Bitcoin-hudičeva valuta.

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Koliko časa rabiš, da te potrdijo in kakšne fee-je imajo, oz. jaz se odločam ali bi šel na Bitfinex ali na Bittrex. Kakšen predlog?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.991
5.099
113
Do zdaj je šlo med valutami tam do 5 minut. Včasih tudi nekaj 10 sekund. Fee pa je bolj kot ne standardni, to je 0.25%.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne, ne, koliko časa rabiš, da se registriraš in začneš trgovati. Recimo par mesecev nazaj je folk pravu, da rabiš za Kraken tam, kak mesec, da te potrdijo. (na Kraken itak ne grem, ker je počasen in šteka), Na Bitstampu rabiš kak dan ali dva, da te potrdijo. Coinbase im aavtomatsko potrjevanje in recimo rabiš cca 15-30min. Torej, koliko časa rabiš na Bittrexu? Pa deluje gladko, imaš kdaj kake težave?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
ksz

Kratek povzetek dogajanja, kot ga je nekdo na TW lepo strnil v petih točkah:


1. Bitcoin is currently under attack. Both bitcoincash's current difficulty adjustment algo, & the new one they plan to fork to tomorrow are parasitical by nature.

2. Combining the use of the EDA & soon the DAA with both spam attacks & a bch pump on exchanges is an attempt to drain hashpower from bitcoin

3. It's a pretty smart strategy actually. Probably the most clever attack on bitcoin we've ever seen.
Should be interesting to watch play out, particularly bch's DAA fork in 2 days.

4. This attack will fail. Just like all the ones before it have. However, Core devs should be prepared to change difficulty algo or PoW if necessary.
What doesn't kill bitcoin makes it stronger.


5. The attack coincided with bitcoin's difficulty adjustment to maximize its impact.
Without a change to the difficulty algo, it will be over three weeks until block time normalizes, unless hash rate moves back from bch


*
EDA - Emergency Difficulty Adjustments
DAA - Difficulty Adjustments Alghoritms
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.991
5.099
113
V par urah sem bir prijavljen in verificiran. Not a big deal.

Drugače pa ti napadi na BTC niso nič kaj dobrega za ne samo za BTC ampak za celotno tehnologijo.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Menim, da so ti napadi pravzaprav dobrodošli, saj tehnologijo tako na najboljši možni način testirajo, odkrivajo njene šibke točke in jo delajo vedno močnejšo.

Vsak naslednji (preživeli
evil.gif
) napad bo težje izvedljiv.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, kot se je moralo zgoditi. Korekcija BTC-ja se izvaja. Po neki formuli, ki sem jo že prilepil tu gor, naj bi šel do cca 5000$ in potem navzgor do cca 12800$. Ker pa se je sedaj vmešal že skoraj pozabljeni BCH, se stvari lahko odvijejo drugače. Verjemite pa, kar gre hitro gor, gre tudi hitro dol in BCH je na pravi poti, ker se tudi tukaj dobički vnovčujejo oz. zopet se bodo pretočili nazaj v BTC.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.991
5.099
113
Se strinjam z zgoraj navedenim. Škoda da še danes ni možno sepa plačilo, da bi še malo iztržil od BCH.
Če ima kdo info kdaj se bo obrnilo trend nazaj na stara pota naj ne skopari z informacijami, da pravočasno zamenjamo nazaj na BTC
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tudi, če bi imel sedaj denar na voljo na borzi, nikar ne kupuj BCH-ja, ker je zelo, zelo visoko in lahko pade v 1 dnevu tja, kjer je bil 1 teden nazaj. Nikoli ne kupuj coinov, ko zrastejo visoko, ker je to ruska ruleta. Ja, lahko na hitro zaslužiš par fičnikov, samo lahko pa na hitro izgubiš mnogo več. Drugo leto proti koncu leta naj bi Evropa uvedla Instant Sepa nakazila, kar pomeni, da bodo izvedena v trenutku oz. v parih minutah. Torej, boš nakazal denar iz banke na borzo in čez par minut ga boš že imel gor. Drugače pa, ne kupujte sedaj BCH-ja, ker se lahko hudo opečete. Če pa ste pripravljeni požreti izgubo, pa kar. Problem je ta, da je BCH sedaj še bolj riskanten, kot BTC. Lahko,d a bo zgrmel dol in se nikdar več vrnil na to vrednost danes, lahko pa, da bo zamenjal Bitcoin. V tem kripto svetu se dogajajo stvari v absurdu.
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
BCH je že zgrmel iz 0.4 na 0.3 v 5 minutah, še dobro da sem bil ob 7.30 pokonci in sem hitro prodal - sedaj je že skoraj na 0.2.
Sedaj pa čakat, da bitcoin spet zraste
cheer.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.991
5.099
113
Jaz sem strejdal na 0.3. Lahko bi prej, ampak sem vseeno v lepem plusu. Živčna vojna, ni kaj. Me zanima če sem kiksnil.
 
Nazadnje urejeno:

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Sam sem prodal za 0.31, je pa bittrex zaštekal takrat ko je bil obrat in mi ni šlo prodat za 0.36. Živci so pa delali na polno.
Jebat ga, sem skoraj podupliral število BTC v 2 dnevih.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.014
9.161
113
40
MB
jaz sem se distanciral od tega crapa, in kak teden dni nazaj kupil etc, in ga danes prodal za lep donos
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem skoraj kupil Bitcoin sedaj, vendar mislim, da je BullTrap in da bo šel še dol. BitcoinCash pa..halo, zgrmel za več kot polovico dol v urci. Si videl Daco, bi ga prejle kupil in bi sedaj več kot polovico izgubil. Torej, ne kupuje se na vrhuncu nikoli, tudi, če raste, kot noro.
Imaš srečo, da InstantSepa še ne deluje
grin1.gif

JAz sem sedaj samo živčen, ker ne vem, na kateri točki naj vstopim v BTC
uf-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.014
9.161
113
40
MB
kam pa bo šel denar od casha? nekaj v alte večina pa verjetno v btc nazaj, ali ? jaz mam buy za btc na 5500 pa ne vem, če ga bom danes doživel :D
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, sem prebral...sej, teh novic je toliko, da bo pa kdaj tudi kaka resnična. Sedaj sem izvedel, da se bo Segwit2X vseeno zgodil