Binarno trejdanje

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Imamo koga, ki se (še) ukvarja z binarnim trejdanjem?

Za tiste, ki ne veste kaj je to:

Sicer na tleh EU ni dovoljeno ponujanje tovrstnih produktov (ker so veleumi v EU ugotovili, da lahko izgubiš ves vloženi denar..a bejž no) a se zadeva vseeno da trejdat na platformah izven EU. Jaz uporabljam PocketOption, trejdam z minutnimi svečami. Takole zgleda zadeva v živo:

1612446646957.png


Če kdo trejda, če bi kdo želel probat..na dan z besedo, da se kako reče.

(point je v tem...če se gleda dno slike, kontroler..da npr. ob začetku sveče..časa imaš 30 sekund (M1 = 1 minutna sveča) napoveš kam se bo cena gibala (gor Zelen gumb, dol Rdeč gumb) in za to določiš vrednot trejda (pri meni 9 USD). Če je po izteku sveče cena v smeri, ki si jo napovedal dobiš v primeru s slike 88% vložka od 9 USD (kar je 7,92 USD..se vidi nad rdečim/zelenim gumbom). Če fališ si ob vleženih 9 USD.). To je to...ena minuta en trejd.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Trejdaš lahko različne forex pare, komoditete in delnice (do pred kratkim so ponujali tudi kripto valute a jih trenutno več ni so bili tudi % porazni torej BV za trejdat).
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Mogoče celo kdo kaj zasluži s tem, ampak mi je že prav smešno ko vidim, da bi vsi kar nekaj traid-ali in pričakujete neke blazne zaslužke (ne donose). Resni borzniki posvetijo traid-anju celo svoje življenje, pa jim dokaj redno uspe zaj.... in izgubijo lepe vsote, eni pa še kar mislijo, da bodo v par minutah dnevno in ustvarili bajne zaslužke.Ne gre, treba je delat in z delom ustvariti zaslužke, tako kot to počnejo tudi bogati ;), ki v večini DELAJO ali pa so delali in se zraven igrajo še na borzi.

Da se razumeva Vincent ni kritika na tebe, bolj opozorilo vsem gradbincem, mesarjem, podjetnikom, učiteljem, ipd., ki bi na podlagi tvojega posta mislili, da bodo v par dneh zaslužili za novi flat ali hišo....
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Obicajno je gradbincem, mesarjem in podjetnikom to kar jasno. Folk ki se pali na nerealne donose brez znanja in dela, tudi v osnovnem poklicu ponavadi ni uspesen
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Delo itak, v mislih sem imel vlaganje v razne izvedene finančne inštrumente. Ko se s tem začnejo vsi ukvarjat, potem veš da bo kmalu nov finančni zlom. Videl prejšnjega od blizu, ko so nekateri lahkomiselno izgubili kar konkretne prihranke....
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.201
183
63
Tisti, ki služijo, se "igrajo" z denarjem, ki ni namenjen za preživetje.
Pol maš pa mojstre , ki svetujejo kredite v CHF, ah ja, po možnosti z anuiteto preko zmožnosti že v štartu... :)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Eden je dobro povedal..trejdanje je verjetno ena najtežjih stvari, ki jih človek lahko počne v življenju. In ce želis tu uspeti se moraš učiti, učiti in še enkrat učiti. Ko je znanje, ko je disciplina (sam sebi si največji sovražnik) lahko pridejo tudi rezultati.
Da 'obvladaš' drugače rečeno 'razumeš trg' traja nekje 10.000 ur.

Ta del procesa 'trejdanja' je mus. A to mora vsak pri sebi razčistiti kaj želi doseči in koliko je za to pripravljen narediti in reskirat časa (ne glede ali trejdaš kripto, forex, delnice, opcije,...).

Kdor vzame v zakup 5 do 8 ur dnevno, dve do tri leta posvetiti temu je na poti da morda dejansko postane profitabilen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darko11

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Moji popoldnevi in večeri potekajo takole (na sliki)...v razumevanju trga. Vmes še spremljam dogajanje v živo kolikor gre.
Probal vse drugo prej, parkrat spraznil račun a to je vse del proceca. Slej kot prej prideš do spoznanja, da je treba najprej razumeti trg. Rezultati pridejo kasneje. Pač moja odločitev..ne gledam TV, ne igram igric, ne berem knjig,...učim se.

Pa vseeno...če koga mika it v smer binarnega trejdanja..naj se pofočka :). Da se kako reče.
 

