Boeing 747 zletel s steze

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.625
6.401
113
Izgleda da je bilo sestreljeno.
Lahko da je iranska raketa zalutala, ali pa so ga ''naši''...
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Zanimivo.
"Vzrok za strmoglavljenje so po prvih informacijah tehnične težave. Ukrajinsko veleposlaništvo je sporočilo, da je do strmoglavljenja prišlo zaradi odpovedi motorja. To kot vzrok navajajo tudi iranske oblasti. "

Ampak ok, a je to res nek splet okoliščin, da letalo zaradi odpovedi motorja totalno zagori. Če je tisti posnetek sploh pristen. Veliko vprašajev je tukaj, nekako se tudi meni dozdeva da bi lahko bil sestreljen.
 
Nazadnje urejeno:

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
589
113
jaz tut mislim, da so ga sestrelili dol.
če bi res bila odpoved motorja ali požar na motorju, bi do sedaj sigurno dali ven obvestilo, da je pilot to javil kontroli letenja. ker na 8000ft ima pilot mal več časa kot čisto pri tleh in bi sigurno javil, da je nekaj narobe.

verjetno bojo pa to pometli pod preprogo in lepo rekli, da je bila ali bomba ali pa da je bila odpoved/požar na motorju. že par nesreč so z uradnim poročilom dejansko prikrili kaj se je zgodilo. (jat na češkoslovaškem recimo).

edit1: slike na reuters twitterju kažejo sliko dela trupa, kjer se vidijo luknje in je sum, da so luknje od šrapnelov oz. da je bilo letalo sestreljeno/obstreljeno.

edit2: http://avherald.com/h?article=4d1aea51&opt=0 tukaj je še slika vertikalnega stabilizatorja z luknjo kar potrjuje sum na edit1, vendar je potem še slika motorja, kjer bi lahko prišlo do "uncontained engine failure", kar bi lahko povzročilo tudi požar in te luknje v trupu in vertikalcu.
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.408
5.388
113
iran ukrajina boeing.png


Če bi odpovedal motor, bi verjetno še naprej oddajal podatke med izgubljanjem višine?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.408
5.388
113
Na letalu je bilo 167 potnikov, od tega 82 Irancev, 63 Kanadčanov, deset Švedov, štirje Afganistanci, trije Nemci ter trije Britanci, poleg njih pa devet ukrajinskih članov posadke, je sporočil predsednik ukrajinske letalske družbe Evgenij Dihne.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.625
6.401
113
Zanimivo veliko Kanadčanov na enem brezveznem letu iz Teherana v Kijev.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zadnje čase gre precej nizkocenovnih letov čez Kiev, Moskvo, kitajska letališča,...

Je pa meni tudi malo čudno vse skupaj:
- raketirajo dva cilja v Iraku; žrtev ni, razen v Iranskih poročilih - v onem videu iz druge teme "majmuni" celo gledajo kako rakete letijo (po moji logiki bi moral tulit alarm in vsi v zaklonišče)
- tako rekoč istočasno pade dol letalo v Teheranu v milo rečeno sumljivih okoliščinah; menda se že precej javno govori, da so ga "po pomoti sklatili".
- Trump se še ni zbudil? Al je bilo vse vnaprej dogovorjeno? Nebi bilo prvič!
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
828
497
63
... "majmuni" celo gledajo kako rakete letijo (po moji logiki bi moral tulit alarm in vsi v zaklonišče)
- tako rekoč istočasno pade dol letalo v Teheranu v milo rečeno sumljivih okoliščinah; menda se že precej javno govori, da so ga "po pomoti sklatili".

1- alarmi niso rabili tulit, ker so bili vnaprej obveščeni o napadu in so se pravočasno spokali v bunkerje
2- poglej si kje je Irak, potem poglej kje je Iran, potem poglej kje je Teheran. Potem pa razmisli ali bi res pošiljali rakete čez pol Irana v Irak, ali pa jih ne bi raje izstrelili iz obmejnega področja z Irakom?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...Je pa meni tudi malo čudno vse skupaj.. .Al je bilo vse vnaprej dogovorjeno? Nebi bilo prvič!...
... Nič ni tako kot zgleda. Kot bi nekateri rekli : Ustvari problem, počakaj na reakcijo, predlagaj rešitev ... oni iz ozadja, ki vlečejo niti celega človeštva (zarota-press) :fredi: ....


... Vse Naj v Novem Letu 2020 vsem skupaj ! ...
------------------------------------
" ... The Truth Is Out There ... " :fredi: