BMW G310 GS - PRAKTIČNE izkušnje

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
177
98
28
NC750 ne gre nikamor :) Konkurenca vleče pri nizkih obratih precej bolje. Porabi pa res malo.

Velikost je primerljiva z tracer 700.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Kratek update: sem šel NC750X sprobat in zadeva mi ''leži'' v roki. Zanimivo, da mi je bila Tracer ogromna, tale pa kar nekako ''domača''.
No, verjetno se bo saga danes sklenila, če bo šlo vse po načrtu.:eek:
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

NC750x je po moje dokaj top izbira za takšno priložnosti in še več vožnjo, poleg tega da je ultra ekonomičen. Gre pa povsem dovolj, ne nasedat gostilni.

Če si že slišal za Gustinčiča, moto novinarja... 700ko je prehvalil in prevozil z njo ohoho

Ni pa to projektil

če bi že jemal NC750x, in če si easy rider, jaz bi takoj vzel z menjalnikom DCT

-----------
meni se kar dopade, razen nekaj vizuelnih zadev: enojen disk spredaj in "navadne" vilice ter zadnja nihajka, ki je kot neka traverza
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ales

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Kratek update: sem šel NC750X sprobat in zadeva mi ''leži'' v roki. Zanimivo, da mi je bila Tracer ogromna, tale pa kar nekako ''domača''.
No, verjetno se bo saga danes sklenila, če bo šlo vse po načrtu.:eek:

Kul. Ker nisi omenjal motorja, domnevam da so to res poštimali. :)
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
NC750x je po moje dokaj top izbira za takšno priložnosti in še več vožnjo, poleg tega da je ultra ekonomičen. Gre pa povsem dovolj, ne nasedat gostilni.
Nič bat, gostilna me ne gane. Ker iščem motor zase, ne za pred gostilno ;). Čeprav se bo videlo, koliko je interesentov ob prodaji. Glede na stanje na trgu predvidevam, da ne veliko... Pač vsi hočejo konje, hkrati pa tistih par kW preveč ubije A2 kategorijo.
Kul. Ker nisi omenjal motorja, domnevam da so to res poštimali. :)
Ne bi vedel, ker ta ima še limiter na cca. 6700 se mi zdi. Šele z MY2018 so dvignili limiter.

Tako, saga končana in sicer sem nabavil NC750XAD, 11/2017 s konkretno dodatne opreme (na fotki ni še stranskih nosilcev in stranskih kovčkov Givi Trekker black series), 5700 prevoženih km in prvi lastnik (pa ni bila testna :)).

Razen ene zadeve (kdo ugane?) je popolnoma tovarniška + dodatna oprema.
honda-nc750xad.jpg

Od opreme je praktično vse, kar bi sam imel oz. še več. Centralno stojalo, ščitniki rok, ščitnik motorja, nosilec za centralni kovček Givi, GIvi centralni kovček, stranska kovčka z nosilci, plastičen ščitnik nad verigo, dodatni žarometi, 12 vtičnica. Le ta je žal v kuferamu in jo bom moral prestavit zraven števcev, ker jo rabim tam. Oz. bom tisto pustil tam in drugo dodatno dal zraven. Pa zraven je prišlo še pokrivalo, dodatna nižja tačka (prejšnji lastnik si ga je na začetku znižal) in pa set dodatnih ključavnic, da imaš en ključ za vse tri kovčke. Gume so še čez polovico, servis me pa čaka maja drugo leto.

Prvi občutki po prevoženih 50km. Top zvok v nizkih (brbotanje), zgoraj je brez veze, ampak itak ta motor ni za tiščanje. Blokada je kar groba, če želiš da res potegne ga moraš zavrteti do konca, potem gre. Spodaj se pa lepo pelje.

Menjalnik je svoja zgodba: v D zelo hitro prestavlja navzgor (pri 60km/h je že v šesti), kar je mučno v klance gor, takrat pač klikneš gumb in vrže dol. V dvoje bo verjetno treba kar v S1 vozit, ker drugače čutiš, da se motor matra pri prenizkih vrtljajih. Sicer pa normalna MOJA vožnja več ali manj vse med 2 in 3 tisoč vrtljaji, kar je zame milina.
Še ena zadeva pri menjalniku: če si v D agresiven s plinom, ti vleče trenutno prestavo, kar je odlično, ampak morda malo predolgo, traja namreč cca. 10 sekund po spustu plina, da gre spet v D mode. To enostavno rešiš s pritiskom gumba in vrže gor.
Razen teh dveh zadev je menjalnik odličen, sem se nekaj igral z ročnim, ampak je brez veze. Pri 95km/h ima malo pod 3.000 vrtljajev. Loool.

