Bitcoin-hudičeva valuta.

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
ozze, kaj potem naredit z IOTO? Jo prodat, dokler je še kaj vredna al je še kaj upanja za naprej z drugimi podjetji?
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
pojma nimam. Sem tud sam poskušal trejdat, pa sem na koncu zračunal, da bi bilo bolše 'hodlanje'.
Vsak mesec, na bitstampu položim denar, ki bi ga vrgel v cigarete in pijačo. Razporedim na tiste 4 (BCH še nisem) in čakam. Ko se znesek podvoji vzamem 10 % ven.
 
Nazadnje urejeno:

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Jaz verjamem v Ioto. Nihanja so normalna in ce trejdas, ni dobro panicarit, sprobano na svoji kozi. Btc kupim, malo naraste, pade, spanicarim in prodam z izgubo, za 2 dni se mu vtrga in se dvigne za 50 posto. Trejdanje je kul ampak jemlje ogromno casa. Vedno buljit v ekran. Nekaj mamm razmetanega po valutah, v katere verjamem in ne diram. Z nekaj kesa pa trejdam. Tudi lahko na valuti, na kateri ze holdam od prej.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Važen je namen. Ključno je da tam noter vpišeš tisto kodo, ki si jo dobil na bitstampu (se ne spreminja). Referenca je lahko karkoli, jaz vpišem kar datum (00-20171212), pa še tistega običajno ne spreminjam tako da je tam krneki, pač od takrat ko sem UPN prvič shranil.
Zadeva gre seveda gladko skozi brez da prej karkoli klikaš na bitstampu. Dejansko tako lahko nakažem keš z dvema klikoma, ker imam pač UPN shranjen v spletni banki

Super hvala bom spobal. Pa še eno vprašanje. OK Gdax mi ne dela bom probal še z potnim listom trenutno teži da so preveč zaposleni. Da ne zgubiš preveč na Coinbase če hočem dat denar na bančni račun. Kam je najbolje prenest valuto (Bitstamp, Bittex,....) da jo lahko iz tam nakažem na račun z čim manj provizije.

Hvala
cheer.gif

Za pretvorit kripto v FIAT in nazaj na TRR imaš Bitstamp, Bitfinex, Kraken, Coinbase, Spectrocoin. Ostali nimajo FIAT ampak le kriptovalute.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sedaj se je še Ripplu ftrgalo. IOTO bom jaz hodlal, pa nej bo, kar bo. Upam, da se ji nekoč tudi njej utrže in gre v vertikalo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Mene zanima, kaj je vzpodbudilo tako rast ravno v tem letu, ker tole je stagniralo več al manj od l2013. Nekdo zadaj je moral tole pospešit. Morda pa je tole del večjega načrta, za katerega še ne vemo.
rolleyes-1.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.208
680
113
A kdo ve kaj pri IOTA dela vrednost? Če je omrežje brez ininga in feeja na transakcije, zakaj bi sploh imel token?

lp, A
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.025
113
Zdavo

Imam eno vprašanje. Iz Coinbase bi na Bitstamp poslal litecoin. Na bitstamp naredim tisto kodo, na Coincase greš pod account vpišeš v wallet adress to kodo vpišeš količino in pošlješ. Javi napako da naj vpišem pravilno email ali litecoin naslov. Naslov od litecoin je pravilen
saj je kljukica zraven. Tudi če vpišem svoj email naslov javi istonapako. Na SMS sicer dobim eno kodo ampak kam to vpisat??
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.689
1.423
113
Notranjska
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
No tonerje ti dejansko kupiš z €, saj BTC ne pride do tvojega kolega

Narobe, prav btc pride do njega, ne denar. Mislim da je bil celo prvi pri nas, ki to omogocal.

Sam sem tudi kupil že stvar za btc takratnih 25e v btc sedaj vrže vrednost skoraj 150e!
grims-1.gif


Naj tvoj prjatu da fiksno ceno kartuše v btc pa da vidmo. Dokler bodo taka nihanja in generalno gledano rast napram fiatu nima btc kot valuta resne možnosti. V prehodnem obdobju more biti dvojno označevanje cen v takem primeru in taki rasti btcja lahko gospodarstvo požene v depresijo. Bodo pa krojači svetovnega monetarnega sistema naumili gotovo nekaj svojega ali je to SDR ali kaj drugega pa bomo videli.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Zadeva je novodobni piramidni sistem. Trenutno je medijska propaganda na vrhuncu, to veš da se zadeva s pomočjo medijev pumpa do onemoglosti, potem bo pa počilo in bo začelo vse skupaj izginjati čez noč. Sam sem vložil leta 2014 zavedajoč se, da gre za piramidno igro, kjer namesto čokoladic v zlatem ovitku, ponujajo neke virtualne kovance. Svet je zaslepljen. Tudi precej folka v tej temi od štarta ve, da gre spet novi "catch the cash" sistem, ampak gremo v igre, ker vemo da obstaja na milijone naivnežev, ki bodo zapravili svoje imetje v želji po jahtah in vilah na morju.
... bo kaj takega, imaš prav IMHO
rolleyes-1.gif


Citat:
Uporabnik Cash pravi:... Morda pa je tole del večjega načrta, za katerega še ne vemo.
rolleyes-1.gif
Seveda, poglej spodaj
evil.gif


Citat:
Uporabnik uuu pravi:... nobelovec Milton Friedman je že leta 1999 napovedal, da se bo kmalu pojavila globalna valuta v elektronski obliki.... dejansko je zelo točno opisal to, kar imamo sedaj pred sabo.
Oh Wait, tudi ko opiše kako naj bi to potekalo ... Samo ni rekel ono magično besedo (BitCoin) ... Čedalje bolj se mi dozdeva, da so globalisti iz ozadja testno lansirali BitCoin in BlockChain tehnologijo "spustili" namerno v "divjino"
stupid-1.gif
...

Oni M.Fridman je samo en od Frontman-ov "piramide" v piramidi kontrole sveta iz ozadja ... Evo, pa sem vam odkril eno možno "teorijo zarote", kot bi vi ostali to rekli
evil.gif
(je rekla pokojna p.Diana : "They´re NOT Humans" o kralj.družini v enem intervjuju pred smrtjo) ...

... se bojim, da bodo nekateri (eni so že baje) lili krokodilje solze relativno kmalu ...
rolleyes-1.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
njih moti, da na koncu vseeno plačaš z evri, ti ne razumeš, dddd


meni pa po drugi strani paše, da si dam na tenx na začetku meseca BTC v vrednosti 300 € za dnevno porabo, placujem kave, malico itd, na koncu meseca mam pa na kartici še vedno vrednost 300+ €

tak da meni paše
grin1.gif

A to dela s tvojo trenutno Viso, ali je to njihova kartica ?
kje je vse podprta ?
Kolko ima kaj limita ?
Ali SLO davčna ve za moj denar ?

Edit: nekaj sem našel na njihovi strani... ampak vseeno me zanima kaj več... kako deluje v resnici etc...
 
Nazadnje urejeno:

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
V te teorije zarote ne verjamem, da bi bitcoin lansirale nekakšne "skrivne organizacije" z namenom kontrole sveta.

Prej obratno, ker s kriptovalutami pridobi končni uporabnik večjo kontrolo nad svojim denarjem, ker je decentraliziran in bolj neodvisen od institucij, kot fiat denar, pri katerem je vse centralno vodeno in regulirano
(fiat denar je dejansko piramida z vrhom v centralni banki)

Softver, ki je bil na začetku napisan za uporabo bitcoina, je imel še veliko hroščev in šele "open source" developerji so zadevo popravili in spravili v zares uporabno obliko, tako da od prvotnega programa ni ostala niti tretjina izvorne kode.

Bitcoin tudi ni (več) edina kriptovaluta in avtorji ostalih različic kriptovalut so poznane osebe.
Naprimer Vitalik Buterin, avtor ethereuma, se redno pojavlja v javnosti, se udeležuje konferenc in je bil celo razglašen za Blockchain's Person of the Year 2017

Milton Friedman, (ki je že deset let pokojni), je bil zelo pronicljiv možakar, kar je s svojimi napovedmi tudi dokazoval, vendar takrat še ni bilo jasno, kako to sestavljenko sestaviti.
Vse potrebno je bilo namreč že takrat poznano (internet, p2p, kriptografija) , samo nekdo se je moral najti, ki bo vse potrebno spravil skupaj v uporabno obliko, kar se je zgodilo 10 let kasneje (3 leta po Friedmanovi smrti)
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
V te teorije zarote ne verjamem, da bi bitcoin lansirale nekakšne "skrivne organizacije" z namenom kontrole sveta.

Prej obratno, ker s kriptovalutami pridobi končni uporabnik večjo kontrolo nad svojim denarjem, ker je decentraliziran in bolj neodvisen od institucij, kot fiat denar, pri katerem je vse centralno vodeno in regulirano
(fiat denar je dejansko piramida z vrhom v centralni banki)
Buahaha, večjo kontrolo? Ja dokler ne gre transkacija po zlu (napačno odtipkan naslovnik), se zatakne (network congestion) ali kdo izmakne coine (Nicehash). Pri kriptu verigah za te probleme nihče ne odgovarja. Vso možno sranje je na končnem uporabniku. Kod bi naredil in lansiral mini jedrsko elektrarno za domačo rabo. Super deluje, energija zastonj, ampak kupec je kriv 100% če je karkoli narobe....

