Bmw i3 ali e-Golf

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
A to je drago kot pes? Ker nekatere Toyote imajo dimenzije, ki so okrog 150 EUR kos. In še več. Pa to ne mislim na kakšno GR, ampak obična Toyota.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Hvala za dosedanje info, tudi njej je na prvo i3 favorit… sploh odpiranje vrat zarad mularije.
Zdej pa pelat pa vidt…
Kaj pa samo vzdrzevanje ? Okvare ? Karkoli se v tej smeri ?
Thx
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Daj reskiraj slabih 100 evrov pa si na avant to go za cel dan sposodi oba. Pa bos videl kaj ti pase.
Jaz sem to naredil.
Osebno bi mi bolj ustrezal golf.
Ampak sem zaj.... Ker ga nisem kupil pred dvemi leti pa.pol za dobrih 20. Novega.
Danes te iste golfe prodajajo za vec.
Pri I3 me je motilo odsotnost sredinske konzole. S kolenom sem se navajen opret v konzolo po ovinkih, tu mi je vse opletalo.
Zadnja vrata lahko odpres sele ko odpres sprednja(ce se ne motim) . Zato se mi jne zdi naibolj primeren za dnevni razvoz otrok ki znajo ze sami v in iz avta.
Je pa I3 igracka za kakšne hribovske ovinke pa tudi po mestu je bolj agilen kot golf. Pa tudi golf ni pocasen. Sem sel z njim 2x Dvor Kocevje in gre tudi v ovinke solidno.
Oba imata dobro rekuperacijo in onepedal "sistem"
Pri golfu se mal z menjalnikom lahko reguliras regulacijo..
Trenitno so vse cene rabljenih vozil za mene prenapihnjene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Palcek

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
A to je drago kot pes? Ker nekatere Toyote imajo dimenzije, ki so okrog 150 EUR kos. In še več. Pa to ne mislim na kakšno GR, ampak obična Toyota.

te razumem... nisem sploh vprašala po številki. očitno se nisem neki najboljš počutila. ker če bi mi tako ceno povedal, kot je na teh linkih, bi bil moj odgovor drugačen. jaz dam 150€/gumo za citroenčka.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Vidiš, enkrat nisi točno računala. excelom in si že bila “nategnjena” :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Tole odpiranje vrat pri i3 je super fino in fajn, dokler ne rabis kaj vzet iz zadnje klopi na ozkem parkiriscu, jaz bi razmislil o tem, sem ga vozil par dni in je super prakticno za sedanje in izstopanje, vse dokler ga nimas parkiranega blizu drugem avtu, potem je pa kar zoprno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Pri nas doma je sedaj i3 dober mesec in pol. Lahko ti napišem pluse in minuse, ki smo jih v tem času opazili, prevoženih pa cc. 3.000 km:

+ lega na cesti - kot gokart zaradi nizkega težišča, občutek za volanom, pospeški, kvalitetna izdelava, meni pomembno - natančen izračun preostanka kilometrov, domet >200km (33kWh), hitro polnjenje (doma 3h), dobra navigacija s prometnimi informacijami (sicer letno plačilo uporabnine), keyless entry, klimatizacija na daljavo,..
- odpiranje zadnjih vrat (uporablja se za razvoz otrok, kar je včasih tečno da se moraj spredaj sedeči odpeti in odpreti vrata), registriran samo za 4 osebe (nas je 5), trdo vzmetenje (za koga je to plus), max. hitrost 150km/h (kar tudi ni tak problem, ker je namenjen mestni vožji)

Ob nakupu glej da bo imel hitro polnjenje (nimajo vsi) in po možnosti toplotno črpalko. Radarski tempomat je opcija, jaz ga pri mojem kar pogrešam. Aja, pa niti slučajno ne glej najmanjše baterije 22kwh, čeprav takega dobiš že za 15 jurjev.

Sicer pa je super avtoček, mi ni čisto nič žal nakupa :) Glede servisa so mi rekli da je čez 2 leti, strošek cc. 100€, strošek gum 600€ je normalen.
O golfu žal ne vem nič. Vozil sem edino še elektr. twingota, samo tisto je pa.. no, ni :)
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Pri nas doma je sedaj i3 dober mesec in pol. Lahko ti napišem pluse in minuse, ki smo jih v tem času opazili, prevoženih pa cc. 3.000 km:

+ lega na cesti - kot gokart zaradi nizkega težišča, občutek za volanom, pospeški, kvalitetna izdelava, meni pomembno - natančen izračun preostanka kilometrov, domet >200km (33kWh), hitro polnjenje (doma 3h), dobra navigacija s prometnimi informacijami (sicer letno plačilo uporabnine), keyless entry, klimatizacija na daljavo,..
- odpiranje zadnjih vrat (uporablja se za razvoz otrok, kar je včasih tečno da se moraj spredaj sedeči odpeti in odpreti vrata), registriran samo za 4 osebe (nas je 5), trdo vzmetenje (za koga je to plus), max. hitrost 150km/h (kar tudi ni tak problem, ker je namenjen mestni vožji)

Ob nakupu glej da bo imel hitro polnjenje (nimajo vsi) in po možnosti toplotno črpalko. Radarski tempomat je opcija, jaz ga pri mojem kar pogrešam. Aja, pa niti slučajno ne glej najmanjše baterije 22kwh, čeprav takega dobiš že za 15 jurjev.

Sicer pa je super avtoček, mi ni čisto nič žal nakupa :) Glede servisa so mi rekli da je čez 2 leti, strošek cc. 100€, strošek gum 600€ je normalen.
O golfu žal ne vem nič. Vozil sem edino še elektr. twingota, samo tisto je pa.. no, ni :)
Hvala super info…smo se ze nekaj igrali in je vse naceloma ok….(gledam 33 oz 42 baterijo in ja ima acc ter tavelik sredinski dispaly)…. razen res odpiranje zadnjih vrat - to je oz ji je zdaj najvecji kamen spotike (pa hkrati ker se tudi zadaj okna ne odpro) sploh ji ni vsec. Ga dobimo v kratkem za tedn/10 dni pa bomo vidli kako je v praksi ko bo every day use
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
i3 je res problematicen zarad vrat, ce furas otroke okol si predstavljaj situacijo, da vsakic ko zelis parkirat v parkirni boks, moras ustaviti, odpreti sprednja vrata, iti ven in odpreti zadnji par vrat, da spustis mularijo ven in potem nazaj not in parkiras… men bi se strgalo, je pa seveda odvisno od posameznika, ce to pocne velikokrat al pa ne.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Hvala super info…smo se ze nekaj igrali in je vse naceloma ok….(gledam 33 oz 42 baterijo in ja ima acc ter tavelik sredinski dispaly)…. razen res odpiranje zadnjih vrat - to je oz ji je zdaj najvecji kamen spotike (pa hkrati ker se tudi zadaj okna ne odpro) sploh ji ni vsec. Ga dobimo v kratkem za tedn/10 dni pa bomo vidli kako je v praksi ko bo every day use
Tavelik ekran je res fajn, ga imamo tudi mi :) Brez tega mislim da tudi upravljanje z app-om ne deluje..
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Dnevno razvazam otroka z i3 in so res vrata na zacetku mal nerodna, ampak se navadis, otroci pa tud, jim ni nic problem. Tudi ko parkiras v box, se pride vn, mal je treba pogruntat kam mora kdo stopit in gre. Ni idealno, ni pa tud grozno. Vseeno raje to kot 3 vratni avto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in LarryClay