Bitcoin-hudičeva valuta.

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Kr pametno razmišljaš...

Pri vsaki prodaji mora biti kupec, nobena borza ti nič ne odkupuje. Res me zanima, kako bo to izgledalo, ko pride do panike - opravka konec koncev imamo (gledano globalno) z zadevo, s katero trguje malo število ljudi.
Se kdo spomni tam leta 2010 t.i. "flash crash" ko so na NY borzi letele delnice kot so GE, PG, CAT ko kamen in to baje predvsem zaradi avto trgovalnih programov, ki so pač kot so bili nastavljeni prožili stop losse (konkretno pod nastavljenimi vrednostmi)!

Ne glede do kam bo to prilezlo se mi ne zdi nemogoč kak 1 ali 2 dnevi padec v rangu 50 ali kaj več %.

Pioneer - dobro si napisal, da zdaj se loudajo zaradi futuresov...kaj kmalu za tem pa lahko kak big boy zašorta in bo veselica...saj veš kako izgleda šort attack ko se spravijo na kako firmo...
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
To je pa tko ko vsi vidite samo BTC
smile-1.gif
Maš večje donose pri altcoinih ki prešišajo BTC za 10x...

Če bi rad prodal BTC, ko bo vreden recimo 100€ si ga lahko preko shapeshift, ki je v JAXX zamenjaš v ETH in imaš takoj cenejšo transakcijo in tudi hitrejšo in pošlješ na exchange. Tam pa prodaš. V ene 30 min. boš mel nazaj € in pol si jih lahko pošlješ nazaj na TRR ali pa če ne želiš prodajat pa bi vseeno rad uporabil kripto si pa potem nabaviš debetno kartico, pa držiš gor kriptovaluto in jo počasi trošiš za svoj lajf...
 

daaam

Pripravnik
8. dec 2017
31
0
6
Ma jst ne rabim nič takoj oziroma nočem imet vsega..saj sem napisal da je moj namen bil samo probat v praksi.. Poznam tudi druge kriptovalute in vem da gre tam hitejše in z manjšimi provizijami. Pisal sem samo za btc. Poanta zapisa je bila da ne vidim nobene praktične vrednosti (trenutno) v btc-ju . ..V praksi bomo mešetaril z majhnimi zneski, ne pa z miljoni..pa tud avto kupiš vsake par let (takrat te briga za 50 eur mining fee-ja..Kao denar prihodnosti s takšnimi težavami in nestabilnimi borzami..in če se sam strinjaš da se tehnologija šele razvija, potem takem res ni ene pametne podlage za tako noro rast.. razen to da je pač vlagateljev še skozi več kot pa tistih ki izstopajo iz vlaka..
ne trdim da blockchain nima prihodnosti, ker jo ima...edino za btc nisem prepričan..s tako krivuljo gor sigurno ne..
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Kr pametno razmišljaš...

Pri vsaki prodaji mora biti kupec, nobena borza ti nič ne odkupuje. Res me zanima, kako bo to izgledalo, ko pride do panike - opravka konec koncev imamo (gledano globalno) z zadevo, s katero trguje malo število ljudi.
Se kdo spomni tam leta 2010 t.i. "flash crash" ko so na NY borzi letele delnice kot so GE, PG, CAT ko kamen in to baje predvsem zaradi avto trgovalnih programov, ki so pač kot so bili nastavljeni prožili stop losse (konkretno pod nastavljenimi vrednostmi)!

Ne glede do kam bo to prilezlo se mi ne zdi nemogoč kak 1 ali 2 dnevi padec v rangu 50 ali kaj več %.

Pioneer - dobro si napisal, da zdaj se loudajo zaradi futuresov...kaj kmalu za tem pa lahko kak big boy zašorta in bo veselica...saj veš kako izgleda šort attack ko se spravijo na kako firmo...

Bomo vidli, če bodo tisti ki majo večino podlegli paniki. Vse je v tem ali jih bodo oni prodajali. Lahko se zmenijo, sej ni regulacije tako da bi to znalo iti skozi. Penalov tudi ne bo če jih odkrijejo. Samo dvomim da bodo želeli prodati pod ceno. Banke šele zdaj nabavljajo. Pomoje zna kak short poskočit ko bo BTC 2x višje, da se vrne nazaj na nivo nakupa pa opet jovo na novo. Čas bo povedal svoje
smile-1.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik daaam pravi:
Ma jst ne rabim nič takoj oziroma nočem imet vsega..saj sem napisal da je moj namen bil samo probat v praksi.. Poznam tudi druge kriptovalute in vem da gre tam hitejše in z manjšimi provizijami. Pisal sem samo za btc. Poanta zapisa je bila da ne vidim nobene praktične vrednosti (trenutno) v btc-ju . ..V praksi bomo mešetaril z majhnimi zneski, ne pa z miljoni..pa tud avto kupiš vsake par let (takrat te briga za 50 eur mining fee-ja..Kao denar prihodnosti s takšnimi težavami in nestabilnimi borzami..in če se sam strinjaš da se tehnologija šele razvija, potem takem res ni ene pametne podlage za tako noro rast.. razen to da je pač vlagateljev še skozi več kot pa tistih ki izstopajo iz vlaka..
ne trdim da blockchain nima prihodnosti, ker jo ima...edino za btc nisem prepričan..s tako krivuljo gor sigurno ne..

Kdo pa pravi da bo BTC glavni... BCH je recimo že boljši če gledamo forkan BTC. Maš pa še boljše, ki pridejo ven. IOTA recimo nima mining fee, samo je še v beta fazi. BTC je pionir, neka inovacija. Sej avto tudi ni ostal isti kot je bil prvi prototip:) Danes imaš že avto ki vozi samostojno in eni celo letijo...
 
Nazadnje urejeno:

daaam

Pripravnik
8. dec 2017
31
0
6
Pioneer ..zastopim ...sam tega ne zakaj potem vsi vlagajo v btc, če so vse sodobnejše tehnologije veliko boljše.. ..čredni nagon?
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Jap, sej povprečna oseba ni nek IT ekspert, niti ne ve kako si naloži client nekega altcoina na PC. Pač vidijo novico na TV, časopisu, po radiu in tam se govori le o BTC. Nisem še zasledil, da bi kdo govoril o altcoinih, pa je recimo ETH, ki je po market capu takoj za BTC...
 
Nazadnje urejeno:

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Bitcoin je vlečni konj celotne kripto scene in s trenutnim dnevnim prometom $23 milijard ni za podcenjevati.

Če je vlagateljev vedno več, je za bitcoin samo dobro, saj so ljudje pri denarju zelo občutljivi in če v nekaj veliko vložijo, postanejo zelo zainteresirani, da vložki ne bi bili zaman in jih ne bodo pustili kar tako propasti.
Pretkani špekulanti (ki niso v večini) se sicer "igrajo", a so z rastjo tudi učinki teh špekulacij vedno manj pomembni.
 

daaam

Pripravnik
8. dec 2017
31
0
6
Seveda je dobro da je vlagateljev vedno več..sj to btc poganja v višave..ko jih pa ne bo več, se pa lahko obrne.. Ljudje seveda so občutljivi kam vlagajao, zgodovina pa kaže da ni finančnega inštrumenta, kjer v nekem obdobju ne bi ti občutljivi ljudje prišli na led...in največkrat "popušil" večino vloženega premoženja..
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Jp, ni zastonj tisti rek: "investiraj le toliko kolikor si pripravljen izgubiti"...

Blokchain in kriptovalute so šele v povojih, mi smo "zapozneli" zgodnji uporabniki. Rasti na tem področju je še ogromno. Tisti prvi (od 2009-2012), so zdaj že lepo bogati, če seveda niso prodali večjih količin.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Zakaj jih ne bi bilo več? A kar naenkrat da se bodo vsi premislili in izstopili?

Tisti, ki so že v sistemu in tisti ki šele prihajajo, bodo začeli kriptovalute (predvsem bitcoin) tudi vedno bolj uporabljati in ko bodo ugotovili, da lahko nekaj plačajo tudi v nedeljo ali med prazniki, (kar sicer s fiat denarjem ni mogoče, če so banke zaprte) in da za to niti ne potrebujejo bančnega računa pri nobeni banki, bodo začeli počasi spoznavati tudi prednosti kriptovalut.
 

daaam

Pripravnik
8. dec 2017
31
0
6
Jp, ni zastonj tisti rek: "investiraj le toliko kolikor si pripravljen izgubiti"... se strinjam...to je zlato pravilo...ampak občutek imam da pri vsej tej noriji marsikdo izgublja glavo...
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
Če se ne mudi zelo in lahko počakaš kak dan, lahko že zdaj prideš skozi z nizko provizijo, ki je neodvisna od velikosti nakazanega zneska (milijon € ima enako provizijo kot 1€) , če bi rad, da se zadeva uredi čim prej, pa pač plačaš nekaj eurov (kot sem preizkusil te dni je za 3€ provizije sledila potrditev v 10 minutah)

Ne vem kaj si ti prenašal, ampak zagotov ne bitcoine ali pa zagotovo ne "te dni".

Trenutno stanje:
Citat:

The fastest and cheapest transaction fee is currently 480 satoshis/byte, shown in green at the top.
For the median transaction size of 226 bytes, this results in a fee of 108,480 satoshis.

Torej cca. 15EUR je trenutno fee s katerim ti gre transkacija "takoj" skozi, ker se za potrditev rabi 6 blokov tudi ne gre v 10 min ampak rabi ponavadi malo dalj.

S 3 EUR feeja trenutno oz. že par dni ne gre nobena transakcija skozi.

