Bitcoin-hudičeva valuta.

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
ETH je talec ICOTOV, kup laži. Kitajska že regulira ICO, cena ethja bi mogla biti krepko čez 500$ če bi blo vse ok.

Kar se tiče btc-ja še zmeraj sem prepričan da bo zaradi omejitve blocksize 1MB in omejeno dnevno št transkacij to postalo neuporabno in prepočasno. Kot vem je na block od BTC ja cca 100 transkakcij. Težavnostna stopnja vedno višja.

Po nekaterih prepričanjih bi moral prvo mesto prevzeti BCC z block size 80MB... Skratka, je pa zanimivo ko začenjeo prelivat malo večjo kolikčino BTCja v druge ali pa v fiat. Zruka zraven še vse alt coine.

Tukaj mi filozofija ni čisto jasna.Je pa jasno da če ne bo upgrejda block size na 2 MB pri BTC-ju bo recimo BCC prevzel glavno vlogo.... Mislim pa da se veliki plejerji fest igrajo z prelivanjem BTCja in ustavljanjem rudarjenja - predvsem Kitajska.

Čas bo povedal da ne bo neko noč hard reset in popravek cene kar na pol. Zanašanje na velik cap je tudi zelo precenjen, češ takemu capu se pa amagedon ne more zgoditi.

Skratka alt coini so res bolj dobičkonosni, vsi pa vemo če bi vse samo pustili v BTC-ju bi več profitirali, ker na alt coinu zaslužil po več 100%, še lažje pa izgubiš. Trejdanje je velika jeba in predvsem morš skoz bult kar se dogaja.

Še najbolje je pustiti in ne dosti bezlati iz alt v alt coin. Over pa BTC poseka z trenutno rastnjo vse, če pa na alt coinu zaslužiš kot recimo emc2, iota... je pa predvsem posledica dost spremljanja in ni to za vse.

Jest mislim da je tomi povedal, če bi razporedili med določene altcoine keš bi resnično profitiral največ. Samo realnost je pač požrešnost, da z špekulacijami iščeš terno.

in te ni.....
 
Nazadnje urejeno:

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
In prav je tako, ne morejo zdaj vsi postat kripto miljonarji
smile-1.gif
Kdor sledi in analizira, gara in se sekira bo dobil več. Kdor pa ne je že dovolj velik napredek, da je sploh dal nekaj v BTC. To je tako, kot če bi vlagal v Microsoft, ko je bil še v garaži...
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Tu lahko vidiš koliko transakcij je v blokih.

Last block transactions

Bitcoin developerji namenoma zadržujejo blocksize na 1 MB, ker trenutno zadostuje in bo zadostovalo tudi v prihodnje, kajti ta block je namenjen večjim in ne večjemu številu mikro transakcij, ki se bodo z LN selile v 2.nd layer kjer pa omejitev praktično ne bo več.

BCH je brca v temo, ki so jo izvedli "kriminalci", kajti samo s povečanjem bloka dolgoročno ničesar ne rešijo, rešijo lahko začasno, že zelo kmalu se bo pa zadušil, ko se bo pokazalo, da zaradi nepodpore dodatkom, ki jih je BTC prejel preko nadgradnje v segwit, BCH ne more računati na razširitve, ki se obetajo v BTC.

Poleg tega ima BCH zelo slabo developer podporo in na nek razvoj težko računa. Skratka BCH je nekakšno slepo črevo ...
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.050
1.460
113
39
Kaj pa pravite na logiko, da se porabljajorealni resursi (premog - elektrika) za pridobivanje navidezne dobrine?
Meni je to malo skregano...
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Ne sekiraj se za premog, ves bančni sistem z infrastrukturo tudi porabi ogromno energije, pa se nihče ne sekira.

Sicer pa obstajajo kriptovalute, ki porabijo manj energije za rudarjenje, ker uporabljajo algoritme, ki se lahko izvajajo na navadnih računalnikih in je izdelava posebnih čipov otežkočena.

Naprimer Bitcoin Gold (BTG) se mi zdi dosti bolj perspektiven, kot Bitcoin Cash (BCH),
ravno zaradi takega ASIC resistance POW algoritma in z vsemi segwit dodatki, ki jih ima tudi Bitcoin.

Ethereum bo tudi sčasoma prešel na neko POS varianto, ki porabi manj energije.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
BTC bo zgubu velike playerje v kratkem, preprosto bo postal neuporaben, saj ga mnogi zapuščajo zaradi prevelikega nihanja same vrednosti.

BTC ima veliko forkov.... Skratka nadgradnje Bitcoin Segwit2x mislim da sploh nebo.

Skratka BTC-ju se ne piše dobro, predvsem dobiva močan odpor na Kitajskem. Tudi ona lahko povzroča nihanja v vrednosti. Drgač pa se slepo črevo dobro drži. Če ne drugega za manipulacije.

Tudi fork BTG je en nateg.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Nihče ga ne zapušča, ravno nasprotno, BTC ima vedno več vlagateljev, samo dominantnost pogledaš in dnevni promet in je vse jasno.
Sredi decembra se pridružuje tudi CME group, kar je tudi razlog trenutnega velikega povečanja kapitalizacije.