Fiat piramida z vrhom v centralni banki? FIATu vrednost ne narašča zgolj in izključno zaradi novih kupcev in pade takoj ko kupcev ni.

Citat:
Uporabnik uuu pravi:
Softver, ki je bil na začetku napisan za uporabo bitcoina, je imel še veliko hroščev in šele "open source" developerji so zadevo popravili in spravili v zares uporabno obliko, tako da od prvotnega programa ni ostala niti tretjina izvorne kode.

Programski hrošči so povsod, teoretično jih ni edino če porabiš za razvijanje neskončen čas. Poglej kakšen hrošč je bil nedavno v ETH verigi, da je ena slaba implementacija denarnice lahko zamrznila ne vem koliko milijonov Coinbase in bi morali zdaj fork narest ter popravit smart contract za nazaj (kar je direktno kontra crypto neregulirani filozofiji).

No, crypto svetu se tudi jebe za hrošče ker nihče za nič ne odgovarja dokler boste obstajali taki verniki.

Citat:
Uporabnik uuu pravi:
Bitcoin tudi ni (več) edina kriptovaluta in avtorji ostalih različic kriptovalut so poznane osebe.
Naprimer Vitalik Buterin, avtor ethereuma, se redno pojavlja v javnosti, se udeležuje konferenc in je bil celo razglašen za Blockchain's Person of the Year 2017

Milton Friedman, (ki je že deset let pokojni), je bil zelo pronicljiv možakar, kar je s svojimi napovedmi tudi dokazoval, vendar takrat še ni bilo jasno, kako to sestavljenko sestaviti.
Vse potrebno je bilo namreč že takrat poznano (internet, p2p, kriptografija) , samo nekdo se je moral najti, ki bo vse potrebno spravil skupaj v uporabno obliko, kar se je zgodilo 10 let kasneje (3 leta po Friedmanovi smrti)

Miltonova napoved nima tu najmanjše povezave. On tega ni napovedal zaradi tehnološke možnosti, konec koncev bi lahko globalno valuto imeli že 20 ali 50 let pred kriptom, to je stvar politike, ne tehnologije.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Saj tudi pri ravnanju s (fiat) denarjem moraš sam paziti, kam ga spravljaš in komu ga daješ, razen če si opravilno nesposoben, ampak potem imaš tako skrbnika, ki skrbi za tvoje potrebe namesto tebe.

Poleg tega pa država lahko tudi razvrednoti valuto in ti ostane kup nevrednega papirja (kar se ne zgodi tako redko, se še spomnimo).
Tega s kriptovalutami država ne more narediti.

Decentralizirana valuta ni stvar politike, ampak tehnologije, ki pred tem še ni bila znana. Tu ne gre za to, da se par državnikov zmeni in potem dobimo kriptovalute. Malo morgen, če nimaš za tem trdne teoretičnje osnove.
Lahko se oblastniki zmenijo karkoli hočejo, če zadeva ne funkcionira, pač ne funkcionira
(ali pa funkcionira, ampak ne zaradi tega, ker so se tako oni zmenili)

Ko je že omenjen, mi je všeč še ena Friedmanova izjava:
če bi zvezni vladi zaupali v upravljanje pesek v Sahari, bi v par letih na svetu zavladalo pomanjkanje peska
evil.gif
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Danes je LTC pridobil v eni uri 30€, potem pa spet počasi padel. Mislite da bo še enkrat dosegel rekordno vrednost danes? Kaj je vzrok za te hitre rasti? XRP je tudi poletel, vendar se je potem umiril...
 

listek890

Pripravnik
12. nov 2016
36
0
6
Pozdrav!
En čas vas že berem in sem se odločil, da bom začel sodelovati v debati. Tudi sam sem lastnik večih coinov in verjamem v prihodnost v blockchainu. Zanimivo mi je, da ljudje še vedno vlagajo v Bitcoin (nimam nobenega), čeprav so altcoin dosti bolj uporabni in naprednejši. Sam sem najbolj vlagal v slovenski Hive (hvn), ki je poleg Populousa in Paypia najbolj potencialen v svetu invoice kupovanja in je blockcahin idealen za to. Zanima me, če si jih kateri lasti in kaj meni o njem?
Btw, LTC bo tu ostal, koliko bo vreden ne vem, so pa to valute, ki so že prestale zob časa in so zelo zanesljive. Lp