bluetooth - pošiljanje brez gesla

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
je možno nastaviti, da bi lahko preko bluetootha pošiljal datoteke brez gesla? Nastavil sem že vse možne nastavitve, ki sem jih našel glede tega, pa prejemniku še vedno “gnjavi” za geslo, ko pošljem katero datoteko. Ko se potem telefona seznanita, je vse OK.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Za prvo povezavo, da se telefona spoznata, je potrebno geslo. To je zaradi varnosti, drugace bi se ti lahko marsikdo priklopil na tvoj GSM, dlancnik, notebook
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Karkoli si spreminjal, si spreminjal za svoj telefon (torej za sprejemanje). Če pri pošiljanju vpraša za kodo, je to zaradi nastavitev na sprejemnem telefonu.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Če pošljem iz moje nokije, prejemnika lepo le vpraša, če sprejme datoteko in ne gesla, tako, da ni kriv prejemnik.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
A to vsem telefonom ali le na enega? Če samo na enega, je tvoja nokija že sparjena s tistim telefonom in te zato ne sprašuje za kodo. Če pa na vseh telefonih (tudi novih) ne sprašuje za kodo, ko pošiljaš z nokijo, je pa zadeva zelo (ZELO!!) čudna. Ker zadeva deluje tako, da sprejemni telefon vpraša za kodo, ko se nanj povezuje telefon, ki ga ne pozna (razen, če ima sprejemni telefon to zaščito izklopljeno). To je pač zaščita, ki onemogoča, da bi ti kar ena tretja oseba preko BTja pošiljala podatke na tvoj računalnik/telefon/ipd..

Torej, če ne želiš, da bi te spraševalo za kodo, moraš telefona spariti, seznaniti, ...