Bluetooth

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
Verjetno ste o tem že veliko pisali, a zaradi obsežnosti mobisux-a je težko najti kaj koristnega.

Imam Nokia 7390 in bluetooth slušalko.
Zanima me ali obstaja kakšen program/aplikacija, ki bi sama vključila bluetooth na telefonu, ko telefon prejme klic. Po klicu pa bi bluetooth izključila. Tako bi prihranil na bateriji, saj ni potrebno da je bluetooth skoz vključen.

Zanima me še sledeče. Če imam jaz telefon povezan s PC-jem preko bletootka, se da telefon kakorkoli prepričati, da na telefonu koristim internet iz PC-ja. Da ni potrebno iti na Planet in plačevati prenos podatkov. To me zanima tudi za SonyEricsson Z710i?
Vem da obratno deluje, da se telefon obnaša kot modem.

Na PDA-ju ti dve funkciji lepo delujeta, ju pa zelo pogrešam na GSM-ju

Hvala
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik MaLiX pravi:
Verjetno ste o tem že veliko pisali, a zaradi obsežnosti mobisux-a je težko najti kaj koristnega.

Copy/Paste ?
grims-1.gif



Citat:
Imam Nokia 7390 in bluetooth slušalko.
Zanima me ali obstaja kakšen program/aplikacija, ki bi sama vključila bluetooth na telefonu, ko telefon prejme klic. Po klicu pa bi bluetooth izključila. Tako bi prihranil na bateriji, saj ni potrebno da je bluetooth skoz vključen.

Kolikor vem, kaj takega ne obstaja... Sicer pa BT ne pozre prav veliko energije... mogoce bo standby 10% daljsi ob izkljopljenem BTju...

Citat:
Zanima me še sledeče. Če imam jaz telefon povezan s PC-jem preko bletootka, se da telefon kakorkoli prepričati, da na telefonu koristim internet iz PC-ja. Da ni potrebno iti na Planet in plačevati prenos podatkov. To me zanima tudi za SonyEricsson Z710i?
Vem da obratno deluje, da se telefon obnaša kot modem.

Na Planet na tak nacin ne mores, ker mora iti prenos preko operaterjevega gatewaya, da te sploh sputsi na Planet. Pa tudi drugace mislim, da ne bo slo... Se se nisem ubadal s tem...

Citat:
Na PDA-ju ti dve funkciji lepo delujeta, ju pa zelo pogrešam na GSM-ju

Hvala
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Glede BT. Tako kot je Jest napisal. Kaj takega ne obstaja. Sploh ne za 7390, ker ima "samo" Javo. Kolikor mi je znano pa tudi za Symbian nič takega ne obstaja.
BT pa tudi ni tako požrešen. Glede na to, da ga ima konstantno prižganega skoraj vsak, ki ima slušalke, že ne more biti tako hudo.
 

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
Pri koriščenju spletnih strani, se mi gre predvsem za kakšne igrice ali pa MSN, ki pa mu je po mojem vseeno kakšno povezavo ima. No vsaj tako je pri PDA-ju