Bojler in rjava voda

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Hi.

Bojler nam zadnje čase malo nagaja. Ko spustim vročo vodo teče voda rjavkaste barve, pri mrzli je OK. Sem tik pred nabavo novega bojlerja in danes začne vroča voda teči normalno, kot če ne bi bilo nič narobe. Enkrat se je to že zgodilo, ampak je po enem dnevu spet voda dobila rjavkasto barvo.
A mi lahko nekdo prosim razloži v čem je problem in kaj je posledica tega pojava? Da ne bom brezveze kupoval novega bojlerja če ni potrebno. Hvala.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
Hi.

Bojler nam zadnje čase malo nagaja. Ko spustim vročo vodo teče voda rjavkaste barve, pri mrzli je OK. Sem tik pred nabavo novega bojlerja in danes začne vroča voda teči normalno, kot če ne bi bilo nič narobe. Enkrat se je to že zgodilo, ampak je po enem dnevu spet voda dobila rjavkasto barvo.
A mi lahko nekdo prosim razloži v čem je problem in kaj je posledica tega pojava? Da ne bom brezveze kupoval novega bojlerja če ni potrebno. Hvala.

Opcija 1. boiler proizvaja rjo oz. po domače od znotraj razpada (ni nujno da ravno boiler, lahko je tudi cev itd.).

Opcija 2. v boiler pride svinjarija, ki se nalaga na dnu in ko spustiš vodo se "dvigne" oz. jo potegne v cev; m ožno tudi da je boiler narobe montiran (zamenjani dotočna in odtočna cev)

.. a vedno teče rjava topla voda al samo na začetku?
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Dvomim, da bi bile krive cevi, saj bi potem rjava voda tekla tudi pri mrzli vodi. Bojler pa je verjetno tudi dobro montiran, vsaj do zdaj je bilo vse v redu pa je star več kot 10 let. Rjavkasta voda pa teče ves čas pri vroči vodi, ne samo na začetku. Je pa bojler vedno prižgan, in ko odtočiš kar nekaj vroče vode se prižge lučka (da dogreje novo priteklo vodo).

No, glede na to, da znotraj najverjetneje bojler razpada je potem smiselen nakup novega.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Jaz imam Gorenje serijo OGB, ki je podobna OTG, v principu je klaso više. Ima vgrajena dva grelca in enormno količino izolacije. Seveda sta pa oba grelca spustila dušo pol leta po izteku garancije. Saj ne, da je znesek popravila za umret, samo, če bosta spet crknila v roku treh let od zamenjave, bo postavka servisiranja že toliko visoka, da bo dobro vprašanje, če bom še kdaj vzel Gorenje ...
Namreč, če človek kupuje high end, pričakuje tudi high end kakovost in zanesljivost.

Ogo
 
Nazadnje urejeno:

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Zakaj ga pa sam ne zamenjaš zdaj, ko že veš kako gre?
Sam grelec sicer ni nevem kakšen strošek, verjetno se pa ni ravno fajn stalno s tem ubadat.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.304
62
48
Prej bi rekel, da je voda rjava zaradi nabranega kamna v bojlerju kot pa zaradi rje. Kdaj je bil nazadnje bojler spucan?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.553
9.230
113
Se strinjam.
Test je enostaven: pusti vroco vodo tec toliko casa, da se bojler sprazni. Potem bi morala biti cista. potem je res opcija kamen ali pa da rjavi noter.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Morda je brezpredmetno, vendar sem imel pred leti v stanovanju moje mame primer, da so zaradi popravila inštalacije pri sosedu vodo za dalj časa zaprli, celo večina jo je iztekla iz napeljave, pri ponovnem odpiranju pa so vsi v bloku kar nekaj časa točili rjavo vodo... Razlaga mojstra je bila - da je to pač pri starih ceveh normalno.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Ne samo na starih ceveh tudi na novih se naberejo usedline.
Namreč v enem novejšem bloku v črnučah (cca7let) smo praznili inštalacijo, in ker nismo našli glavnega ventila je v banjo nekaj časa pod pritiskom teklo čokoladno mleko
smile-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Jaz imam Gorenje serijo OGB, ki je podobna OTG, v principu je klaso više. Ima vgrajena dva grelca in enormno količino izolacije. Seveda sta pa oba grelca spustila dušo pol leta po izteku garancije. Saj ne, da je znesek popravila za umret, samo, če bosta spet crknila v roku treh let od zamenjave, bo postavka servisiranja že toliko visoka, da bo dobro vprašanje, če bom še kdaj vzel Gorenje ...
Namreč, če človek kupuje high end, pričakuje tudi high end kakovost in zanesljivost.

Ogo

Če te razumem prav: Gorenje = high end?
Gorenje je v najboljšem primeru nižji srednji razred. In če že kupuješ Gorenje, ga kupuj čez mejo, kjer je cenejši!
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
@Rikolus & @sad:

Ideja definitivno ni slaba, sem tudi sam razmišljal, da bi bilo mogoče najbolje prvo bojler prej sprazniti, da ne bi bilo v njem vroče vode. Kdaj je bil čiščen? Koliko jaz vem nikoli. Je pa živa resnica, da je na našem koncu voda ena najbolj trdih v državi in vodnega kamna definitivno ne primanjkuje.
Nov bojler še ni bil kupljen, tako, da se še lahko malo "igračkam" z obstoječim - za znanje, izkušnje in.. Prihodnost!
grin1.gif


EDIT: Zdaj sem izvedel, da je voda OK. Res ne vem v čem je bila težava. Ker smo imeli rjavo vročo vodo skoraj 1 mesec, zdaj je pa kar postala čista. Skratka, odličen konec, je ostalo vsaj par 10€.
smile-1.gif


Hvala vsem za help.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.553
9.230
113
Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
EDIT: Zdaj sem izvedel, da je voda OK. Res ne vem v čem je bila težava. Ker smo imeli rjavo vročo vodo skoraj 1 mesec, zdaj je pa kar postala čista. Skratka, odličen konec, je ostalo vsaj par 10€.
smile-1.gif


Hvala vsem za help.
Dobro opazuj, kakšno bo stanje. V mojem bivšem stanovanju, če me ni bilo par dni, je potem takoj najprej tekla rjava voda, ko se je odteklo pa je bilo ok. Ampak pil te vode vseeno raje nisem. Ker take stvari se žal običajno ne rešijo same.
frown-1.gif
 

Podobne teme