Bitcoin-hudičeva valuta.

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
10 % v crypto ni nič, žal
grin1.gif
drugače pa danes poteka blockchain konferenca v lj, lahko gledate live na fb pitche ekip

https://www.facebook.com/d10e.decentralize/
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vas berem in je pač moj zaključek, da BTC uporabljate kot malo bolj napredno obliko investiranja v delnice. Tudi delnice bi lahko na dnevni (večkrat) bazi prodajal in z izkupičkom kupoval kruh.

Dejansko edina pravilna (spet po moje) zamenjava fiat valut za kripto valute bi bila vezava tečaja proti par svetovno najbolj priznanim valutam - podobno kot je bilo ob zamenjavi DEM, SIT,... za €.
Vsaj do takrat, ko kriptovaluta ne prevzame statusa fiat valut kot plače, cene na ceniku,...
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
jaz sem prvic investiral v BTC na zacetku leta (poskusno 0.1 BTC - ~100€).... kaj me je faciniralo bolj kot zasluzek, so bile transakcije in moznost prenosa denarja iz ene denarnice v drugo brez, da bi o tem koga obvestil... (banko) ter dvig tega denarja na bankumatu... spet brez vednosti banke. Hocem povedat to, da me ni gnala zelja po zasluzku kot se dogaja to zdaj. In to kaj se dogaja zdaj je narobe in nima vec dobene veze s tehnologijo in neko normalno sorazmerno rastjo z nadgradnjo samega protokola.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Ce dosezem vrednost (kredita), ki sem ga dolzen banki, se bom tezko uprl in ne prodal. Prostora za rast je se kar precej... sploh NEO in ETH se nista rekla tazadnje.

Res bo zanimivo brat to temo drugo leto....
 
Nazadnje urejeno:

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Vas berem in je pač moj zaključek, da BTC uporabljate kot malo bolj napredno obliko investiranja v delnice. Tudi delnice bi lahko na dnevni (večkrat) bazi prodajal in z izkupičkom kupoval kruh.

Dejansko edina pravilna (spet po moje) zamenjava fiat valut za kripto valute bi bila vezava tečaja proti par svetovno najbolj priznanim valutam - podobno kot je bilo ob zamenjavi DEM, SIT,... za €.
Vsaj do takrat, ko kriptovaluta ne prevzame statusa fiat valut kot plače, cene na ceniku,...

Niti pod razno ni podobno delnicam. Si probal kdaj prodat delnice? Prvo če nimaš online platforme moraš dobit brokerja, ga obvestit o prodaji. Pogledat po kakem znesku se proda, nekateri čakajo in ne prodajo takoj kot si želiš. Potem broker rabi še svoj delež pobrat sebi, nato ti pošljejo na TRR. Vse kar prejmeš je potrebno obvestiti davčni in šele nato ko si odčitaš kak je tvoj neto lahko od tega porabiš. Zdaj da bi to delal vsak dan se ti zmeša...

BTC oz. kako drugo kriptovaluto pa le s klikom pošlješ na debit card wallet in to je to. Vse v max. 1 uri zrihtano in plačuješ kar češ, kjer posljujejo s mastercard ali viso kartico. Nekateri pa majo direkt nakazila in jim pošlješ na wallet in oni tebi produkt. Samo to za večje zneske ala računalniške komponente itd. En znani je celo rabljen avto prodajal za BTC, sem videl oglas na FB
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja, ja. Princip je isti, vse ostalo so nianse. Hotel sem povedat, da s kriptovaluto ravno toliko gemblaš kot z delnicami. Seveda rabiš precej več časa za prodajo delnic, ampak prav tako se ti lahko zgodi, da pred ali po prodaji vrednost odskoči v + ali -.
Teoretično bi delnice lahko prodal v par minutah prav tako kot kriptovalute.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Ja kripto se zaenkrt obnašajo kot "penny" stocks, ker so volatilne.

Ko bo volatilnost nizka in to se bo zgodilo le ko bodo kripto sprejete vsaj v 60% firmah po svetu, bo obnašanje podobno valutam, ker kot je že navedeno noben ne želi kupit kruh danes z 0.01 BTC jutri pa z 0.05 BTC ali čez teden za 0.00001 BTC.

Ko se to zgodi potem kritpo ne bodo več zanimive, kot investicija ker bo gibanje podobno kot je med EUR/USD. Do takrat pa je špekulacija in wild west
smile-1.gif
Bomo videli kako bodo futures "stabilizirali" kripto v 2018.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.025
113
Za vse strokovnjake ki ste vešči trgovanja. Do sedaj sem na Coinbasu nekaj trgoval, nekaj tudi zaslužil
smile-1.gif
ampak danes je bil spet primer ko se je vse sesulo. Sicer sem naredil tudi račun na Bitstamp samo me zanima glede nakazila SEPA OK št. računa pa to že ampak imaš na voljo še vrstico podatki za prejemnika in pa referenco. Če napišem v referenco in podatki za prejemnika (ni okenca namen ampak verejtno je to isto)tisto kodo ki jo moraš vnest da vedo od koga je javi da so vpisani napačni znaki (verjetno črke v kodi). Kam zdaj točno vpisat če dam samo pod podatke prejemnika on pustim referenco prazno?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Zmisli si referenco. če ni zapisana. Jaz dam si00 12122017(datum)

