Boeing 747 zletel s steze

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Izguba repnega rotorja ne pomeni izgube kontrole, moraš pa pristati na stezi kot letalo (imeti hitrost). Razen, če ni bila kakšna druga katastrofalna odpoved.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.457
9.153
113
No, verjetno bo že kakšna bolj zanesljiva informacija prišla dokaj kmalu.
Ta očividec naj bi videl le, da zadnji rotor ni delal in potem je zaslišal pok, ko je helikopter usekal v tla.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Fak !

Kaj nimajo možnosti ročno izprazniti rezervoarjev? Odpreš nek ventil itd ... :sprasujemse:
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Danes sem okoli 14h opazoval pristajanje letala na brniku, ki se mu ni izslo. pristajal je na stezo proti severni strani, veter, fen v sunkih do 100kmh pa 2 o clock na letalo. Ni pogojev. Prav ustavil sem avto na tistem makedamu iz vodic proti sencurju in opazoval. Kapo dol, meni je 2t 4x4 premetavalo levo in desno po cesti. Vem, da so leta treninga in simulatorji ampak tukaj nimas save/load game. :)
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
če je le mogoče zmeraj pristajajo v veter. mislim, da majo omejitev 10vozlov hrbtnega vetra - odvisno od tipa letala.

zjutraj ob 11ih lufthansa iz FRA ni uspela v prvo pristat, v drugo je šlo.
švicar mal čez 14 je takoj potem šel v benetke.

ena pesmica na to temo (go-around):

ne vem zakaj recimo ne koristijo mariborskega letališča, tam se je šolal en b737-800 pa še jadralna letala so letela. torej so vremenski pogoji dopuščali.
tu je napaka države (ker je državno letališče), da ne poskrbi, da bi vsaj v svetlem delu dneva letala v takih primerih prišla v maribor (ko jeodprto letališče).
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Svojcas sem letel na jadranih zmajih in letalih tako, da poznam protkol in osnove. Na marbor pa dvomim, da pristajajo zaradi pogodb. Pac naredis en krog, plus, minus 30min zamude.