Bon 2022

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.275
113
Da vidimo Goloba. Bo rešil ta problem?
Ali bo morala delavka, ki ji država plača do polne plače, dati denar za ogrevanje lenuhov, brezdelnežev in ostalim socialcem?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.955
3.250
113
Da vidimo Goloba. Bo rešil ta problem?
Ali bo morala delavka, ki ji država podjetje plača do polne plače, dati denar za ogrevanje lenuhov, brezdelnežev in ostalim socialcem?
Zakaj pa ne, saj je Slovenija socialna država.

slostrip008_slide.jpg
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.213
5.592
113
Zaradi ogromnega zanimanja in dejstva, da projekt izobraževanj na področju digitalne pismenosti "digitalni bon 22" omogoča le 5.000 prostih mest, upravičencev, ki izpolnjujejo pogoje pa je skoraj 740.000, nastane kaos, ki smo mu bila priča včeraj v BTC-ju.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.175
682
113
Tole je ena večjih oslarij. Itak je mulatija ponucala denar za traparije oz luxus in ne za stvari za šolo, laptope, scanerje, MFP-je, ta stari pa … Iz lastnih izkušenj vem, koliko naučiš človeka v srednjih letih v 10ih urah. Da ne rečem da se je bilo teoretično možno prijaviti po internetu. A tak človek rabi izobraževanje? Poleg tega se bodo morali nekateri voziti v PM na tečaj in tako ponucali precej tega denarja. Češnja na torti je pa fora z plačilom 150€ če zboliš 2 dni pred tečajem. A potem bo firma dobila plačano 2x. Kdo bo to nadziral? V glavnem nekdo bo fino zaslužil.

Sem probal klicat ene 500x da se prijavim …. ni blo šanse da dobiš vezo. Če se po jutru dan pozna …

Mnogo bolje bi bilo da bi vsi državljani ob novi osebni dobili brezplačni card reader. Neka firma pa bi lahko naredila nekaj videov na temo uporabe računalnika, uporabe certifikata na osebni, kako poslovati z javno upravo preko interneta, eDavki, telebančništvu, kontaktu z zdravnikom, zVem...Prevarah … pol mi pa ženska jamra da je zdravniku poslala 30 jurjev v Afriko … lepo razložim lej zajebala si … a drug dan mi spet pošlje dokument s podpisom generalnega seketarja UN pa teži da je res … Daš na youtube pa pa TVS, pogledaš kadar hočeš, ponoviš kolikokrat hočeš. Veliko bi se dalo naredit, če človek zna, ima ideje in če ma dobre namene. Ampak veste kam bi to lahko pripeljalo … do volitev po spletu … tega pa seveda nočemo ;)
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.982
9.098
113
39
MB
Tak na hitro se bere kot da je raven storitve ista kot povsod ko ima drzava prste vmes :D
Eni se vedno verjamete da bo po 30 letih vecinoma istih ljudi ki delajo vecinoma iste stvari pa kr naenkrat zalaufalo, kjut.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Tole je ena večjih oslarij. Itak je mulatija ponucala denar za traparije oz luxus in ne za stvari za šolo, laptope, scanerje, MFP-je, ta stari pa … Iz lastnih izkušenj vem, koliko naučiš človeka v srednjih letih v 10ih urah. Da ne rečem da se je bilo teoretično možno prijaviti po internetu. A tak človek rabi izobraževanje? Poleg tega se bodo morali nekateri voziti v PM na tečaj in tako ponucali precej tega denarja. Češnja na torti je pa fora z plačilom 150€ če zboliš 2 dni pred tečajem. A potem bo firma dobila plačano 2x. Kdo bo to nadziral? V glavnem nekdo bo fino zaslužil.

Sem probal klicat ene 500x da se prijavim …. ni blo šanse da dobiš vezo. Če se po jutru dan pozna …

