BMW Motorrad V

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Pozdravljeni, ker je navi praktično Zumo, sem ga uvrstil v to temo.

Zadnjič sem kolegu posodobil omenjeni navigator, preden je šel v Črno goro. Danes mi ga je prinesel nazaj in povedal, da je imel probleme.
Posodobil sem mu ga uradno s pomočjo Garmin Express-a na NTU 2018.30. En kos je inštaliralo v pomnilnik, drugi kos pa na SD kartico (32GB). Kar je vse OK. Na notranjem pomnilniku je praznega prostora cca 1.2GB.
Težave je imel, ko je med potjo naprava preračunavala( zaradi izgube satelitov oz. če je skrenil iz poti), pravi da je preračunavanje prišlo do 99% in potem vrglo napako.
Predvidevam, da je bila tale: Unable to calculate route, not enough memory available.
Pri nadgradnji sem mu dodal še Garmin Cyclops cele Evrope, Snecer-jeve slovenske in hrvaške radarje.
Je mogoče, da je bila izbrana predolga ruta? Naj naredim hard reset naprave? Prosim za kakšen nasvet.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To je ekskluzivni model za BMW, ki ni zumo, kot so bili prejšnji bmw navigatorji.

Jaz osebno bi popucal in poresetiral navigacijo, in iz notranjega pomnilnika izbirsal vse zemljevide in dodatke (razen basemap).

Nato bi na spominsko kartico v mapo \garmin\ prekopiral garmindevice.xml

Vstavil kartico v PC, ki bi "zaznala" navigator in bi naredil update, tako da bi bilo vse naloženo na spominsko kartico. 32Gb.

Na starih napravah pri predolgi ruti je to javljalo (npr. predpotopni zumo 550), na novih tega nisem videl.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Snecer hvala, bom naredil po tvojih navodilih. Bom si najprej naredil backup skupaj s system folderjem, da kaj ne zajebem.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
meni je na navigatorju delalo podobno; notranji zemljevid je postal premajhen.
Imas dve opciji...ali izbrises drzave, ki jih ne rabis, ali pa resetiras napravo, in instaliras zemljevide le na SD kartico.
Tale Navi je sicer fajn, ker ga lahko kontroliras kar preko motorja, ampak zastarel pa tako, da glava boli ;)
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Hehe, placa na notranjem pomnilniku je še 1.2GB, razlogi so lahko kot je omenil Snecer, povrnitev tovarniških nastavitev,itd. V nasprotnem primeru mu bom predlagal, naj vnaša krajše rute.
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
206
23
18
Zaradi nedokončanih preračunavanj in posledično resetiranja so meni zumo590 zamenjali za novega, ker ni pomagalo nič od naštetega.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Hehe, placa na notranjem pomnilniku je še 1.2GB, razlogi so lahko kot je omenil Snecer, povrnitev tovarniških nastavitev,itd. V nasprotnem primeru mu bom predlagal, naj vnaša krajše rute.

lej, sedaj je zunaj tudi novi zemljevid 2019.10, tako da je upgrade itak "nujen"

lepo updejtaj vse na kartico preko čitalca (kakšna 32gb bo dovolj za dolgo časa) , zemljevide in dodatke iz internega pomnilnika pa pobriši

clear non vol, hard reset, morda celo formatiranje notranjega pomnilnika (pred tem backup datotek)

in če to ne deluje, nesi nazaj
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Snecer, vse to sem že včeraj naredil, razen formatiranja.
Danes sem za foro nastavil Črno goro in se vozil v službo. Sledila so dolga preračunavanja in zaenkrat dela BP.
Hvala za nasvete.;)
 

Podobne teme