Bolečina v prsih na desni strani

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
a je komu kaj jasno kaj se dogaja z mano? Prebolel sem virozo. Od 31. januarja sem kao dober. Prvi teden februarja sem še kašljal. Od ponedeljka naprej me pa skoraj ne kašljam več, ko pa zakašljam, me pa boli oziroma zbode na desni strani v prsih. Če se nagnem v levo ali obremenim desno roko, da se uprem nanjo, me zaboli v prsih na desni strani. Vedno me zaboli samo desna stran. Problem imam tudi, ko se obračam v postelji, me zbode spet na istem mestu. a je komu jasno kaj bi tole bilo?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Verjetno gre za vnetje mišic in veziva prsne stene, tako na pamet
stupid-1.gif


Čeprav sem po prvem postu menil da gre za počeno rebro, ampak če praviš da ne boli na udarce ali pritisk....
stupid-1.gif


Kakorkoli, težave bi morale miniti same od sebe, v roku enega meseca, vsak dan naj bi bolelo manj.

Več pa preko interneta jaz nemorem ugotovoti
grin1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Zlato pravilo v zvezi z bolečinami v prsnem košu:

Če si fizično sposoben o njih pisati na Alterju, potem skoraj zagotovo ni nič nevarnega. Vzemi svoj najljubši analgetik, prevali se na drugi bok in počakaj da mine.

evil.gif



Lahko je karkoli od nenevarnih stvari, ki jih je omenil doctorz, vnetja medrebrnega živca pa vse do bolj "zanimivih" stvari, kot npr. pnevmotoraks, perikarditis, zoster ali pljučna embolija (ampak za te glej pravilo zgoraj).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.464
6.572
113
Samo to je problem pri pljučih ravno, ne? Ker ne bolijo...in potem se vidijo posledice bolezni ko je že tako daleč, da je celo telo že opešano. Se da sploh kakšne bolezenske znake prepoznati, ali pač...šele takrat, ko je pozno?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Niti ne...

Največji "problem" pri pljučih je, da ljudje kadijo. Potem pa dolgo, dolgo nič. Nato pa še malo azbesta in umazanega zraka v metropolah.


Nekdo, ki živi relativno zdravo (torej ne kadi in se redno giblje), bo precej hitro opazil morebitno zmanjšano sposobnost privzema kisika. Sicer morda ne kot bolečino, ampak če si ob enakem naporu kot pred mesecem dni precej bolj zadihan ter po možnosti še kašljaš - je precej jasno, da ni vse v redu.


Sicer pa to, kar si napisal, velja za praktično vse notranje organe. Tudi za pešanje srca lahko rečeš, da težko opaziš, dokler ni prepozno. Ali pa jetrno cirozo, dokler nisi rumen kot kanarček.