Mnogo bolje bi bilo da bi vsi državljani ob novi osebni dobili brezplačni card reader. Neka firma pa bi lahko naredila nekaj videov na temo uporabe računalnika, uporabe certifikata na osebni, kako poslovati z javno upravo preko interneta, eDavki, telebančništvu, kontaktu z zdravnikom, zVem...Prevarah … pol mi pa ženska jamra da je zdravniku poslala 30 jurjev v Afriko … lepo razložim lej zajebala si … a drug dan mi spet pošlje dokument s podpisom generalnega seketarja UN pa teži da je res … Daš na youtube pa pa TVS, pogledaš kadar hočeš, ponoviš kolikokrat hočeš. Veliko bi se dalo naredit, če človek zna, ima ideje in če ma dobre namene. Ampak veste kam bi to lahko pripeljalo … do volitev po spletu … tega pa seveda nočemo ;)
Najprej te je strah, da boš placal 150, če zboliš dva dni pred tečajem, v drugi vrstici pa praviš, da si 500x klical...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.175
682
113
Najprej te je strah, da boš placal 150, če zboliš dva dni pred tečajem, v drugi vrstici pa praviš, da si 500x klical...
Lej, sej to je še ena finta …. ljudje sploh niso vedeli kaj bodo podpisovali dokler se niso prišli vpisat.
Pol so jim pa potisnili za podpisat nek papir, ki ga marsikdo sploh ni prebral. Pogoji bi morali biti jasni vnaprej, bi bila verjetno tudi gužva manjša. Švicarski franki sistem.

Drugače pa škoda ker si se obesil ravno na tistih 500x. Najbolj nepomembna stvar. Tisto bolj ilustrira kaj se je ta dan dogajalo. Ja, bi se prijavil ampak na točno določeno lokacijo, drugo mi je brez veze, bi porabil več časa pa bencina kot je vse vredno. Me bl firbec matra kako bo tečaj potekal … s profesionale plati … in kakor je zdaj videti je stvar narejena 200% stihijsko in taki bodo po moje tudi tečaji. Tole je fenomenalni fail.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Lej, sej to je še ena finta …. ljudje sploh niso vedeli kaj bodo podpisovali dokler se niso prišli vpisat.
Pol so jim pa potisnili za podpisat nek papir, ki ga marsikdo sploh ni prebral. Pogoji bi morali biti jasni vnaprej, bi bila verjetno tudi gužva manjša. Švicarski franki sistem.

Drugače pa škoda ker si se obesil ravno na tistih 500x. Najbolj nepomembna stvar. Tisto bolj ilustrira kaj se je ta dan dogajalo. Ja, bi se prijavil ampak na točno določeno lokacijo, drugo mi je brez veze, bi porabil več časa pa bencina kot je vse vredno. Me bl firbec matra kako bo tečaj potekal … s profesionale plati … in kakor je zdaj videti je stvar narejena 200% stihijsko in taki bodo po moje tudi tečaji. Tole je fenomenalni fail.
500x... Zdej pa 200%...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ja dober zakon in pernato zmešana izvedba ko večino izobraževanj dobi firma kjer ima prste vmešana nova preskakovalka med strankami.
Daj ne seri, tudi če bi vsa izobraževanja dobila ena firma, bi bilo to še vseeno samo 5000 izobraževanj. Kakšna je razlika, če to dobi ena ali pa 100 firm. :nigladek: Sicer pa večina teh teh, ki se je uspela prijaviti, tečaja sploh ne rabi in bo za 150€ kupila vnukecu fensi slušalke. :gorjaca: Sicer je pa večina tega, kar si napisal, tako laž.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.275
113
...Ali bo morala delavka, ki ji država podjetje plača do polne plače, dati denar za ogrevanje lenuhov, brezdelnežev in ostalim socialcem?
#BuDi daj razloži mi tole. torej podjeteje da palčo in zraven še primakne?



... Itak je mulatija ponucala denar za traparije oz luxus in ne za stvari za šolo, laptope, scanerje, MFP-je, ta stari pa …
Ampak kako so dokazali računalniško pismenost za tiste slušalke in tipkovnico?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.955
3.250
113
#BuDi daj razloži mi tole. torej podjeteje da palčo in zraven še primakne?
Primakne, zaradi zakonske obveze Zakona o minimalni plači.

Lahko pa ti meni razložiš od kod ti sploh moronska ideja da država plačuje do minimalca. Samo ne preveč okol spraševat za odgovor, da se ti ne bodo ljudje smejali v obraz.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Primakne, zaradi zakonske obveze Zakona o minimalni plači.

Lahko pa ti meni razložiš od kod ti sploh moronska ideja da država plačuje do minimalca. Samo ne preveč okol spraševat za odgovor, da se ti ne bodo ljudje smejali v obraz.
Država doplačuje v Javni upravi, kjer je največ delavcev izpod minimalca.