Vetrni ščit je dejansko prenizek, saj mi je nekje nad 100 km/h začelo nabijat v čelado, samo to mi zaenkrat ni tak problem, ker se bom nad 100km/h vozil bolj malo. ;)
Kuferam je pa top, saj bom lahko večino voženj naredil brez kovčka zadaj...:cool:

Povprečna poraba je bila 3.2 litra :eek: (regionalka, pa minimalno mesta), ob tem, da sem se dvignil za 400 nadmorske, pa vmes sem ga še malo poteral. Bom videl, kaj bo realno…

Kratek zaključek: zaenkrat izgleda, da sem izbral pravo zadevo. Več bo pa čas (in kilometri) pokazal. Žal sem moral narediti kompromis pri lahkotnosti, ampak je… ga, vsega pač ne moreš imeti. Avtomatika sicer ne bi vzel, ampak ko pride prava ponudba pač nimaš kaj. Zaenkrat mi tudi ni nič žal, če mi ne bi ustrezal, ga itak tudi ne bi vzel.

PS: Če imam že avto za penzionista, naj bo pa še motor za penziča… :p

Hvala še enkrat vsem za nasvete... Malo je trajalo, ampak zaključek je pa le, pa precej drugačen kot so bile začetne predpostavke... Ta vikend sprobam predvidoma še vožnjo v dvoje, da vidim, kako se še tam obnese teh 50KM.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ALTF4, Hanzi in map

Ales

Pripravnik
7. avg 2007
403
3
18
Lichtenwald
NC750x je po moje dokaj top izbira za takšno priložnosti in še več vožnjo, poleg tega da je ultra ekonomičen. Gre pa povsem dovolj, ne nasedat gostilni.

Če si že slišal za Gustinčiča, moto novinarja... 700ko je prehvalil in prevozil z njo ohoho

Ni pa to projektil

če bi že jemal NC750x, in če si easy rider, jaz bi takoj vzel z menjalnikom DCT

Ne bi se mogel bolj strinjati s tabo. V enem mesecu odkar jo imam, sem naklepal 2300 km, vzel sem jo pa z dct menjalnikom. Zadeva čisto spodobno gre, menjalnik je zakon, poraba pa smešna. Povprečna poraba znaša 3.0 l, današnja tura Sevnica - Kočevje - Delnice - Crikvenica in nazaj, celo 2.9 l. Je pa to motor za nezahtevnega voznika, začetnika ali povratnika v motociklizem, ne za cestnega dirkača. Tudi s sopotnico zadaj gre brez težav, manjko konjev pa nadomešča navor. Motor pisan meni na kožo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mtl
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne bi se mogel bolj strinjati s tabo. V enem mesecu odkar jo imam, sem naklepal 2300 km, vzel sem jo pa z dct menjalnikom. Zadeva čisto spodobno gre, menjalnik je zakon, poraba pa smešna. Povprečna poraba znaša 3.0 l, današnja tura Sevnica - Kočevje - Delnice - Crikvenica in nazaj, celo 2.9 l. Je pa to motor za nezahtevnega voznika, začetnika ali povratnika v motociklizem, ne za cestnega dirkača. Tudi s sopotnico zadaj gre brez težav, manjko konjev pa nadomešča navor. Motor pisan meni na kožo.

jap, eni ne razumejo, da se nekateri mtoristi radi kam zapeljemo, da je važna destinacija, veter v laseh in kvalitetno preživljanje prostega časa za razliko od objestnega divjanja

porabo ima pa res smešno
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl in Ales

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Srečno vožnjo, pa si šel eno stopnico nazaj k skuterjem! :)
Hehe, hvala. Z izjavo se pa ne strinjam ;).
Še ena fotka v polni opremi:
nc750.jpg

Sicer pa sem sedaj naredil nekje 500km od tega pol v dvoje in sem zadovoljen. Je krava, tako da tega se bom moral še malo privadit, vožnja pa tudi v dvoje brez težav in ni potrebe po večih konjih. Če želiš res iskrivost, ga je treba zavrteti do konca, sicer pa lepo brni in to je to. Sem pa spremljal svojo vožnjo in ugotovil, da se dejansko vozim največ okrog 85km/h, tam mi je najbolj udobno. Tako da to bi verjetno tudi GS310 spravil skupaj, seveda pa z nekaj vrtenja.
Najbolj mi gre pa na živce, da je zelo nizek in sem že 3x v ovinku podrsal s čevljem po tleh. Je nižja od WR-ke...
Vse ostalo je ok, poraba tudi realno smešna in sicer 3.2 litra.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.558
6.162
113
Hehe, hvala. Z izjavo se pa ne strinjam ;).
Še ena fotka v polni opremi:
nc750.jpg

Sicer pa sem sedaj naredil nekje 500km od tega pol v dvoje in sem zadovoljen. Je krava, tako da tega se bom moral še malo privadit, vožnja pa tudi v dvoje brez težav in ni potrebe po večih konjih. Če želiš res iskrivost, ga je treba zavrteti do konca, sicer pa lepo brni in to je to. Sem pa spremljal svojo vožnjo in ugotovil, da se dejansko vozim največ okrog 85km/h, tam mi je najbolj udobno. Tako da to bi verjetno tudi GS310 spravil skupaj, seveda pa z nekaj vrtenja.
Najbolj mi gre pa na živce, da je zelo nizek in sem že 3x v ovinku podrsal s čevljem po tleh. Je nižja od WR-ke...
Vse ostalo je ok, poraba tudi realno smešna in sicer 3.2 litra.

Koliko € je to veselje?