Bonus 50% za avto pri ZM - prizma?

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Mogoče ni ravno pravi naslov za tale forum, vsekakor pa spada sem
smile-1.gif

Slišal sem, da naj bi s sklenitvijo življenjskega zavarovanja (prizma) pri zavarovalnici Maribor prišel do bonusa 50% za obvezno in kasko zavarovanje.

Ve kdo kaj več o tem?

LP
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Da se tudi pri Triglavu. Nič posebnega. Ni nateg. Enostavno: imaš (oziroma nimaš) 0% popusta, po sklenitvi živvljenskega zavarovanja dobiš kom. popust: 50 %. Lepota tega zate je v tem, da tebi vzporedno teče tvoja boniteta. (vsako leto po 5%) Denar, ki ga boš plačeval za živ. zavarovanje, lahko dvigneš po dveh letih. (kar ga bo ostalo. naložbe so v take ali drugačne sklade-sam izbereš) Lahko pa plačuješ zavarovanje polno dobo (10 let).
Na kratko: se splača.

lp
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Komercialni popust ni bonus in Triglav tega nima v svoji ponudbi, tako da so to neka mutna posla, zrela za kakšen obisk kriminalistov, ko nastradata oba, dajalec in jemalec.
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
zdravo!

ja Triglav, Tilia in ZM imajo to.

se tudi sam odločam med temi tremi pa ne vem kaj izbrat.
17758-icon_confused.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Komercialni popust ni bonus in Triglav tega nima v svoji ponudbi, tako da so to neka mutna posla, zrela za kakšen obisk kriminalistov, ko nastradata oba, dajalec in jemalec.

Khm, Triglav pravis da nimas v svoji ponudbi 50% komercialnega bonusa?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ne.

Sprejeto načelo je, da se do 10% kolikor toliko lahko odobri, če obstaja osebni interes, do 20% na višjem nivoju, do 25% vrh območne enote, ostalo je rezervirano za res visoke primere. Pa še to običajno samo pri kasku.
Veš pa, da je nad območnimi enotami Centrala zavarovalnice, od koder izhaja določilo o najvišjem možnem popustu in kolikor imam v glavi, je to 40% komercialnega popusta.

Zato lahko trdim, da so to sumljive zadeve. Da bi kar z levo roko delili 50% komercialca.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Agencije imajo popolnoma razvezane roke pri podeljevanju komercialnih popustov. Če jim je v interesu dati 99% popusta, ga bodo dali. Že vedo, kje bodo vrnjeno dobili. Leasing.press
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Pri vas seveda.
grims-1.gif



Potem pa na Triglav prijokajo, da niso dobili 10% popusta.


Tudi za agencije, ki imajo Triglavovo dovoljenje za prodajo velja enako kot sem že napisal.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Pri vas seveda.
grims-1.gif



Potem pa na Triglav prijokajo, da niso dobili 10% popusta.


Tudi za agencije, ki imajo Triglavovo dovoljenje za prodajo velja enako kot sem že napisal.
Takega še pošljem na Triglav in ga lepo pozdravim.
hysterical-1.gif


Drgač pa na temo ... bi ti poslal kopijo triglavske police z 50% komercialnega popusta zaradi življ. zavarovanja, pa se mi zdi brezveze ker se najbrž le delaš neumnega.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Tudi jaz imam par polic s 50% komercialnega popusta....samo mi ni v interesu skenirati in pošiljati, lahko ti pa pokažem jih na vpogled.
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
To ne more biti res!

Gora sploh tega ne dela!!

Očitno popust (ali bonus, ali oboje) odobravajo agencije, trgovci, zunanji prodajalci, skratka kdor ima pet minut časa ter prodaja zavarovanja (če sploh ?) razen Gore same in to objavi tudi na netu.

Še vedno pa je aktualna dilema kako je to možno, če Cifra tega ne pozna, še manj pa odobrava in večkrat zatrjuje, da se pri sklepanju striktno držijo vseh pravil.

Verjetno tudi pri nijh ni vse najbolj transparentno in jasno .......
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Žal bo res tako. Ne poznam pisnih ali ustnih dovolil za take zadeve in bi srčno rad dobil skan kakšne take police (seveda z zabrisanimi podatki). Tudi agencije, zunanji punkti imajo isto tarifacijo ( to je služba, ki prekontrolira vsak dokument, če je v skladu z navodili, okrožnicami itd) tako da sem še vedno nejeveren Tomaž (vsaj za Ljubljano).

Slišal sem sicer za primere, da naj bi se na Triglavu (za denar v žep) to občasno priznavalo a to je še vedno moja teza (rekla kazala), da gre za nelegalne zadeve, ki verjetno niso masovne, saj bi drugače po nekem verjetnostnem računu že prišlo kaj na videlo.

Dejstvo je, da kjer je dobro žito, se tudi snet najde in kot sem zapisal, 50% komercialnega popusta ni nekaj, kar bi lahko kar vsakdo, kdor ima 5 minut časa odobril, odobritev je pa potreba.
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Kot je napisano v oglasu, očitno ni tako, kajti tukaj naj bi se popust (ali bonus) priznaval brez posebne odobritve. Vsaj jaz to tako razumem.
Še vedno pa vztrajam pri temu, da so tukaj v igri neka mutna posla, čeprav jih kao Gora ne bi opravljala.

Kaj pa če kupim tegale bendžota pa mi popusta ne odobrijo ker sem že stalni gost škodnega oddelka ?

Zanima me tudi, kaj bi rekel nadzornik, saj so popusti (bonusi) tukaj kar javno objavljeni in načeloma vsakomor dostopni. Vemo pa kaj pomenijo kršitve veljavnih pravil in Premijskih sistemov ali pa neenakopravno obravnavanje zavarovancev.

Vsi ki želite popust torej kar pokličite, saj vam ga bodo brez težav očitno priznali.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
>>>Zanima me tudi, kaj bi rekel nadzornik, saj so popusti (bonusi) tukaj kar javno objavljeni in načeloma vsakomor dostopni.


Uradno in javno objavljeni tukaj? Kje?
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
>>>Zanima me tudi, kaj bi rekel nadzornik, saj so popusti (bonusi) tukaj kar javno objavljeni in načeloma vsakomor dostopni.


Uradno in javno objavljeni tukaj? Kje?


A tebi internet slabo dela?
Te stvari so navedene v zgornji povezavi na Avto.net med opombami.

Poskusi se povezati pa preberi tekst do konca.