Priponke

  • IMG-f8da27b7d64a399e16bdafd2c4afde3e-V.jpg
    IMG-f8da27b7d64a399e16bdafd2c4afde3e-V.jpg
    1,2 MB · Ogledi: 339

B81

22. jul 2007
34.258
8.811
113
Moji popoldnevi in večeri potekajo takole (na sliki)...v razumevanju trga. Vmes še spremljam dogajanje v živo kolikor gre.
Probal vse drugo prej, parkrat spraznil račun a to je vse del proceca. Slej kot prej prideš do spoznanja, da je treba najprej razumeti trg. Rezultati pridejo kasneje. Pač moja odločitev..ne gledam TV, ne igram igric, ne berem knjig,...učim se.

Pa vseeno...če koga mika it v smer binarnega trejdanja..naj se pofočka :). Da se kako reče.

torej je to podobno, kot staviti na rdečo ali črno v casinu? :)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
V casinu ti znanje ne pomaga. Pri trejdanju je mus, drugače je vsako trejdanje gemblanje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Več kot leto je naokrog. Ras bi slišal tvoj feedback :)

Leto okoli, jaz cca tam kjer sem bil (še na forumu, torej ni Bahamov :aplauz:).Lani poleti sem prekinil s trejdanjem in sem se zdaj (dva meseca nazaj) spet lotil. Tako da nekako začenjam znova.
Kakorkoli obrneš je super težaško delo. In moraš biti sila realen s pričakovanji, drugače jo hitro dobiš po pi...
(sem si pa dal delat Binance kartico ;))
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zurbum

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Tole je od danes ( tisto kar je prekrito je zato ker sem hotel na gor a sem kliknil na dol, zato sem takoj popravil se z 2 x na gor...torej realno en trejd na gor dva se iznicita..ta dva sta prekrita).
 

Priponke

  • image (1).png
    image (1).png
    122,1 KB · Ogledi: 90
  • Všeč mi je
Reactions: Zurbum

Zurbum

Pripravnik
6. maj 2009
117
1
18
Zveni zanimivo, a si lahko pomagaš z drugo forex borzo, da vidiš kam gre trend? Drugače to izgleda bolj random. Kakšne so kaj tvoje izkušnje? Ti je uspelo iz zgodovine oceniti kam se zadeva pomika?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Če trejdaš z minutnimi svečami (kar dela večina v binarnemu trejdanju) je zadeva tako 'živa' da ni časa primerjat različnih borz, niti ni razlik, ki bi ti lahko povedale kaj več (da bi imel prednost). Če že ( da imaš možnost) spremljaš EUR/USD par na ločenem ekranu, ker ta par je 'kralj' po katerem se po večini vsi drugi obnašajo - pa spet, na minutnih svečah nimaš prednosti, zgolj si lahko malo pomagaš z gibanjem tega para (ko veš kako se par, ki ga misliš trejdat obnaša napram eur/usd) - torej če vidiš da je prišel eur/usd na močno podporo/upor, se bo tam odzval, torej se bo odzval tudi tvoj par (spet..eni bolj, drugi manj).

Ti je uspelo iz zgodovine oceniti kam se zadeva pomika?

Point vsega trejdanja je v podpori in uporu (horizontalnem in trend črtah). Tu moraš iskat 'pomen', tu moraš iskati priložnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zurbum

Zurbum

Pripravnik
6. maj 2009
117
1
18
Sem si kreiral demo account na PocketOption. vincent pogledal sem si nekaj video-tov, ki prikazujejo različne strategije, ampak pri 1 min trade-ingu se kar hitro lahko zgodi, da pride nek whale in totalno spremeni ceno - tu ti predhodne sveče kaj veliko ne pomagajo. Ali pač?

Kot začetnik sem še največ sreče imel takrat, ko sem stavil na ravno nasprotno smer, kot sem si rekel, da se bo zadeva premaknila.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Za začetek bodi čim dlje na demo accountu, ker kot rečeno..ko se ti bo zdelo da bi moglo it gor, bo šlo dol.
Študiraj podpore in upore (SNR lines -> Support and Resistance), ter trend črte..ker 90 % trejdanja je v SNR črtah. Trg vedno želi priti nekam, kjer se ali odbije ali gre čez..na tebi pa je, da veš kaj naj bi se zgodilo.


Študiraj od teh:




Točno tile so najbolj pomembni:




Potem imaš še LOGIKO trga, ki jih lahko slediš ter vzorce (PATTERNS) in trejdaš tudi ta del - išči na netu za: Patterns in binary trading
(če si boš vzel čas za Ebenezerja, boš itak veliko zvedel od njega),,,začni pa z njegovimi začetnimi videi, in se pomikaj k novejšim (čisto začetni je bolj trejdanje/hvaljenje) kasneje začne dejansko razlagat zakaj e šel v trejd in kaka je zadaj logika, za njegovo odločitev)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zurbum