BIOS is not instaled??

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Zanima me kako instalirat biose na comp?
Kje jih dobit. itd.
Matična je MSI K7N2.
lp x5x

re: Biose sem našel.. tako da me zanima samo postopek instalacije..
 
Nazadnje urejeno:

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Kje je pa problem? Bi ga rad samo flash-al (nadgradil). Odvisno od plate; novejše omogočajo flashanje kar iz winsov, druge zahtevajo boot-anje iz diskete, cd-ja,...

Novejšo verzijo biosa si potegneš iz proizvajalčeve spletne strani, kjer je tudi natančno navodilo, seveda z opozorilom da delaš to na lastno odgovornost.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
problem je ker sploh nič ne morm.. disk je prazen oz. hotel sem inštalirat windovse. ko sem prižgal mi je napisal to.

kaj se lahko naredi če kaj zaj.?
Na netu sem prebra da naredim zagonsko disketo potem pa inštalacijo biosov prenesem na njo.. nato pa jo vstavim v comp.... če sem prav razumel..
 

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
prav si razumel..če napčno flashes matično bos jo tezko resil...Zato preveri, da je tisti flash točno za tvojo matično...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če ti to napiše in ne moreš naprej, verjetno nekaj ne štima s plato. Če si jo ravno dobil, lahko tudi da je nekdo zajebal flashanje.
Probaš lahko, da greš na domačo stran od mamaplate, dol potegneš flash utility in bios, pa probaš flashat, če se bo pobral. Lahko tudi da se ga da flashat iz menija (DELETE tipka takoj ob zagonu, če prideš notr?)...

lp
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
sem probal delete pritisnit ko prižgem računalnik samo se nič ne spremeni. Matična je stara ter je nobeden ni flashal. Nalaga se samo winsovse na prazen disk.
bisose sem potegnil iz te strani(adm verzija):
http://www.msicomputer.com/support/bios_result.asp

sedaj je pa problem ker je K7N2 več verzij, nevem pa katera je moja, ker na plati nič ne piše.
se mi zdi da je najbolj osnovni model K7N2 (MS-6570), upam da se ne motim
 

kloko

Pripravnik
22. avg 2007
176
0
16
Preden pokvariš vse, kar še deluje, še enkrat po vrsti preveri, kaj se dogaja. Dvomim, da je težava z BIOSom matične plošče. Takšno stanje, kot ga imaš ti, rata takrat, če imaš v računalniku kakšen SCSI kontroler, ki nima priključenega diska. Po mojem je prej težava z diskom, kot s čim drugim.

L.p., Kloko
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
hm.. disk bi mogu načeloma bit vredu, sem ga priklopil v moj računalnik kot sekundarni disk in je delal. nato sem ga še formatiral.
Ko sem ga pa dal nazaj je blo isto.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
Citat:
Uporabnik kloko pravi:
Preden pokvariš vse, kar še deluje, še enkrat po vrsti preveri, kaj se dogaja. Dvomim, da je težava z BIOSom matične plošče. Takšno stanje, kot ga imaš ti, rata takrat, če imaš v računalniku kakšen SCSI kontroler, ki nima priključenega diska. Po mojem je prej težava z diskom, kot s čim drugim.

L.p., Kloko

se pridružujem zgoraj navedenem


z flashanjem biosa lahko narediš nepopravljivo napako in če ti ne bo uspelo boš lahko vrgel plato v kanto
zato predlagam da najdeš nekoga ki je to že kdaj počel oziroma se malo bolj spozna na računalniški hardware.
to da najdeš pravilen bios za to ploščo še ni vse. potem je to potrebno še pravilno speljati do konca.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
1 najprej izklopi računalnik iz električnega omrežja potem pa na sliki ki sem jo priložil najdi jumper ki je na osnovni plošči

slika:
http://users.volja.net/jojox/k7n2.jpg

in samo za par sekund prestavi jumper na drugačno pozicijo kot je sedaj v tem primeru je če se ne motim 2-3
in potem ga postavi nazaj kokr je bil prej in s tem si resetiral bios nastavitve

lp
 
Nazadnje urejeno:

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
ko prestaviš je računalnik izklopljen iz elektrike!!

vštekaš ga šele takrat ko jumper vrneš nazaj tako kot je bil prej

skratka komplet poseg narediš med izključenim računalnikom