Bluetooth audio sistem za avto?

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
V oldtimerju imam slabe zvočnike, napeljavo in crknjen radio. Ker kljub temu želim poslušati glasbo v vsaj za silo dostojni kvaliteti, me zanima ali obstaja kak bluetooth zvočnik oz. sistem zvočnikov za avte, na katerega bi povezal mobilni telefon? So tisti mali enojni zvočniki za kaj ali se da dobiti namenske avromobilske sisteme?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
za cca 200€ bi se dalo že dobit prave zvočnike in pravio radio z BT.
pri 100€ pa se začnejo malo boljši BT zvočniki, ki jih lahko prenašaš na okoli.

pri prvi varjanti, bo vse zgledal lepo vgrajeno, se vsedeš in pelješ.
pri drugi varjanti, pa bo BT zvočnik potrebno nekam fiksirat, pa vrjetno skrbet, da bo baterija polna oz mu še kak kabel za napajenje potegnit..
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Ker je to oldtimer ne bi rad kopal po njemu in vgrajeval zvočnike ter radio. Prav tako imam vedno s seboj mobilni telefon in na njem glasbo, tako, da mi je ideja o dobremu BT zvočniku čisto ok. Če je seveda zvok spodoben. Gledal sem Motorolo Roadster 2 recimo, ki naj bi bila kar ok za te namene. Razen, če kdo predlaga kaj boljšega.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pa je uporaba bt tehnologije sploh dovoljena v oldtimerjih? Mislim zato, ker to je oldtimera, pa ...
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Seveda je, kot še marsikaj drugega, samo, da bistveno ne spremeni lastnosti/izgleda avtomobila. Oldtimerje se tudi konkretno predeluje glede varnosti, voznih lastnosti, udobja, tako, da ni težav.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Bluetooth boombox na baterije, če pa ne rabiš ravno, da se stekla tresejo
evil.gif
:
http://bluetooth-car-kit-review.toptenreviews.com/jabra-freeway-review.html
60109-jabra-freeway-box.jpg


Sam ravno čakam na tale Freeway, da se mi dostavi, trenutno pa že pet let uporabljam en model slabšo Jabro in sem ekstremno zadovoljen. Tale ima še boljše zvočnike in pa (predvsem zato bom zamenjal) senzor za samodejni vklop/izklop.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Če že imaš oldtajmerja, pol mu daj musko not kot je bila. Al morejo bit originalni zvočniki not? Za radio pa en sodoben retro in ne boš uničil izgleda amen nič.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Če ima oldtimerja, upam da je res kak poseben primerek, da ni v resnici le nek zjahan Golf 1
smile-1.gif
)