Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.789
6.074
113
Nagradno vprašanje: Kdo je moški, ki drži ščit?

Mimogrede, prizor je del freske, ki jo je naslikal Slavko Pengov in je zanjo prejel Prešernovo nagrado. Freska krasi eno od pomembnih državni inštitucij in je nastala v letih 1958-59, torej globoko v jugoslovanskih časih in mnogo preden je obstajala "Šavlijeva teorija" o kateri zadnje dni veselo nakladajo MSM mediji, zato da bi širili svojo protivladno agendo...
Škoda da tega nisi razložil polpismenim novinarjem, ki so pompozno pisali v antijanša stilu da je simbol izmišljen. Priznam da tudi jaz tega nisem vedel, je pa zanimivo. Ampak zdaj je prepozno, če je RTVSlo rekla da je panter Janševa izmišljotina potem 100% - nas nekaj tukaj misli da tako pač je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.178
113
FB_IMG_1620589690408.jpg
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Škoda da tega nisi razložil polpismenim novinarjem, ki so pompozno pisali v antijanša stilu da je simbol izmišljen. Priznam da tudi jaz tega nisem vedel, je pa zanimivo. Ampak zdaj je prepozno, če je RTVSlo rekla da je panter Janševa izmišljotina potem 100% - nas nekaj tukaj misli da tako pač je.

Ko ste že na misiji greste lahko spotoma še v živalski vrt slikat volka za dokaz da rdeča kapica ni izmišljena. Ampak pozor, tam se šele začne. Če greš globlje v gozd boš našel hišico. Aha, že drugo dejstvo, ki drži, seštejmo ena plus ena in gremo še v lovsko društvo, poglej poglej, dve plus dve je štiri, lovec obstaja...poiščimo še vodnjak in končajmo v deželi kjer je tri plus tri enajst, noriško kraljestvo zgodovinska knjiga, nazi ikonografija pa slovenski simbol.

Endvatri zgodovina za telebane.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Na freski je drugače naslikana "Samova plemenska zveza" (ne Norik in ne Karantanija), motiv na ščitu je pa klasičen heraldičen lev. Gre za najbolj pogosto upodobljen heraldičen motiv poleg orla, tako da ni neko naključje da je bil izbran (sploh ker je bil v času komunizma orel precej osovražen simbol saj se je povezoval z domobranstvom).

Skratka hruške in ananasi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Sicer bi se spodobilo da če mi odgovarjaš preko utiševalca da jaz tebi preko endvatrija, ampak ker je na ignore ne zameri če bom jaz tebi kar direkt. Če že mora biti govedo, potem raje frizijko, bolje da nas imajo za nizozemce kot za ponaredek korošcev.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.840
4.953
113
Ok, kdo od vas fakerjev je šel to povzemati? Zahtevam svojo provizijo!

 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Niti ni blo treba it surfat, samo prebrat RTV jev članek, ki je zraven, pa vidiš da ni tega trdil nihče na RTV ampak gre za izjavo UKOMA.

Tile janšistični novinarji so tako uspešni, da kar sami sebe demantirajo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Samo prilagojeni so publiki. Novinar samo zavpije "pazi komunajzar*" in se že pofočkajo tisti, ki jim je vse jasno. Niti (znat) brat ni treba.

* vstavi poljubno: peder, JU, rtv, sta, kučan, murgle, zvezda, soros...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Saj sem napisal. Tako kot je obstoj volka, babice, hišice, lovca, vodnjaka in rdeče kape dokaz, da je rdeča kapica resnična. Poljubna zgodovinska dejstva, med katerimi jih večina posamezno v praksi celo drži, povežeš v poljuben kompot. S tem sicer samo po sebi ni nič narobe, dokler to prodajaš kot fantazijo in pravljico. Ne pa kot novo zgodovino (tistim, ki rdeče kapice ne poznajo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.