Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Ne vem zakaj pri nas ne kasirajo ker bi lahko vsem tistim kjer pride do nesreče iz malomarnosti, zakonsko lahko. Ampak to večinoma planinci ki gredo 3 krat letno v hribe pa niso zavarovani. Klega ki so ga reševali ko je s padalom padel dol je rekel naj računajo ker je zavarovan in bo itak zavarovalnica plačala, pa niso.

Pač naš tipičen - ima se, može se - odnos JS do davkoplačevalskega denarja.
Na "drugi strani" pa zbiranje zamaškov skoraj že za vsako malenkost :bonk: .
+gospodarstvo in državljane (za)davit z davki.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No, no ne pretiravat. Sploh nismo edini s takim sistemom. Kaj mislite zakaj hrvaška GRS postavlja poleti table s prečrtanimi japonkami pod Velebitom? Pa skoraj siguren sem, da imata Češka in Slovaška enako, pa še bi se jih našlo. ;)

Delno je težava pri nas, ker imamo prostovoljno GRS, pa PGD, pa državno helikoptersko reševanje, ... Če bi to dali na koncesije, bi se hitro začeli računi poravnavat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
Moja žena je padla na progi v Italiji in nismo imeli doplačanega njihovega smučarskega zavarovanja (Vzajemna tujina), pa je stric samo rekel: imate kartico ali $$$, pa potegnil POS terminal iz rukzaka. Enako rešilec in ambulanta. Pol pa je Vzajemna vse do centa vrnila doma. Z njihovim zavarovanjem bi bilo vse "zastonj".

Bi lahko prosim povedal o kakšnih številkah je bilo to govora oz. koliko si moral založiti?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Da bi pri nas to uvedli, seveda istočasno ukinili plačilo cestnine pri registraciji, ter še od tujcev kaj pobrali za uporabo naših cest, se seveda nemogoče.
Malo pobrskaj nazaj, kako je bilo na začetku z uvedbo vinjet in kje se je zalomilo. Hint: nekomu ni bilo prav da imamo samo polletne in celoletne vinjete.
Mimogrede, na začetku je celoletna koštala 55€.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Uh, se ne spomnim več natančno, ampak sploh ni bilo tako drago, mislim da ene 400€ vse skupaj. Deljeno 100 za akijo, 100 za rešilca in 200 za ambulanto s slikanjem in recepti, pa nek drobiž še zdravila.

Kakorkoli je precej bolj elegantno doplačat ob karti tisti 6€ za zavarovanje na dan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
Hvala. Mi pridejo prav take informacije na podlagi izkušenj, ko strankam razlagam kako potekajo zadeve v praksi kar se tiče turističnega zavarovanja za kritje stroškov reševanja in zdravljenja v tujini in potem vsakega, ki je že imel kak tak ali drugačen dogodek v tujini še malo dodatno izprašam :nazdravje:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.768
-184
113
Malo mešaš tole, ampak ne presenečaš - to pa je tudi nekaj.

Je velika razlika ali namerno, oz. iz malomarnosti izzivaš nesrečo, ali pa imaš slab life stile. Najmanj kar bi pa morala "država" naredit pa je, da na vseh pristopnih poteh v gore, oz. vsaj tam kjer so nevarne poti ali odseki, postavi table "z deset planinskih zapovedi"!
Ali na gas, preden si zletel v jarek pritiskaš namerno, ali zaradi hitrega lifestyla? namerno ali iz malomarnosti?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.768
-184
113
In ko boste vse po vrsti (zaradi malomarnosti) začeli računat, potem bodo tudi reševalci zahtevali svoje plačilo.

In ko ti bo bajta gorela, bo prostovoljni gasilc najprej položnico prinesel, al pos terminal, preden bo priklopil cev.
Ali pa bo štrajkal, ker mu še od prejšnjič niso vse plačali.

Je najbrž ceneje, plačat bencin za helikopter, kot pa da ti razpade cel sistem, s prostovoljnimi gasilci vred.
No še vedno pa ni noben povedal, kdo plača helikopter, kadar ne leti? In zakaj?
 
