Boeing 747 zletel s steze

19. jul 2007
2.776
1.501
113
Kaj pa turkisu dogaja ta trenutek


Screenshot_2022-02-28-19-41-07-264_com.android.chrome.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

matej_

Guru
25. okt 2007
2.049
597
113
veter na brniku je pihal iz take strani in s tako mocjo, da je presegel dovoljeno hrbtno komponento za pristajanje z A320. Pihal je vec kot 15vozlov.

Prevoznikov interni standardi pa pomenijo, katera pravila (ki so zapisana od prevoznika do prevoznika drugace) mora pilot upostevat. kot so mi povedali pri turkih ni dovoljeno ponoci delati circle to land - se pravi, da letalo na nizki visini nekje v visini solskega kroga naredi krog in pristane v drugo smer kot je letelo po instrumentnem prihodu - ils.
recimo adria je imela zapisano, da ponoci, ko ima potnike na krovu ne sme izvajati vizualnega prileta na letalisce.

edit:tudi jaz sem prvo pomislil na tehnicne tezave ampak naj bi bil problem veter in pravila.
ce bi zelel pokuriti vec kerozina bi moral leteti na nizkih visinah, ker motorji vec pokurijo nizje, kot visje, s tem ko je bil visoko je dejansko sparal z gorivom.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: VanZ in p4pe

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.207
314
83
Zakaj je potem Easy brez bp pristal TK pa krozil se skoraj uro? Pa zlepa ga niso spustili nizje? Vsaj pod 25 feetov? Ocitno res TK odlicitev.
Bila verjetno zanimiva komunikacija med kontrolo letenja in pilotom.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.574
986
113
48
KR
Zakaj je potem Easy brez bp pristal TK pa krozil se skoraj uro? Pa zlepa ga niso spustili nizje? Vsaj pod 25 feetov? Ocitno res TK odlicitev.
Bila verjetno zanimiva komunikacija med kontrolo letenja in pilotom.
Easyjet je naredil circle to land, isto pa je naredil 747 prejšnji dan. Verjetno res pravila prevoznikov.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.045
5.443
113
no... po enih informacijah je letalo bilo na večjem remontu... nezmožno letenja.
Po kolegovih besedah....

V januarju v Nemčiji neki problemi z podvozjem....odletel v bazo v UA na popravilo....in ni več poletel...

Kolker vem so piloti ruski (ali pa mešana posadka)....tko da , tud.... Mogoče ni bilo pilotov (logično) drugi pa niso znali vzleteti...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.901
4.407
113
Po kolegovih besedah....

V januarju v Nemčiji neki problemi z podvozjem....odletel v bazo v UA na popravilo....in ni več poletel...

Kolker vem so piloti ruski (ali pa mešana posadka)....tko da , tud.... Mogoče ni bilo pilotov (logično) drugi pa niso znali vzleteti...
Na letalu so popravljali motorje...

 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.357
973
113
Morda kdo ve kaj je včeraj okoli 18. ure vzletelo z Brnika ali pa letelo precej nizko nad Kranjem, ker je bilo tudi precej glasno, na FR24 pa ni bilo nič.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.207
314
83
FR ima povecini zamracene zadeve razen za tiste letece cisterne ze nekaj dni.
Sicer tastran bolj zanimiva
 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.265
5.608
113
Ukr prispevki so v 90% propaganda...
MSM kar tekmuje, kateri bo napisal večjo laž.

Ghost of Kyiva ali zadnja raca, ko so dali posnetek iz Star Warsa.
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Je Karmen Švegl povedala, da ni za verjeti nobeni strani, ker tudi Ukrajinci nadzirajo vse medije in spuščajo skozi samo svojo propagando. Včeraj je bil na TV strokovnjak za medijske ponaredke in tudi ta je izjavil, da verjame samo tistim novicam, za katere recimo NYT potrdi, da so dvakrat preverjene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.805
6.394
113
Je Karmen Švegl povedala, da ni za verjeti nobeni strani, ker tudi Ukrajinci nadzirajo vse medije in spuščajo skozi samo svojo propagando. Včeraj je bil na TV strokovnjak za medijske ponaredke in tudi ta je izjavil, da verjame samo tistim novicam, za katere recimo NYT potrdi, da so dvakrat preverjene.
Ker za to pa res rabimo karmen svegel da nam pove. Mislim ce je to maksimum njenega porocanja je bols da iz Ljubljane svoj posel opravlja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85