Bitcoin-hudičeva valuta.

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
"However, we should note that Jafari made very different predictions for the future of Bitcoin only a few months ago. In August she suggested that the currency could hit a high of $4,800 – but that it would subsequently dip down to somewhere in the region of $2,200"

Sedaj napoveduje rast čez 8000USD. Ja, samo prej se mora zgoditi korekcija, katero pa ne omenja. Kaj hočem povedati....da govori sebi v prid in kot veter zapiha.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
To so sicer še vedno samo predvidevanja, ki ne morejo biti nikoli čisto točna, vendar imajo verjetno več podatkov, s katerimi operirajo, kot mi.

Današnja velika nihanja tečaja so samo posledica boja (tug of war
evil.gif
) med tistimi, ki so stavili na fork (segwit2x) in nasprotnim taborom, ki si ne želi forka in destabilizacije bitcoina.

Bomo videli ..
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.271
1.944
113
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
To so sicer še vedno samo predvidevanja, ki ne morejo biti nikoli čisto točna, vendar imajo verjetno več podatkov, s katerimi operirajo, kot mi.

Današnja velika nihanja tečaja so samo posledica boja (tug of war
evil.gif
) med tistimi, ki so stavili na fork (segwit2x) in nasprotnim taborom, ki si ne želi forka in destabilizacije bitcoina.

Bomo videli ..

Tale analitika in predvidevanja, gre glih nekako takole kot tukaj na forumu, ko se zbere par nas ½strokovnjakov½

Se vsede par modelov pri goldman sachsu zjutraj na kavo in debatirajo. Kaj čmo rečt fantje, verjetno bo šlo gor, mogoče pa tut dol, sej ne vemo - pol se pa neki zmislijo in to je to.

Kdo pa lahko ve kam bo šel tečaj. Vmes pride neka udarna novica, pa gre lahko vse skupaj nazaj na jurja ali dva, ali pa gor na dvajset.

Mediji pa lahko napumpajo ceno ali pa jo zbijejo. Enako kot ta Segvit, tolko je blo pumpanja, da je šel ves denar v Bitcoin - vsi so upali na free money - ostale močnejše valute so stagnirale zadnje čase
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
5.000
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
"However, we should note that Jafari made very different predictions for the future of Bitcoin only a few months ago. In August she suggested that the currency could hit a high of $4,800 – but that it would subsequently dip down to somewhere in the region of $2,200"

Sedaj napoveduje rast čez 8000USD. Ja, samo prej se mora zgoditi korekcija, katero pa ne omenja. Kaj hočem povedati....da govori sebi v prid in kot veter zapiha.

Kakšno korekcijo imaš v mislih, oziroma katera bi se naj mogla zgodit, ter zakaj?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Korekcija se zgodi, ko ta glavni poberejo dobičke ven, cena pade in ponovno kupijo za poceni in tako imajo več. Vsaj tako naj bi se delalo. Cel ameriški forum govori, da naj bi se zgodila korekcija. Večno tudi ne more rasti. Sicer pa...bomo videli.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Mislim, da zdaj tud svež denar prihaja noter.... folk kupuje alte, ker so "low".
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
5.000
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Korekcija se zgodi, ko ta glavni poberejo dobičke ven, cena pade in ponovno kupijo za poceni in tako imajo več. Vsaj tako naj bi se delalo. Cel ameriški forum govori, da naj bi se zgodila korekcija. Večno tudi ne more rasti. Sicer pa...bomo videli.

Torej kdo ima vire pri tanajvišjih, da nam pove gdaj bodo imeli razprodajo.
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pomembno vlogo imajo tudi Exchange (Borze), ki umetno držijo ceno gor ali pa jo skenslajo dol s tem, da one same prodajajo svoje coine Sicer jaz vem mnogo premalo, vendar sta to 2 pomembna dejavnika.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Zato je edina tehinka proti tej mafiji, da Holdas. Jaz sem hitro opazil, da se trejdanje ne splaca, ce res nisi pri koritu informacij.

