Brazilija (+Bolivija, Peru) v FEB; nasveti...

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ti maš tudi heavy-duty zalogo s sabo
evil.gif
. Nice... sploh ker vem, da jo znaš primerno uporabljati.

So kdaj težili zaradi kanalov?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
zarad kanalov ne.so mi pa na meji med albanijo in grčijo lani grki rofkali po amoksiklavu IV
evil.gif

rabil sem nekje 20 minut da sem jih prepričal da gre gres za zdravilo in ne kak drug prašek.pomagala je tudi službena kartica ki jo imam vedno v avtu
evil.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Slick še eno-dve vprašanji imam zate, ki si bil v Riu nedolgo nazaj.

S čim se splača potovati znotraj Ria? Metro, bus, taksi? Midva sva stacionirana v predelu mesta Santa Teresa in morava za začetek nekako priti iz GIG letališča do hotela - in ker priletiva tja ob 20:00 zvečer ne bi rad utrujen preveč študiral kako se spraviti do hotela
smile-1.gif

A je treba na kaj paziti pri načinu transporta?

Drugo vprašanje je pa, če se slučajno kaj spomniš...ali kaj veš ali so na GIG letališču ali na tistem drugem Santos Dumont letališču kakšne locker omarice kamor bi lahko pod ključ spravila prtljago? Ker midva prideva tja v soboto 13.2. v največji kaos ker bo ravno takrat "ta velik" karneval in študirava, da bi šla direkt z letališča v center dogajanja - brez prtljage.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Metro v Riu ima samo dve liniji, uporabljala sva ga samo enkrat, ko sva šla pogledat Maracano, ki ima svojo metro postajo. Sicer sva uporabljala avtobuse, ki jih je ogromno. Največja težava je ugotoviti, katera linija pelje kam in predvsem, kje točno ustavlja. Veliko avtobusarjem je idol Ayrton Senna, zato zna biti vožnja precej divja.
grin1.gif


Letališča se žal ne spomnim, saj sem iskal le izhod. Santa Teresa je sicer bližja letališčem kot Ipanema, kjer sva stanovala midva. Jaz sem namreč dobil občutek, da za transportiranje po mestu porabiš kar nekaj časa. Ne vem, če bi se mi dalo naslednji dan spet nazaj na letališče po prtljago.

Moj nasvet - vzemita taksi, ampak ne tistega, ki stoji takoj pred vhodom. Sprehodita se malo stran od vhoda, tisti ne-letališki znajo biti tudi pol cenejši. Taksi vaju bo pripeljal na željen naslov, naslednji dan pa ne bosta izgubljala časa z vračanjem na letališče (spet stroški za transport, stroški za locker, čas...).
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Odkar sem v Egiptu preizkusil Antinal (za intestinalne okužbe) je tudi ta stvar vedno v moji popotni lekarni. Deluje takoj, 100% in nisem opazil nobenih posledic, res pa da alkohola v tropskih krajih niti pod razno ne pijem.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Alkohol je pri Lariamu absolutni NO-GO! Morda ti bo kdo rekel, da je pil in "stari ej, tako me je prijelo, da sem bil še tri dni zadet".
No bom jaz rekel: sem bil na Lariamu, pa ni bilo nobenih različnih učinkov ne z alkoholom ne brez njega. Pravzaprav pri meni sploh ni bilo stranskih učinkov, le kolega je imel enkrat malo bolj žive sanje. Meni se je zdelo, kot da bi placebo jemal.

Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Nope nimam bloga... kateri naslov?
http://blog.jernejmrovlje.com/
Tukaj sem pa še jaz notri omenjen.
grims-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Slick, še eno vprašanje imam.... Ali se splača imeti s sabo ISIC kartico? Se kje dobijo popusti na to da si študent al ne?


/off topic: še 5 dni do odhoda ajajajajajaj!!
cheer.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Žal ti ne znam odgovorit. Že precej let nisem več študent, tako da na tole res nisem bil nikjer pozoren.
Sem ravno zdajle en dan nekje po TV zasledil, da so priprave na karneval že v zaključni fazi.... Ajajajajaj!!! Fešta!
cheer.gif
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
S čim se splača potovati znotraj Ria? Metro, bus, taksi? Midva sva stacionirana v predelu mesta Santa Teresa in morava za začetek nekako priti iz GIG letališča do hotela - in ker priletiva tja ob 20:00 zvečer ne bi rad utrujen preveč študiral kako se spraviti do hotela
smile-1.gif

A je treba na kaj paziti pri načinu transporta?
taksi, mogoče se zdilajta.. tam ene 50 realov (20eur) je čez glavo dost... za santotereso se ti splača taxi, ker un airport bus ne gre tam skozi...
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
pablohasan hvala za odgovor... sem se ravno včeraj uspel dogovorit z lastnikom hotela da bo poslal šoferja na letališče, računal nama bo pa kot si rekel 50 realov (20eur) direktno do hotela... kar je ugodno glede na to da je letališče oddaljeno 25km in bova po čezatlantskem letu verjetno želela priti čimprej "domov" v hotel
smile-1.gif
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
50 realov je dobra cena.. se definitivno splača. sploh za santa tereso, k je precej jeba pridet tja z javnim prevozom.
mal pazi zvečer, da ne zalutaš v centro, ker je precej zapuščen ponoči in ni najbolj prijeten plac...
prej si spraševal glede metroja - če greš nekam na poti metroja, se ti splača. maš tudi neke buse, ki štartajo z metro postaj. Metro je hiter in čist. Tebi bo prišel prav če boš šel recimo v južno cono na plaže, greš lepo do konca do Chantagala in greš lahko iz tam peš na copacabano, arpoador (men najljubša) in ipanemo.
 
Nazadnje urejeno: