boleče uho

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Živjo,

bilo je pred 14 dnevi, ko smo se malo okoli fijakali z odprto streho:) Itak sem se prepihal... Kaj naredit, ker bolečina ni več zmerna. Katere kapljice kupit, ker preživet vikend in počakat na izvide zdravnika je par dni...:)
hvala!
lp
s
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Ko sem šel v bolnico zaradi tega, mi je rekla gospa: To lahko tudi doma narediš, malo toplega belega olja v uho, zapret z vato in počakat čez noč ali dan in potem se bo sčistilo. Če boli, pustiš vato malo dlje not.
Sem pa zaradi enakega problema šel tja, boleče in zaprto uho.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Če bolečina ni več zmerna, je pravi naslov urgenca, kjer ti bo dežurni zdravnik z otoskopom pogledal bobnič in odredil terapijo (zdravila, če gre za vnetje, izlet na ORL, če je na membrani kakšna razpoka).

Če so bolečine zmerne, lahko vzameš kakšen analgetik, vato v uho in greješ od zunaj.

Pacanje z oljem bi osebno odsvetoval. Če je bobnič dejansko počen, lahko z vnosom bakterij v srednje uho dramatično poslabšaš situacijo in najverjetneje tudi ogroziš sluh.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ni se za hecat. Jaz sem ignoriral tole zadevo, dokler me ni enkrat ponoči tako zvilo, da sem moral na urgenco. Vneto vse skupaj z bobničem, od takrat v tišini slišim visokofrekvenčno piskanje na desno uho.
 

Alan_Bastard

Pripravnik
12. dec 2007
168
1
18
Ljubljana
Ker imam tudi jaz pogosto vneto uho, si ponavadi na začetku sam pomagam in sicer z operilom si odprem nos, da je vse lepo zračno. Ene 14 dni nazaj sem pa v lekarni kupil galenske kapljice za v uho in moram reči, da po 2 dneh terapije operil + kapljice je bilo vse ok. Je pa res, da če po parih dneh ne popusti ali pa če je prehuda bolečina obvezno k zdravniku.

Mi je pa zdravnik rekel, da nikoli zapirati ušesa ampak narediti prehodno med ušesom in nosom.
 

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
imam vneto uho ... a je to normalno če mi kar na vsake 10 ~ 15 minut oz. vedno ko se premikam začne ''pokati'' v ušesu ? (kot bi izenečeval pritisk vendar v rafalih po 10x recimo)
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Najbrž je...

Pa je ta podatek, da imaš vneto uho, tudi v povezavi s kakšnim efektivnim zdravljenjem?
 

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
sem šel danes potem k zdravniku, ko sm začel slišati čudne efekte na okoliških glasovih
smile-1.gif


za izenačevanje je rekla da je to kar normalno pri bolezni

zej sm pa dobil neke kapljice in antibiotike in se stanje lepo izboljšuje
wink-1.gif


hvala, lp