  • Haha
Reactions: Matey

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Ne častimo samo tujcem ampak tudi nam. Saj so tujci enako zavarovani kot mi.
Saj pravim, bi morali računat tudi če te infarkt (sam si kriv ker si mastno jedel), pa če si zletel v jarek (sam si kriv ker si divjal), pa če padeš in se polomiš (si sam kriv ker si imel slabe čevlje).....
Lej....

Mr_Wolf ti je dal predlog okol žene....ljubice....nekako si ga preslišal...

....tko da če je za, akcijo se javim jaz :evil::norec:

Šifra: mucasenenucapress
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
In ko boste vse po vrsti (zaradi malomarnosti) začeli računat, potem bodo tudi reševalci zahtevali svoje plačilo.

In ko ti bo bajta gorela, bo prostovoljni gasilc najprej položnico prinesel, al pos terminal, preden bo priklopil cev.
Ali pa bo štrajkal, ker mu še od prejšnjič niso vse plačali.

Je najbrž ceneje, plačat bencin za helikopter, kot pa da ti razpade cel sistem, s prostovoljnimi gasilci vred.
No še vedno pa ni noben povedal, kdo plača helikopter, kadar ne leti? In zakaj?

Ljudje imajo ponavadi hišo zavarovano, gasilci naj se obrnejo na zavarovalnico, tisti k je nima bo pač dal iz lastnega žepa. ampak ti tega očitno ne veš.
Pa tudi ne veš da stroški intervencije (prostovolnih gasilec) tudi niso zastonj.
stroški intervencije
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.309
9.057
113
ja, sej če nimaš zavarovano, pa greš na Tednik... zadnjič ena gospa nekje pojokala, rabla 36k€ je 24 urah naredila nabirko in zbrala 46k€... tako to gre.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
ja, sej če nimaš zavarovano, pa greš na Tednik... zadnjič ena gospa nekje pojokala, rabla 36k€ je 24 urah naredila nabirko in zbrala 46k€... tako to gre.
No tu si pa nesramno krivičen. Gospa se več kot razdaja, da njen otrok ni na skrbi države v kakem rehabilitacijskem centru (da ne rečem hiralnici), poleg tega mož ni zdržal v takem okolju (po domače - je stisnil rep med noge) in ju pustil na milost in nemilost okolju.
Pri njej ni vprašanje 200€ na letni ravni za zavarovanje, pač pa to, da iz dohodka 550€/mesec ne more plačevat še kredita za hišo, ki sta ga vzela skupaj z možem.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.768
-184
113
Ljudje imajo ponavadi hišo zavarovano, gasilci naj se obrnejo na zavarovalnico, tisti k je nima bo pač dal iz lastnega žepa. ampak ti tega očitno ne veš.
Pa tudi ne veš da stroški intervencije (prostovolnih gasilec) tudi niso zastonj.
stroški intervencije
Ljudje nimajo vsi hiš zavarovanih, medtem ko zdravstveno zavarovanje ima vsak.
In če ta plača prevoz z rešilnim avtom, ne vem zakaj nebi tudi s helikopterjem, če rešilc ne more zraven.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Zato ker svet ni samo bel in črn kot se ga ti predstavljaš. Če boš rabil nujno operacijo te bodo iz štajerske že pripeljali v UKC s heliopterjem brez računa. Če boš šel v natikačih na kredarico in si vmes zvil gleženj ker si malomaren potem pa prav da da da plačaš. Ker zaradi "balkancev" kot si ti bi bilo potem vse prosto po prešernu. Če sie mi slučajno kaj zgodi ni panike bodo že prišli. Ni slovenija Savdska arabija ali pa emirati da plavamo na nafti.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
Ljudje nimajo vsi hiš zavarovanih

Seveda, da ne, če je pa nekaterim pretežko dati tistih par deset evrov za zavarovanje najpomembnejših rizikov a istočasno pa ni problema dati za kakšne cigarete, alhokol in druge razvade. Vsak se sam odloči kako bo investiral svoj denar.
Seveda obstajajo izjeme, ki pa RES nimajo ampak to so kot že omenjeno izjeme in ne pravilo. Da ne moreš par evrov na mesec namenit za zavarovanja osnovnih rizikov za zaščito svojega doma, ki je temečl za življenje, me ne bo noben prepričal. Drugo pa je, če se človeku to ne zdi smiselno ali potrebno.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
:cheer:
CycleingSmileyGIF2.jpg
:cheer:

 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.