ali kar je še možnosti.
Da. Sem in tudi še bom. Seveda pa lahko govorim samo zase oz. v svojem imenu.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.794
-247
113
Ali pa poglej gradbena podjetja pri nas. Raje, kot, da bi pošteno plačali domače ljudi, uvažajo probleme iz Kosova, ki posledično ostalim državljanom znižujejo standard in jih še dodatno obremenjujejo (sociala). Lastniki teh firm pa bogatijo na račun tega, ena izdajalska stranka pa pridobiva glasove. A s tem se mogoče strinjaš? Čisto enak problem, kot v VB.
Res, raje uvažajo ljudi s kosova, to pa lahko počnejo samo zato, ker jim država da dovoljenja za bivanja in zaposlitev.
Izdajalska stranka pa je lahko samo tista, ki je trenutno na oblasti, ta namreč tem tujcem podelujejo dovoljenja za delo in bivanja, vlada določa kvote.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.794
-247
113
Za pošteno plačilo bi jarke kopal tudi Janez, Hans oz. domorodec.

Za to, kar se plačuje pri nas za nekvalificirana fizična dela, je pa potrebno seči globoko na jug.

Kaj prinese uvoz delovne sile z "juga" oz bo v prihodnje z vzhoda, lahko pa vsak sam pri sebi oceni.
Za takšno plačilo bi delal tudi Janez, če bi bil prisiljen, in kot je delal v starejših časih. Samo zakaj bi, če ravno toliko dobi, če praska jajca na sociali, kar mu država omogoča.

Od majhnih plač delavcev z juga pa ima korist samo delodajalec, država mora brezposelnim ženam in številčnim otrokom plačevat še socialno.
Tako da plačo ima malo, davkov plača malo, socialne pa dobi veliko.
Ko je Janša povečal dodatke za številčne družine, so šampanjce odpirali cigani in šiptarji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger