A tank bodo tudi pripeljali iz Pivke?
Hvalili pa se bodo z robo nabavljeno v času prejšnje neuspešne vlade.
MimoGrede: včeraj na TV govorila EU predstavnica za stike pri komisarju za "naravne nesreče": Slovenija ne participira aktivno pri požarni varnosti v EU. Mogoče ima to kaj veze s tem, da smo traktorje sami kupili in ne z EU sredstvi in nam ni treba.
Ne sodelujemo, ker še nimamo polno izšolanih vseh pilotov.
4x helikopter, en zlin pa airtractor je bil.
To je to od naše aviacije? Nič spartanov pa falcona?
Niso zraven, ker so njihove delovne ure letenja in vzdrževanja potem ene 100x dražje od air tractorja. Spartane smo kupili zaradi NATO zavez za zapravljanje denarja (beri: smo tako nesposobni, da si boljšega nakupa nismo znali izmisliti), malo pa verjetno zaradi kuvert, ker zadnje čase preveč kupujemo vse frčoplane pri isti ITA firmi...
Ura letenja tractor je dovolj poceni, da bi ga v teoriji kak forumski pilot skoraj lahko imel doma.
Kar pove, da je bil nakup 2 spartanov totalen nateg davkoplačevalcev, tractorjev pa huda zmaga...
Je to OK? Ni, ampak, bolje ne znamo in... niti nočemo