Ampak to ni bistveno, bistveno je da je bilo pred 1m tednom 5 eur dovolj za hitre prenose, dva dni nazaj si rabil 10 eur, danes rabiš 15 eur. Ko sanja svinja kukuruz (1 bitcoin 200.000 USD) pozablja na dejstvo da 1x večja vrednost pomeni 1x večji marcetcap in v teoriji tudi vsaj 1x toliko transakcij. V praksi pa cena transakcij ne raste linearno glede na število, ampak očitno potenčno ... torej bo ko BTC 30k USD bomo imeli 200+ EUR feeja za hitre transakcije. Cool ne?

Pa lightning ni rešitev ker sem že povedal, da deluje izven blockchaina in zna povzročit precejšno zmešnjavo. Lightning deluje pod smart contracti v obstoječem blockchainu in ga dela napreglednega. Po domače povedano namesto da ti preneseš bitcoin iz ene denarnice v drugo, za kar rabiš potrditve omrežja (blockchain transakcija) se pri lightningu enostavno v obstoječi blok zapiše da je iz te denarnice šlo X coinov v denarnico Y, enako se zapiše v prejemnikovi denarnici. V praksi cool, v teoriji pa samo poglabljaš problem in kot rečeno delaš blockchain nepregleden. Dejansko je rezultat takih matric (blockchain množen s smart contracti znotraj zapisov) nekončna množica opcij in hmalu tega ne bo noben preverjal/beležil kar vodi v kolaps sistema.
 

daaam

Pripravnik
8. dec 2017
31
0
6
uuuu ...zakaj bi pa plačeval z btc-jem če se mi pa premoženje zviša v enem dnevu za XY % rajš plačam iz trr-ja...zanimiv bi bil podatek koliko se dejansko izvrši plačilnega prometa z btc-ji .za produkte ali storitve..in ne samo za vlaganje...ne bodo kar naenkrat hotel vsi izstopit, ampak čredni nagon pravi da tako kot sedaj vsi panično kupujejo bodo potem ko bo dotok novih vlagateljev usahnil in se bo vrednost začela nižat hoteli vsi vnovčit svoje btcje za $ ..in to bo vse skup potegnil v spiralo ker folk nobenmu ne bo mogel prodat, zato bo nižal ceno samo zato da dobi kj ven....
 

daaam

Pripravnik
8. dec 2017
31
0
6
Utisevalec.. Hvala, jst kot totalen laik sem to hotel povedat, s prvim post-om pa nisem znal..
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Preko BitPay sem nekaj denarja v nedeljo iz BTC nakazal na debetno kartico in v 10 minutah je že bila prva potrditev, po treh potrditvah BitPay že nakaže fiat in je na debetni kartici, kar se zgodi v naslednjih 10-20 minutah.
Za fee sem plačall cca 3 EUR (0,0003 BTC)


Pred kakšnim tednom sem izvedel podobno transakcijo vendar z nižjo provizijo (plačal sem manj kot 1 EUR;) in takrat se je denar pokazal na kartici po približno 3 urah.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Pa kaj, če vrednost raste, včasih je treba tudi kaj kupiti
smile-1.gif


Jaz bi sicer raje več plačeval kar direktno v kriptovaluti, vendar je zaenkrat potrebno (pri nas) še vedno večino stvari plačevati z evri in potem pač pretočim kripto v evre. (en nepotreben korak več)
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Po domače povedano namesto da ti preneseš bitcoin iz ene denarnice v drugo, za kar rabiš potrditve omrežja (blockchain transakcija) se pri lightningu enostavno v obstoječi blok zapiše da je iz te denarnice šlo X coinov v denarnico Y, enako se zapiše v prejemnikovi denarnici. V praksi cool, v teoriji pa samo poglabljaš problem in kot rečeno delaš blockchain nepregleden. Dejansko je rezultat takih matric (blockchain množen s smart contracti znotraj zapisov) nekončna množica opcij in hmalu tega ne bo noben preverjal/beležil kar vodi v kolaps sistema.

U lajfu nisi naredu BTC transakcije pa pametuješ o delovanju lightning sistema
hysterical-1.gif
najprej preberi kakšno knjigo pa članke preden pametuješ na pamet.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Po domače povedano namesto da ti preneseš bitcoin iz ene denarnice v drugo, za kar rabiš potrditve omrežja (blockchain transakcija) se pri lightningu enostavno v obstoječi blok zapiše da je iz te denarnice šlo X coinov v denarnico Y, enako se zapiše v prejemnikovi denarnici. V praksi cool, v teoriji pa samo poglabljaš problem in kot rečeno delaš blockchain nepregleden. Dejansko je rezultat takih matric (blockchain množen s smart contracti znotraj zapisov) nekončna množica opcij in hmalu tega ne bo noben preverjal/beležil kar vodi v kolaps sistema.

U lajfu nisi naredu BTC transakcije pa pametuješ o delovanju lightning sistema
hysterical-1.gif
najprej preberi kakšno knjigo pa članke preden pametuješ na pamet.

A si mogoče izpustil da sem začel stavek z "po domače povedano"? Sicer lahko pa ti poveš bolj enostavno kaj je lightning omrežje in kakšna je razlika v prenosih "premoženja" iz ene addresse na drugo.