Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Korupcija še zdaleč ni edini razlog za proteste.

Folk pač ne mara fašistov.
No zdaj pa ti, map in McGiver lepo naštejte "moto" vsakega petkovega protesta posebej....pač tisto kar je bil razlog za zbor....

Pa boste dojeli da razen nekih 2h protestov (maske, corona dodatki,...) protestirajo iz dolgčasa...

1269727.jpg
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-212
113
Noben, ker so popolnoma vsi nekako umazani s povezavami z levo ali desno stranjo, vse od politikov do direktorjev v raznih upravah. Slovenija je premajhna država, vsak nekoga nekje pozna, povsod prihaja do korupcije ipd., skratka kritična masa ljudi ni presežena in zato se dela s to državo tipično po balkansko.

Če fantaziramo, pomagala bi edino totalna zamenjava na vseh vodilnih položajih in zaposliti profesionalce iz tujine s preverjeno zgodovino. Te profesionalce zelo dobro plačati, hudo hudo dobro, ampak do izplačila plače bi prišlo šele po uspešno končanem mandatu - kaj je uspešno bi se moralo vnaprej vse določiti. Samo tako bi dobili na položaje ljudi, ki bi odlično delali za svojo odlično plačo, hkrati pa bi nosili odgovornost na lastnih ramenih za primer neuspeha.
Ampak to je samo fantazija.
Da bi naredili konec korupcije bi bil čisto dovolj uvest kitajski sistem, pa bi se korupcija v trenutku zdesetkala. Pri istih ljudeh na vodilnih položajih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Da bi naredili konec korupcije bi bil čisto dovolj uvest kitajski sistem, pa bi se korupcija v trenutku zdesetkala. Pri istih ljudeh na vodilnih položajih.
Zakaj pa ne bi tak sistem veljal tud zate? A ti bi pa še naprej lahko delal "sitne krađe" na poslu? Blok A4 papirja...ko lih neki printas doma....delovne rokavice....k so fajn za na vrt...

Ti ne bi vsaj brez nohta ostal za to?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
752
870
93
Da bi naredili konec korupcije bi bil čisto dovolj uvest kitajski sistem, pa bi se korupcija v trenutku zdesetkala. Pri istih ljudeh na vodilnih položajih.
V kakšnem smislu?
Ker toliko korupcije kot jo je na Kitajskem, je verjetno ni v skoraj nobeni evropski državi.
Poleg tega pa Kitajci dejansko imajo diktaturo.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Sodišče ni parlament. Sej menda ti je to jasno?

Pa en avtobus upokojencev, ki imajo preveč časa je čisto nekaj drugega, kot pa je 2500 mladih in dela sposobnih delomrznežev, ki ogrožajo sebe in vse ostale.
Ker proti Kanglerju so pri parlamentu protestirali? Protest je protest, ne glede kje se dogaja, koliko bo pa uspešen je pa drugo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No zdaj pa ti, map in McGiver lepo naštejte "moto" vsakega petkovega protesta posebej....pač tisto kar je bil razlog za zbor....

Pa boste dojeli da razen nekih 2h protestov (maske, corona dodatki,...) protestirajo iz dolgčasa...
Mi lahko pojasniš zakaj si mene označil? Mogoče zato, ker ste desni ... (izberi sam), da bi protestirali poroti korupciji t.i. levih vlad? Ne protestiram sedaj, pa proti Kangli sem bil na dveh "zborih občanov", kar mi je sedaj odkrito povedano zelo žal.

Skozi se vadite na to: če so "vaši", lahko še "naši", posebej zato, ker so do sedaj "naši" bistveno manj kot "vaši". ODRASTITE že enkrat!!!
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Mi lahko pojasniš zakaj si mene označil? Mogoče zato, ker ste desni ... (izberi sam), da bi protestirali poroti korupciji t.i. levih vlad? Ne protestiram sedaj, pa proti Kangli sem bil na dveh "zborih občanov", kar mi je sedaj odkrito povedano zelo žal.

Skozi se vadite na to: če so "vaši", lahko še "naši", posebej zato, ker so do sedaj "naši" bistveno manj kot "vaši". ODRASTITE že enkrat!!!

To si dobro napisal.

