bolniška > 30 dni

Lumpi

Zelenc'
5. sep 2007
27
0
1
Ali kdo mogoče ve, koliko časa mine,
preden na dom dobiš obvestilo komisije o tem,
kdaj se lahko vrneš na delo?
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
odvisno, kdaj vaša komisija "zaseda". ko spišejo odločbo, ti jo pošljejo s priporočeno pošto na dom. odločbo dobi tudi tvoj osebni zdravnik, pri nas en dan prej (ker ne pridde po pošti).

v praksi pri nas izgleda tako: komisija zaseda ob sredah, odločbo dajo na pošto v četrtek zjutraj, tako da jo dobiš v petek. ampak po večjih mestih so komisije vsak dan, vsaj za ljubljano vem, da je tako.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
kdaj se lahko ali kdaj se moraš?

načeloma pride v roku enega tedna ...(ko mine teh 30 dni)..čeprav ne vidim fore, če ti slučjano ne podaljšajo, kaj nardiš s tem vmesnim časom, ko si bil doma (nad 30 dni...moraš dati dopust?).
 

Lumpi

Zelenc'
5. sep 2007
27
0
1
Ma, jst bi rada šla čimprej delat.
Ker imam planiran dopust konec oktobra 18 dni in mi je bedno,
ker me zdaj ze 5 tednov ni v službi in se bojim, da mi ne bojo kaj komplicirali.
Drugače je pa osebni zdravnik dal na pošto izvide prejšnji ponedeljek.
Torej bi ta teden 1x morala že dobiti odločbo ? ? ?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
potempa od zdravnika zahtevaj da ti prekine bolniško.

brez debate!
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
če bi šla prej delat, potem sploh ne vem, kaj kompliciraš. se dogovoriš z zdravnikom, pa zaključita bolniško.
tudi če ti komisija podaljša bolniško do npr. 30.10. (t adatum je teoretičen), lahko ti brez problema bolniško zaključiš prej. na zzzs bodo še veseli
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
roseane ti je vse napisal.
Lahko paizbereš drugo opcijo: si tako dolgona oblniški da še tisti planiran dopust "ponucaš" v bolniški. Dopust ti bo drugo leto prav prišel, samo ne bo fajn če te bo kdo doma iskal ti pa na kakšnih sejšelih
 

Lumpi

Zelenc'
5. sep 2007
27
0
1
Po 10-ih dneh koncno dobila odlocbo.
--> se 3 tedne ne smem v sluzbo.
Zdaj pa se cakam odlocbo, ce mi odobrijo zdravilisce.
Osebni zdravnik pravi, da je zdravje najpomembnejše in
me kar noce v sluzbo spustit. =)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Uf takih zdravnikov pa ni veliko.
Očitno boš moral dopust odpovedat, oziroma boš šla med takoj po bolniški na dopust ali pa celo med njo