Za povečanje količine coinov, pa sam malo rudarim, nekaj pa mam v NEO, ki generira GAS.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tako je. Mi je rekla žena, holdaj, ampak jaz pameten sem trejdal in imam zdej mnoooogooo manj, kot, če bi samo holdal. Žena bolj pametna, kot jaz. Zato čakam BTC, da pade, kupim in holdam. Sem ji rekel, da naj spremeni geslo in ga skrije pred mano, ker sem ratal odvisen od tega trejdanja.
bonk.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
5.000
113
Samo če si ga kupil pri 5k in čakaš pri tem pa te presenetijo z padcem na 4k nisi neke koristi z holdanjem naredil.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Holda se na dolgi rok. To pomeni, da vložiš v Bitcoin in ga prodaš recimo čez 5 let. Vmes seveda spremljaš dogajanje in biti živčen, je prepovedano. Tudi, če pade, veliki ne bodo dopustili, da propade. Bittcoin imajo svetovne korporacije, tudi, če se ne govori o njih.
Mreni je samo žal, da sem zamudil samo 1 leto ali pa, da bi ga kupil vsaj na začetku leta, ko je bil okoli jurja, pa sem že l.2013 sodeloval v tem forumu, vendar se takrat nisem kaj pretirano zanimal zanj, saj sem menil, daje še en nateg in sem se distanciral. BEDAK!!!!!!!!!
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.848
3.868
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Holda se na dolgi rok. To pomeni, da vložiš v Bitcoin in ga prodaš recimo čez 5 let. Vmes seveda spremljaš dogajanje in biti živčen, je prepovedano. Tudi, če pade, veliki ne bodo dopustili, da propade.Bittcoin imajo svetovne korporacije, tudi, če se ne govori o njih.

Čez 5 let je lahko BTC vreden 10 EUR, dejte si to v glavo vcepit. Se dobi bug v blockchainu ki omgoča zlorabo bodo garant vsi BTC prodali. To sploh ni tako nemogoce kot se zdi .. ker kot receno BTC nima nobene realne vrednosti. Ceno drzi samo zaradi trgovanja in ko se podre struktura "varnosti" gre v domino efekt.

Pa glede dolgoročnega holdanja samo v razmislek, če si kupil BTC konec leta 2013 (dosežena skoraj cena 1000$) si do letos začetka leta bil na izgubi ker te vrednosti BTC ni nikoli presegel vmes. Od letos začetka leta do danes je pa rast 7x (z vmesnimi padci). Misliš da kdo od tistih ki so kupili bitcoin za holdanje leta 2013 držal bitcoin do danes? Če ga je holdal ga je prodal takoj ko je presegel 1000$ in si rekel da ima končno nekj dobička!
grims-1.gif


Govorim tu generalno za BTC, ampak velja za bilokateri coin.

Skratka imejte v mislih da je v blockchain tehnologiji nek bug ki omogoča, da vam poberejo z denarnice denar brez poznavanja privat ključa ... to v trenutku spremeni "vrednost" kriptovalut. Kdor bo imel srečo da bo ob objavi novice še stisnil sell in prenesel denar na račun bo dobro obnesel, ostali pa bodo padli v kaskadno zanko kaosa. Tu ne gre samo za to da bodo cene padle, sesule se bodo borze (zaradi loada ali namenoma), najbrž bo marsikatera borza tudi ostala brez kritja in bilokaj ste imeli tam ne bo več dostopno!

Skratka pamet v roke in se držat tistega pravila ki velja tudi v kazinojih: "igram s tistim kar lahko izgubim".
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Tega ne verjamem, da bi bitcoin spet padel na $10, dejansko pa je največja nevarnost, da te pokradejo zaradi lukenj v denarnicah, trojancev, phishinga, stečajev menjalnic, v katerih jih hraniš itd .. možnosti je veliko .

Varnost zasebnih ključev je trenutno največji izziv (issue) pri kriptovalutah. ki muči tudi "strokovnjake" kaj šele kakšnega povprečnega uporabnika (naprimer gospodinje)

Zaradi tega in ne toliko zaradi dvomov v tehnologijo kriptovalut, je na mestu nasvet, da se vlaga samo toliko, kot si lahko privoščiš tudi če vse izgubiš.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Zato je edina tehinka proti tej mafiji, da Holdas. Jaz sem hitro opazil, da se trejdanje ne splaca, ce res nisi pri koritu informacij...

.. pa še to ni ziher oz. si prepozn oz. te kaj tretjega vbije.. Kitolovstvo pa žal tukaj nima moči
cry12bpy.gif


HODL all the way, folks
smirk-1.gif