Bitcoin-hudičeva valuta.

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
a je btc priznano plačilno sredstvo? ni torej trgovina ima vmesnik na katerem se naredi konverzija v fiat
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Trenutno sproti računajo po tekočem tečaju in običajno kar takoj vse prodajo za fiat, saj morajo voditi knjigovodstvo in plačevati davke v uradnem fiatu.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Nic ne bo s poceni nakupi torej
smile-1.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
ne razumem... oz razumem samo ne vem če ti
vsi, ki so kupili btc pod trečajem na dan nakupa neke dobrine, ki jo bodo plačali z btcjem kupujejo poceni in to je vedno nima veze s padci ampak ima veze z rastjo, to kar se danes dogaja pa so kvečjemu dragi nakupi saj je veliko ljudi kupilo btc po mnogo več kot je danes
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Nic ne bo s poceni nakupi torej
smile-1.gif

Višja kot je vrednost BTC, boljše je za nakupovanje.

Jaz sem si junija 2017 z BTC kupil GTA V za PC in takrat v EUR vrednosti plačal okrog 35€. Decembra je to bilo že okrog 260€.
 

okrim

Pripravnik
6. feb 2012
96
0
6
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Citat:
Uporabnik daaam pravi:
mislim da je število zapisov premo sorazmerna s krivuljo na borzi
bonk.gif

Tisti ki ste kupovali po15.000 a sedaj dokupujete ali prodajate?

Brez panike jaz hodlam. Moje pravilo je, da nikoli ne prodam za nižjo ceno, kot sem kupil. Za eno leto se mogoče dvigne čez 100%.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik okrim pravi:
Brez panike jaz hodlam. Moje pravilo je, da nikoli ne prodam za nižjo ceno, kot sem kupil. Za eno leto se mogoče dvigne čez 100%.

S to izjavo si dobesedno pokazal da se ti sanja ne kaj delas - uzivaj dokler te spremlja sreca in upam, da te pamet sreca preden te fortuna zapusti
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Dejstvo je, da pri trgovanju kriptovalut redko kdo ve, kaj dela... dejstvo je tudi, da je kljub padcu z zadnjem mesecu in pol cena še vedno (precej) višja od lanske cene ob istem času. In dejstvo je, da NIHČE ne ve, kakšna bo cena čez mesec, dva, tri... ali pa čez eno leto. Lahko bo vse od skoraj 0 do par 10 (ali 100) tisoč. Kdor je pa v kriptovalutah "all in" mu pa tako ali tako ni pomoči...
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
Točno. Vsako leto je cena višja v primerjavi s prejšnjim letom in če je normaln človek dal "noter" tisti nepogrešljiv denar, ne paničari ko je cena nižja za jurčka.




Tale je dobra
grin1.gif


 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tud je*** te btc grafe, vmes si lohk vsaj 20 kratnik zaslužil, tako da te spet boli patak, kaj dela crypto trg in btc. Boli, ker si toliko izgubil, še vedno pa je konkretno več kot štart.

BTC okoli 8k se takoj pokupi, veliki buy orderji, tako da mora bit kar perfect storm da gre pod 6k npr. Ne rečem, da ni nemogoče, bi pa jaz takrat dokupil za recimo 5-10k€ in ne objokaval izgub.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Dejstvo je, da pri trgovanju kriptovalut redko kdo ve, kaj dela... dejstvo je tudi, da je kljub padcu z zadnjem mesecu in pol cena še vedno (precej) višja od lanske cene ob istem času. In dejstvo je, da NIHČE ne ve, kakšna bo cena čez mesec, dva, tri... ali pa čez eno leto. Lahko bo vse od skoraj 0 do par 10 (ali 100) tisoč. Kdor je pa v kriptovalutah "all in" mu pa tako ali tako ni pomoči...

Aleluja - zato pa mi je smesno ko so vsi naenkrat kripto eksperti in znajo celo napovedovat tecaje in na podlagi preprwnih pdfjev predvidevat katero podjetje je vredno investicije.
Ne znajo pa napovedat kaj bodo naslednji teden za zajtrk jedli
confused-1.gif
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Tud je*** te btc grafe, vmes si lohk vsaj 20 kratnik zaslužil, tako da te spet boli patak, kaj dela crypto trg in btc. Boli, ker si toliko izgubil, še vedno pa je konkretno več kot štart.

BTC okoli 8k se takoj pokupi, veliki buy orderji, tako da mora bit kar perfect storm da gre pod 6k npr. Ne rečem, da ni nemogoče, bi pa jaz takrat dokupil za recimo 5-10k€ in ne objokaval izgub.

Večina sveta si ne zna pojasniti, če ima kakšna kriptovaluta kakšno vrednost in koliko to je...in v večini primerov, ko nekaj pade (no, ali pa zraste) pade "z razlogom"...
Kaj želim povedati, da nikjer ni garantirano, da če ti pade pod 6000$ da se sploh kdaj še dvigne nad to vrednost...

Previdno torej...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Zakaj pa sploh je meja teh famoznih 6000$. Zakaj pa ne 8000 ali pa 10k, ali pa samo 2000 kot je bilo ne dolgo nazaj.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Ma saj ni..samo Malecky jo je navedel, kot primer, kdaj bi dokupil...

Meni pač graf izgleda slabo. Po vsakem padcu death cat bounce in za tem lower low...Take situacije se končajo s ful paniko, za tem pa se zna obrnit. Za foro glej delnice TEVA ali GE zadnje leto.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Zato, k jo zdaj vsi ven vlečejo. Elliotovi neki kucli. Gre se enkrat dol do 6,5k$ pol pa na luno. Katero pa ne vem, ali uno na nebu ali uni v morju >:)
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.270
1.943
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Zato, k jo zdaj vsi ven vlečejo. Elliotovi neki kucli. Gre se enkrat dol do 6,5k$ pol pa na luno. Katero pa ne vem, ali uno na nebu ali uni v morju >:)

S temi Elliotovimi krivuljami je pa tako, so precej ½fleksibilne½
smile-1.gif


Malo spremljaj razne ½cryptovseznalce½ na netu. En dan napove da bo jutri začetek prvega vala, če stvar ne rata, pa samo podaljša/prestavi C korekcijo, pa spet vse velja glede na krivulje / grafe.

Tako da je treba spremljati napovedi z zdravo distanco
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Vem, sem malo brala in so se mi razširila obzorja, vsaj v terminologiji. Pa svečke, pa klini, pa oblaki, pa mačke, pa...
Pol sem pa jemala se bikce pa medvedke pa cel živalski vrt.

Je pa tuko, da jaz lahko gledam z distanco, zdravo težko, ker sploh ne vem za kaj gre. Tole je moj prvi poskus investiranja bilokam (razen skladov, kar neki ne štejem) in temu primeren vložek ter mirno opazovanje kako se bo vse skupaj razpletlo pa se mogoče česa naučim spotoma. Idealno bi seveda bilo, da bi se že kaj prej. Preden sem bilo kaki denar notri dala, ampak eni rabimo malo motivacije. Sama tema ni tako zanimiva s samo igralnim denarjem.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Nima prav nobenega smisla gledat TA pri kriptu. Decembra ko so alti cveteli so prav vsi prišli na vrsto, potem se pa en kovanec proda, da se lovi zeleno svečo na drugemu, ta čas pa gre prvi v višave in tako je bilo prav pri vsakem.

Dober projekt ali pa zelo pozitivna novica pač povzroči fomo, ki je bolj pomemben od drugih dejavnikov. Ajde, volume že nekaj pomeni drugače pa...
wink-1.gif