Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
V teoretičnem primeru popolne lustracije - koga potem "posadit na prestol"?

Ali pa nekaj bližje realnosti - v primeru odstopa vlade in predčasnih volitev - kdo bi bil zmožen zmagati ter dejansko vse skupaj zapeljati v pravo smer?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
.... Na protestih je 99,99% normalnih ljudi. Da je to res, lahko pogledaš posnetke s protestov na FB skupinah. Tam so študentje, študentke, delavci, delavke, uslužbenke, upokojenci, ki iskreno pričakujejo, da se bo korupcija zaustavila. Niso levi, niso desni. Vem, pričakujejo nemogoče. Treba je vedeti, če ne bi bilo korupcije v SLO bi bil standard višji vsaj za 30%.

ce bi bilo to res, da so na protestih normalni ljudje, ki iskreno pricakujejo, da se bo korupcija zaustavila, potem se tile petkovi izleti s kolesi ne bodo nikoli nehali. neglede na koalicije in stranke v njih.

ker pa so se protesti zaceli takoj, ko je jansa prevzel vlado, potem teh 99,99% normalnih ljudi ne ve kaj dela ali pa je popolnoma zaslepljenih ... sigurno pa ne zaustavlja korupcije. ker ta je vseskozi prisotna ze od prej.

drugace ne gledam televizije, razen kaksne tekme, me pa vseeno zanima, kdo je ta nora TV o kateri vseskozi delas reklamo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in tomi

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
vem pa, da je vecina bivsih studentov fdv-ja, levicarjev. predavatelji jih hote ali nehote pretvarjajo v levo razmisljujoce osebke.

ze samo ukinitev moskih WC-jev pove dovolj ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
ce bi bilo to res, da so na protestih normalni ljudje, ki iskreno pricakujejo, da se bo korupcija zaustavila, potem se tile petkovi izleti s kolesi ne bodo nikoli nehali. neglede na koalicije in stranke v njih.

ker pa so se protesti zaceli takoj, ko je jansa prevzel vlado, potem teh 99,99% normalnih ljudi ne ve kaj dela ali pa je popolnoma zaslepljenih ... sigurno pa ne zaustavlja korupcije. ker ta je vseskozi prisotna ze od prej.

drugace ne gledam televizije, razen kaksne tekme, me pa vseeno zanima, kdo je ta nora TV o kateri vseskozi delas reklamo?

Te stavke si sicer nekako spravil v celoto, ki pa na žalost ni logična. Poskušaj se postaviti v skupino normalnih ljudi, ki jih je cca 95%, ki niso vladni fanatiki za vsako ceno. Pa še enkrat napiši svojo misel. Mogoče tako, da boš vsebino videl samo ti. Da se ne boš smešil tu na forumu.

Na google vpiši nora tv Prvi v službi resnice :) Na na JT lahko gledaš non stop, brezplačno. Po mojem si že gledal, ker pišeš njihova besedila.
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
750
869
93
ce bi bilo to res, da so na protestih normalni ljudje, ki iskreno pricakujejo, da se bo korupcija zaustavila, potem se tile petkovi izleti s kolesi ne bodo nikoli nehali. neglede na koalicije in stranke v njih.

ker pa so se protesti zaceli takoj, ko je jansa prevzel vlado, potem teh 99,99% normalnih ljudi ne ve kaj dela ali pa je popolnoma zaslepljenih ... sigurno pa ne zaustavlja korupcije. ker ta je vseskozi prisotna ze od prej.

drugace ne gledam televizije, razen kaksne tekme, me pa vseeno zanima, kdo je ta nora TV o kateri vseskozi delas reklamo?
+ to, da bi protestirali tako proti levim kot proti desnim. Tako pa očitno ne bomo nikoli dočakali protestov proti dosmrtnem ljubljanskem šerifu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888
Sedaj bom jaz zapisal nekaj, kar 8888 trobi že 15 let ... Če bi želeli na bolje, bo potrebna popolna lustracija s pravnim sistemom vred.