Jaz bi rekel celo, da desni podpirajo korupcijo svoje vlade. Važno je le, da vlada njihov poglavar. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in mirsi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Mogoče je pa JJ in njegov način vladanja samo sprožilec vseh nakopičenih frustracij in težav?

Pa lih v tem je fora, da je večji problem v JJu in njegovemu načinu delovanja, kot pa v dejanskem problemu korupcije oz. vsesplošnega delovanja, ki je bolj kot ne pri vseh enak. Zato pa pravim, da so protestniki hinavci, ki se skrivajo za populističnimi pravičniškimi parolami in izpostavljajo probleme, ki jih vsa leta do sedaj očitno niso motila tako zelo ampak zdaj, ko pa vse skupaj vodi JJ, je pa to postalo povsem nesprejemljivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Spajky

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
bolj simbol brezdelja in življenja na tuj račun. Preveč časa in misel na neumnosti. Na to pa mene vse skup spominja.

Tvoje mnenje in pomnenje sploh ni pomembno.
Javnost (govorim o ostalih 95% politično neodvisnih ljudeh, ki niso SDS fanatiki) zelo spremlja dogajanja na protestih, tudi novinarji vedno zelo dobro razumejo sporočila vsakokratnega protesta in o tem pišejo. Konkretno tisti protest na sliki zgoraj je bil tudi zaradi mačehovskega odnosa do starostnikov v domovih starejših občanov v času korona krize (takrat aktualno).
Zelo v redu je tudi, da so protesti nenasilni. Mislim v redu samo za tiste, ki ne marajo trenutne politike, v kateri je korupcija v sami vladi. Ta petek bo zagotovo tudi tema o nasilnem predpisovanju nošenja mask, ki sicer velja samo za navadno rajo. Nikakor pa ne za Hojsa, Simono K. :)

Pomembno je tudi, da se Janša boji protestnikov. Strah ga je bilo že plakatov, ki niso želeli njegove smrti temveč zgolj nekemu gibanju, ki ima poleg znakov fašizma še dodaten element podpora korupciji.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Protesti so znak, da ljudje sodelujejo. Vlada mora proteste slišati in upoštevati. Ker - država smo mi, državljani in ne država sama.

Kar se mene tiče, so takile protesti vse pohvale vredni. Vlada jih mora biti nadvse vesela, saj ji direktno kažejo, kaj vse je narobe. Torej ji s prstom kažejo, kako naj dela, da bo državljanstvo srečno.

Zakwa pa imamo državo? Zato morda, da se bo sama sebe držala na javnih joških :nigladek: ?
NE ! Država mora delat za državljane. Zato je proteste treba slišat !

Howk.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.979
9.094
113
39
MB
Protesti so znak, da ljudje sodelujejo. Vlada mora proteste slišati in upoštevati. Ker - država smo mi, državljani in ne država sama.

Kar se mene tiče, so takile protesti vse pohvale vredni. Vlada jih mora biti nadvse vesela, saj ji direktno kažejo, kaj vse je narobe. Torej ji s prstom kažejo, kako naj dela, da bo državljanstvo srečno.

Zakwa pa imamo državo? Zato morda, da se bo sama sebe držala na javnih joških :nigladek: ?
NE ! Država mora delat za državljane. Zato je proteste treba slišat !

Howk.

problem je samo da to kar je treba delat pa srecno drzavljanstvo ne gre vedno z roko v roki.

in to ni jasno vecini pri nas, zato pol pride do anomalij kot je doncic slovenske politike.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Protesti so znak, da ljudje sodelujejo. Vlada mora proteste slišati in upoštevati. Ker - država smo mi, državljani in ne država sama.

Kar se mene tiče, so takile protesti vse pohvale vredni. Vlada jih mora biti nadvse vesela, saj ji direktno kažejo, kaj vse je narobe. Torej ji s prstom kažejo, kako naj dela, da bo državljanstvo srečno.

Zakwa pa imamo državo? Zato morda, da se bo sama sebe držala na javnih joških :nigladek: ?
NE ! Država mora delat za državljane. Zato je proteste treba slišat !

Howk.

Saj slišijo. Janša namreč temeljito pregleda vse videoposnetke, tudi v FB skupinah. Nič mu ne uide. Naredi tudi kak prtScr, sprinta in potem slike pokaže v državnem zboru. :)

ac5724ebb4cac53849dd-jansa.jpeg




... in se smili samemu sebi.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.