Ledger denarnica za LTC je down/not fully synced. Zgleda so vsi navalili na zaslužek. Euvropejci, ko so prišli s službe, amerikanosi pa so seravno zbudli... Tu se vidi, da je kitajski kovanec, ker je bil ponoči napumpan.
smile-1.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Za vse strokovnjake ki ste vešči trgovanja. Do sedaj sem na Coinbasu nekaj trgoval, nekaj tudi zaslužil
smile-1.gif
ampak danes je bil spet primer ko se je vse sesulo. Sicer sem naredil tudi račun na Bitstamp samo me zanima glede nakazila SEPA OK št. računa pa to že ampak imaš na voljo še vrstico podatki za prejemnika in pa referenco. Če napišem v referenco in podatki za prejemnika (ni okenca namen ampak verejtno je to isto)tisto kodo ki jo moraš vnest da vedo od koga je javi da so vpisani napačni znaki (verjetno črke v kodi). Kam zdaj točno vpisat če dam samo pod podatke prejemnika on pustim referenco prazno?

Upam, da ne trguješ preko coinbase ampak iz njihove exchange platforme - GDAX

Coinbase si nafila lepo provizijo imajo pa borzo GDAX in na njega se vpišeš s coinbase geslom. Klikneš add funds from coinbase in imaš na exchange sredstva is coinbase. Mnogo manj daš za provizije pa še nastaviš si limit order lahko.

Coinbase je sicer enostaven ampak za to enostavnost jim daš lepo provizijo, ki jo lahko z malo več kliki prišparaš.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Floki, pod namen daš uno kodo, ki ti jo da na Bitstampu, pod referenco pa daš 00 in naprej v drugo okence spet uno isto kodo. Meni tako deluje. Pa ko si dal deposit recimo 500€, moraš isto dat tukaj 500€. Če bi dal drugače, ne vem, kaj bi se zgodilo.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
ripple se tud nekaj prebuja.

Kakšna novica kaj se dogaja? Ravno mislil sem še dokupiti, zdaj je pa kar slab občutek tako ½drago½ plačati:p
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Nič se ne bi zgodilo, zadnja dva nakazila sem si nakazal brez, da bi kaj vnesel na Bitstampu. Le referenco sem vedno uporabil enako...denar nakazal cca ob 9.00, na računu je bil cca ob 16.00 uri.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.025
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Floki, pod namen daš uno kodo, ki ti jo da na Bitstampu, pod referenco pa daš 00 in naprej v drugo okence spet uno isto kodo. Meni tako deluje. Pa ko si dal deposit recimo 500€, moraš isto dat tukaj 500€. Če bi dal drugače, ne vem, kaj bi se zgodilo.

Tosem naredil pa mi napise da je napaka pri vnosu simbolov.

Pioneer...ja Coinbase so oderuhi Gdax sem hotel narediti račun ampak mi nikakor ni hotel sprejeti dokumenta. Sem ga slikal v HD skeniral obračal ves čas zavračal potem sem obupal.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Važen je namen. Ključno je da tam noter vpišeš tisto kodo, ki si jo dobil na bitstampu (se ne spreminja). Referenca je lahko karkoli, jaz vpišem kar datum (00-20171212), pa še tistega običajno ne spreminjam tako da je tam krneki, pač od takrat ko sem UPN prvič shranil.
Zadeva gre seveda gladko skozi brez da prej karkoli klikaš na bitstampu. Dejansko tako lahko nakažem keš z dvema klikoma, ker imam pač UPN shranjen v spletni banki
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
ripple se tud nekaj prebuja.

Kakšna novica kaj se dogaja? Ravno mislil sem še dokupiti, zdaj je pa kar slab občutek tako ½drago½ plačati:p
Verniki visimo na tej strani (do nedavnega smo se bodrili da smo 'hodlali'): https://www.reddit.com/r/Ripple/

Teeka Trwari (enkrat je bil že omenjen na tem forumu) je napovedal velike premike pri ripplu.
Sedaj v decembru se je pa začelo dogajat. (konec novembra je bil American expres)

Kratek povzetek kaj dogogaja december :

Koreja:
37 financial institutions such as SMBC and Resona Bank will begin remittance experiments from two Korean major banks and 15th, utilizing the technology of Ripple
Največje banke na Japonskem,Indiji in Avstraliji tudi že uvajajo njihovo tehnologijo

Nekaj se govori sedaj še o Amazonu in Uberju ...

IOTA - Iota just confirmed they have no formal partnership with Microsoft . We may soon see a massive Iota sell off that funnels into Ripple. Hold on ladies and gents!
https://thenextweb.com/hardfor...=share%2Bbutton

...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.025
113
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Važen je namen. Ključno je da tam noter vpišeš tisto kodo, ki si jo dobil na bitstampu (se ne spreminja). Referenca je lahko karkoli, jaz vpišem kar datum (00-20171212), pa še tistega običajno ne spreminjam tako da je tam krneki, pač od takrat ko sem UPN prvič shranil.
Zadeva gre seveda gladko skozi brez da prej karkoli klikaš na bitstampu. Dejansko tako lahko nakažem keš z dvema klikoma, ker imam pač UPN shranjen v spletni banki

Super hvala bom spobal. Pa še eno vprašanje. OK Gdax mi ne dela bom probal še z potnim listom trenutno teži da so preveč zaposleni. Da ne zgubiš preveč na Coinbase če hočem dat denar na bančni račun. Kam je najbolje prenest valuto (Bitstamp, Bittex,....) da jo lahko iz tam nakažem na račun z čim manj provizije.

Hvala
cheer.gif