Je to sploh mogoče? Bojim se da ne.



može,može..ita ima recimo zlo stroge zakone in jih dosledno izvaja z organi pregona. Mi smo recimo še malo za njimi in bi lahk namest organov pregona vzeli (tisti ta pošteni in ki s(m)o za lustracijo) kole za sadit trte, se reče gacko, 1,5m dolžine s trni in potem čez hrbet tistim ki jih je treba lustrirat oz rabijo lustracijo. Pa upoštevat pravilo raje malo več kot majn...za začetek, potem pa prevert kolk škode so nardili pa to iz tekočih pobrat kr nardi garda di finanza

uglavn manjprej par fajn čez hrbt (lahk tud s pasom) potem pa naprej

PS če boš lustriral in rabu kole za trte, se razume za izvajanje lustracije, povej, se jih da zrihtat
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
750
869
93
A ta je levi? Po kakšnih znakih spoznaš levega?
Kje sem pa napisal, da je levi? Pozitivna Slovenija je sicer leva stranka, vsaj tako se sami klasificirajo. Ampak moj post je bil mišljen kot, da bi normalen človek protestiral v vseh primerih, ne samo, če na oblasti stranka, ki je ne mara. Sicer pa Slovenija nima ne prave levice ne prave desnice imho.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Gavran

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Ker mi niste (ne le ti) odgovorili na osnovno vprašanje, še enkrat (retorično) sprašujem, kar z rdečo predelavo tvojega teksta:

"In VEM, da so protesti samo, ko je na oblasti Janša. Korupcija levosučnih desničarjev teh tvojih "poštenjakov" očitno ne moti," saj bi sicer protestirali večino časa po osamosvojitvi, ne pa zgolj svečkarli pred sodišči. Očitno jim koruptivno stanje odgovarja, ali pa so zgolj leni, ker na neumnost sploh ne upam pomisliti.

In še enkrat: kot primer protestov izven janševegačasa vladanja dajete Kanglerja. Cmon! Kangler levičar? :valjamse:

Padel si na catch 22 - korupcija naenkrat postane izgovor za proteste samo levosučnim, ko je Janša na oblasti, korupcija levakarjev pa taistih levosučnih antikoruptivnih peciklistov prav nič ne moti, sicer bi protestirali in peciklirali vse od osamosvojitve...

Kangler je (bil) v desni stranki, torej je bil tudi tisto protest proti desni vladavini?
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Poskušaj se postaviti v skupino normalnih ljudi, ki jih je cca 95%, ki niso vladni fanatiki za vsako ceno. Pa še enkrat napiši svojo misel.

Zakaj niso peciklirali pod levimi, prav tako koruptivnimi vladami? Da so normalni bom verjel, ko bodo isti ljudje organizirali proteste proti korupcij v levosučni vladi, do takrat pa so to zamene izključno levakarski protivladni protesti!
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.178
113
runda 500€
FB_IMG_1600802487316.jpg
 
  • Haha
Reactions: Morgoth

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
V teoretičnem primeru popolne lustracije - koga potem "posadit na prestol"?

Ali pa nekaj bližje realnosti - v primeru odstopa vlade in predčasnih volitev - kdo bi bil zmožen zmagati ter dejansko vse skupaj zapeljati v pravo smer?

Noben, ker so popolnoma vsi nekako umazani s povezavami z levo ali desno stranjo, vse od politikov do direktorjev v raznih upravah. Slovenija je premajhna država, vsak nekoga nekje pozna, povsod prihaja do korupcije ipd., skratka kritična masa ljudi ni presežena in zato se dela s to državo tipično po balkansko.

Če fantaziramo, pomagala bi edino totalna zamenjava na vseh vodilnih položajih in zaposliti profesionalce iz tujine s preverjeno zgodovino. Te profesionalce zelo dobro plačati, hudo hudo dobro, ampak do izplačila plače bi prišlo šele po uspešno končanem mandatu - kaj je uspešno bi se moralo vnaprej vse določiti. Samo tako bi dobili na položaje ljudi, ki bi odlično delali za svojo odlično plačo, hkrati pa bi nosili odgovornost na lastnih ramenih za primer neuspeha.
Ampak to je samo fantazija.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.