Res pa je, da je BTC najbolj pogosto napadana kriptovaluta in da se ga je tudi z zadnjimi forki poskušalo uničiti.
 

rattebruecke

Zelenc'
9. dec 2017
1
0
1
Mene pa zanima nekaj kar se tiče Bitconnecta. Vem, da jih je nekako 50%, ki govori da naj bi bil ta coin ponzi itd., ampak sem se odločil sam stestirati in sem vložil tisti minimalni vložek 100$ še tja, nikoli ne veš, če je slučajno coin pravi bi se dalo ogromno zaslužiti, če ne pa tudi v redu. Zanima me pa kako je to glede obdavčitve, ker rudarjenje vem, da je obdavčeno, samo trgovanje pa ne. Pri Bitconnectu pa gre za zadevo tako, da ti njim posodiš nek vložek za x dni, kolikor že pač piše, oni pa ti vsakodnevno dodajo cirka okrog 1%(odvisno od razmer, včasih tudi 0 ali pa tudi več kot 1%) na račun, ki ga lahko takoj dvigneš ali pa tudi reinvestiraš, po preteku x dni pa dobiš še glavnico nazaj. Zdaj, ker vsaj zaenkrat redno odplačujejo, me pa zanima ali bi se to posojanje oziroma karkoli naj bi to bilo lahko gledalo kot neko storitev in bilo možno obdavčiti, ali kakorkoli se že gleda na to zadevo, je to le procent od trgovanja itd...?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Bomo videli, kaj bo pokazala prihodnost ..
Nekateri trdijo tako, nekateri drugače, cirtira pa lahko vsak svojega

Bill Gates naprimer trdi, da je Bitcoin unstoppable
evil.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik rattebruecke pravi:
Mene pa zanima nekaj kar se tiče Bitconnecta. Vem, da jih je nekako 50%, ki govori da naj bi bil ta coin ponzi itd., ampak sem se odločil sam stestirati in sem vložil tisti minimalni vložek 100$ še tja, nikoli ne veš, če je slučajno coin pravi bi se dalo ogromno zaslužiti, če ne pa tudi v redu. Zanima me pa kako je to glede obdavčitve, ker rudarjenje vem, da je obdavčeno, samo trgovanje pa ne. Pri Bitconnectu pa gre za zadevo tako, da ti njim posodiš nek vložek za x dni, kolikor že pač piše, oni pa ti vsakodnevno dodajo cirka okrog 1%(odvisno od razmer, včasih tudi 0 ali pa tudi več kot 1%) na račun, ki ga lahko takoj dvigneš ali pa tudi reinvestiraš, po preteku x dni pa dobiš še glavnico nazaj. Zdaj, ker vsaj zaenkrat redno odplačujejo, me pa zanima ali bi se to posojanje oziroma karkoli naj bi to bilo lahko gledalo kot neko storitev in bilo možno obdavčiti, ali kakorkoli se že gleda na to zadevo, je to le procent od trgovanja itd...?

Ni davkov na kripto. Karkoli delaš z njimi... Posojaš, kupuješ, trguješ, rudariš... Če se bojiš davkov potem denar enostavno nikoli ne daš nazaj na račun pa je. Porabiš kriptovalute preko debetne kartice za vsakodnevni šoping in maš mir...
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Rudarjenje je obdavčeno.
Ko karkoli kupuješ pa tudi plačaš DDV, ki je v ceni
evil.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.562
2.416
113
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Citat:
Uporabnik rattebruecke pravi:
Mene pa zanima nekaj kar se tiče Bitconnecta. Vem, da jih je nekako 50%, ki govori da naj bi bil ta coin ponzi itd., ampak sem se odločil sam stestirati in sem vložil tisti minimalni vložek 100$ še tja, nikoli ne veš, če je slučajno coin pravi bi se dalo ogromno zaslužiti, če ne pa tudi v redu. Zanima me pa kako je to glede obdavčitve, ker rudarjenje vem, da je obdavčeno, samo trgovanje pa ne. Pri Bitconnectu pa gre za zadevo tako, da ti njim posodiš nek vložek za x dni, kolikor že pač piše, oni pa ti vsakodnevno dodajo cirka okrog 1%(odvisno od razmer, včasih tudi 0 ali pa tudi več kot 1%) na račun, ki ga lahko takoj dvigneš ali pa tudi reinvestiraš, po preteku x dni pa dobiš še glavnico nazaj. Zdaj, ker vsaj zaenkrat redno odplačujejo, me pa zanima ali bi se to posojanje oziroma karkoli naj bi to bilo lahko gledalo kot neko storitev in bilo možno obdavčiti, ali kakorkoli se že gleda na to zadevo, je to le procent od trgovanja itd...?

Ni davkov na kripto. Karkoli delaš z njimi... Posojaš, kupuješ, trguješ, rudariš... Če se bojiš davkov potem denar enostavno nikoli ne daš nazaj na račun pa je. Porabiš kriptovalute preko debetne kartice za vsakodnevni šoping in maš mir...

Se že premika

https://btcmanager.com/us-senate-bill-s-1241-criminalize-concealed-ownership-bitcoin/
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Kriminalizacija prikritega lastništva kriptovalut.

Delno je to mogoče preko menjalnic, kjer nekatere regulative že zahtevajo, da se pri prijavi izvede identifikacija strank.
Ker pa gre za globalno zadevo in ne nekaj, kar se dotika samo ene države, ni jasno, kako lahko to izpeljejo.

Sicer je to nekaj takega, kot da bi zahtevali, da bi morali vsi prijaviti vse zlato (in druge dragocenosti) tudi bankovce, ki jih imajo v lasti.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Tako kot pri vsaki zadevi, obstajajo tudi na tem področju nasprotniki, kritiki in podobni, kar je nenazadnje tudi prav.

Posamezne izjave me ne zanimajo pretirano, tudi če jih dajejo največji "strokovnjaki", zanimajo me zgolj anekdotično
evil.gif


Resnično stanje pa veliko lažje spoznaš, če slediš številkam ..
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem imel pa danes težavo s stop orderjem na Bitstampu. Nastavil prodajo pri določeni cifri... in je padlo pod, moj stop order pa je bil še vedno odprt. Sem mislil, da zadeva deluje pa očitno ne.
sprasujem se.gif