Bitcoin-hudičeva valuta.

22. jul 2007
12.831
1.324
113
123
Evo veliki igralci so jih že prodali in zdaj sledi prosti pad, mali ljudje bodo pa spet jokali kako so bili nategnjeni
smile-1.gif

shrani.si
[/URL][/img]
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Pod 5k USD ne vidim BTC, to je že strošek rudarjenja 1 BTC za večino držav. Bi morale res slabe novice porinit ceno nižje. Je pa sedaj dosti dobrih novic zunaj...

5k je meja?

Po moje je meja "produkcijska" cena meja.... ko pade pod to mejo, minerji nehajo delat, potem ni več kisika za BTC in za ta čas BTC nima nobene funkcije...

Enako kot prvi GSM aparat, brez mreže.... samo, da GSM aparat lahko uporabiš le še, da vržeš v glavo...
Al pa Navigacijska naprava brez satelitov...

No, tko si jaz razlagam.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Profitablnost rudarjenja je odvisna od računske moč in pa težavnosti. Več je računske moči v sistemu, višja je težavnost, tako da je zaslužek nižji. Če cena toliko pade da postane rudarjenje neprofitabilno se del minerjev ugasne oz. preusmeri kar ima za posledico padec težavnosti, to pa pomeni da za isto moč ostali ki še minajo zaslužijo več (= se jim splača).

Po domače, sistem je tako zasnovan da ne glede na ceno bitcoina omrežje deluje in je profitabilno.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Pred leti, posebno leta 2015, ko je cena BTC padla pod 300$ so tudi jamrali, da jim rudarjenje ne pokrije niti stroškov obratovanja ampak mašinerija se ni ustavila, nasprotno hashrate je samo rastel in rastel in še kar raste ..

Ko se eni umaknejo, vrzel takoj zapolnijo drugi, možna bi bila tudi korekcija na manjšo zahtevnost in manjšo porabo energije, ampak zaenkrat nič ne kaže, da bi se kaj takega dogajalo. Ustavilo se pa zagotovo ne bo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.312
-8.449
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Profitablnost rudarjenja je odvisna od računske moč in pa težavnosti. Več je računske moči v sistemu, višja je težavnost, tako da je zaslužek nižji. Če cena toliko pade da postane rudarjenje neprofitabilno se del minerjev ugasne oz. preusmeri kar ima za posledico padec težavnosti, to pa pomeni da za isto moč ostali ki še minajo zaslužijo več (= se jim splača).

Po domače, sistem je tako zasnovan da ne glede na ceno bitcoina omrežje deluje in je profitabilno.
Hja, samo predno težavnost pade preteče kar nekaj časa, medtem pa je omrežje lahko kriplasto kot 180 let star ata
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
S tem da prihajajo novi minerji na trg: obelisk, dragonmint miner. Zdaj sem videl bo nov industrial miner ki bo zdruzij 400+ antminerjev v sebe in porabil manj elektrike... To so miljoni za raziskave in ti bodo rudarili. Nekateri pa imajo tudi zastonj elektriko in ti bodo ostali v podporo omrezju...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja, minerji bodo pa res takoj odrezali svoj vir prihodka.

Bojo pa pač začeli razvijat AI, da bo boljši od IBMovih zadev v šahu ipd.
tongue-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Nekateri pa imajo tudi zastonj elektriko in ti bodo ostali v podporo omrezju...

Veliko IT.jevcev po firmah veselo rudari na konto elektrike od firme
wink-1.gif
Tem se bo splačalo delat naprej.

Jaz mislim da veliki igralci čakajo na dno..na preobrat predno začne rast nazaj in takrat bojo šli miljoni noter. Zdajle prodajejo prpice, ki bi radi vzeli ven še tisto kar je ostalo.

Kot rečeno..če si dal noter znesek 'za hec' se zdaj hecaš...če zgubiš je zabavno
evil.gif
. Pol bo pa samo gas gas...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ne, takrat boš spet frustriral zakaj nisi kupil pri 6k.
wink-1.gif


Rudariš recimo 1k€, štrom v Slo je 100€, tako da nek kritični dejavnik ni. Obstajajo slovenci s skladišči polnimi opreme in ne... ne delajo zgube. Glede na to, da nabavljajo prostore in opremo...
rolleyes-1.gif


Če si dal notri resen znesek, si mel potencial za x20 na polno robe, tako da si lahko še krepko v + tudi ob tem razchefuku.
grims-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
BTC v zadnji uri gor za 7,25 %...zagon motorjev ali malo poskoka pred naslednjim padcem?

alter napovedi...?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.487
9.211
113
brez panike, tisti ki ste pušnili ste pač pušnili. Bo potrebno več delat v realnem svetu, da se pokrije izgubo.
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.432
5.452
113
Jaz sem. Ker sem začela začetek januarja. Ampak mi ni problema to imeti notri do konca leta. Banka bi mi dala 0,1% obresti. Trenutno sem slabih 10 posto zadej. Ni glih za harakiri. Me zanima ali bom v primerjavi z banko na koncu leta v plusu ali minusu...

P.s. Lažem. Denar sem potegnila iz skladov ne varčevalnega računa. Tam mi je delalo 5% na leto. To moram premagati.
 
Nazadnje urejeno: