Bitka pri Grahovem med Domobranci in Partizani

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.447
9.927
113
kod Džej-Zija
Kar je približno tako nepričakovano kot znašanje Izraela nad Gazo. Če imaš zraven svoje civiliste, pač ne greš zganjat vojaških akcij.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Kako je rdeća golazen spoštovala umrle so tudi dokazali.
Posnetek zaslona 2024-01-14 165423.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.528
5.966
113
pri taščici
Zalostno je predvsem to da je v Sloveniji (pa se kje v ex jugi) padlo vec drzavljanov zaradi boja za oblast kot pa zaradi boja proti okupatorju.
Ce se ze omenja "notranjsko" v naslovu. Dokler niso prisli "osvoboditelji" ni padel praktično nihce. So pa bili domacini seznanjeni kaj počnejo somisljeniki osvoboditeljev v Rusiji s svojimi nasprotniki.
In tega niso hoteli. Pa so kljub temu dobili. Na enak nacin kot v Rusiji
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.300
5.890
113
Ah ta belo-rdeča (ne)resnica in partizanska mednarodno priznana zavezniška vojska, ki je mimogrede izvajala še revolucijo.

Po revolucionarnih merilih so si najbrž vsi zaslužili smrt, nekateri pa tudi po kakšnih drugih. Za tabele je pač vse revolucionarno nasilje, za tardeče so pa vsi izdajalci. Resnica pa nekje vmes.
 

B81

22. jul 2007
34.746
9.106
113
Ah ta belo-rdeča (ne)resnica in partizanska mednarodno priznana zavezniška vojska, ki je mimogrede izvajala še revolucijo.

Po revolucionarnih merilih so si najbrž vsi zaslužili smrt, nekateri pa tudi po kakšnih drugih. Za tabele je pač vse revolucionarno nasilje, za tardeče so pa vsi izdajalci. Resnica pa nekje vmes.
Resnica je to, kar je hanzi napisal, prizavajo vsi.

Vec ljudi je padlo od svojih, kot od drugih. Kar ti da misliti, da ce so "vsi bili izdajalci", mar ne bi potem demokraticno morali narediti tako, kot je bila volja ljudstva?

Zaganjamo se v prepir partizani/domobranci, pozabljamo pa na podjetnike in ostale mislece, ki so bili zradirani. Pa ne od marsovcev.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.741
252
113
To župo seveda še hladno zlijmo v rov in zakoplimo. Ja?

Zarad mene komot. mene ni bilo tam, tebe tud ne, tko da se lahko samo prerekava na podlagi izpovedi posameznikov, kateri pa spet itak vsak na svojo stran vlečejo. No, sej kmalu pa še njih ne bo več.

Lahko se pa še naslednjih 50 let s tem ukvarjamo, kot da ni drugih večjih problemov in ostajamo razdeljeni. Rezultat bo pa enak. Vsak bo še vedno vlekel na svojo stran.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon in jendomen